Vráťme sa naspäť do vzduchu. Po celom Slovensku je dostupný let balónom. Obyčajne sa jedná o dvojhodinovú jazdu a najlepšie urobíte, ak ju venujete svojmu blízkemu alebo priateľovi ako darček. Pre tých, ktorý si vážia prírodu a rozhodli sa byť v dnešnej dobe ekologickí, je tu paraglajding. Aký je však rozdiel medzi paraglajdingom a parašutizmom? Je ich veľa, no spomeňme tie najdôležitejšie. Miesto štartovania pri paraglajdingu nie je lietadlo, ale väčšinou je to vyvýšené miesto.

Najťažšie chvíle svetového futbalu prichádzajú počas 1 až 3 vlny Covid-19. Futbal je v niektorých štátoch čiastočne alebo úplne zastavení pre šíriacu sa pandémiu. Futbal bez divákov je ako človek bez duše, niečo síce prebieha ale pre nikoho. Zložité vo futbale to majú aj sponzori, lebo reklama bez divákov je reklama pre nikoho. Taktiež všetky futbalové sviatky ako ME a MS vo futbale sa odkladajú na budúce roky. Viete kto bol najviac krát MS vo futbale? Jednoznačne najviac ma Brazília 5 , Nemecko 4, Taliansko 4, Argentína 2, Francúzsko 2, Uruguaj 2, Anglicko a Španielsko 1.

Na svoje si prídu aj deti. Sú vhodné ako domáci maznáčikovia či pre nevidiaceho človeka. Takisto ako u všetkých zvierat aj pri koňoch je dôležité si vytvárať vzájomný vzťah už v rannom veku. Podstatné je získať dôveru, základný handling, respektíve žriebätko nie je plaché a nechá si nasadiť ohlávku. Najdôležitejší je samotný imprinting, vpečatenie, prebieha tesne po narodení. Vzájomný vzťah medzi jazdcom a koňom musí byť založený na dôvere a poddajnosti alebo súlade. Podstatná je aj samotná príprava koňa pred pretekmi. Vhodné krmivo, nestresujúce prostredie, ale aj dostatočná fyzická príprava.

Morský čert je o niečo známejší ako predošlí, no ide o rovnako zaujímavého tvora. Je to dravá ryba, ktorá obýva severný Atlantik, Stredozemné a Čierne more. Špecializuje sa na život vo veľkých hĺbkach, kde vábi korisť pomocou svietiaceho výbežku na tele. Väčšina tvorov žijúcich na dne má kvôli nedostatku svetla bledé sfarbenie, ale čert morský je vybavený tmavšou pokožkou. Loví sa pre gastronomické účely a v mnohých krajinách je považovaný za miestnu pochúťku. Pozreli sme sa na tri fascinujúce živočíchy, ale nezabúdajme na veľkosť a tajomnosť oceánov. Ktovie, čo sa dodnes ukrýva na ich dne. Oceány tvoria väčšinu zemského povrchu. Niet divu, že sa nám dodnes nepodarilo zmapovať všetky krásy v prírode.

Jedným z nadčasových módnych trendov je investícia do kvalitných a samozrejme pravých perlových šperkov. Perly sú vhodné na každú príležitosť, takisto sú vynikajúcim narodeninovým darčekom. Nádherné šperky harmonizujúce so spoločenskými šatami pristanú každej dáme. Svoju pozornosť nestratia ani kabelky s dvojitou rúčkou rovnako vzor hadej kože, ktorá vyniká na každom módnom doplnku. Časom sa trendy menia, v súčasnej dobe móda nepoľavuje a do popredia sa dostávajú aj nadýchané rukávy a geometrické tvary. Nepoľavujte nad sýtosťami farieb a oprášte každý kúsok oblečenia s neónovým nádychom. Nebojte sa presadiť vlastný elegantný štýl a zakomponujte do svojich doplnkov mušle v podobe náhrdelníku. Neodkladajte slamené tašky, ktoré aj v súčasnej dobe nezaháľajú.

V dnešnej ťažkej dobe je potrebné rozumne uvažovať, preto najväčší dopyt je po pestrofarebných rúškach, na aké si len pomyslíte. Do popredia sa dostávajú aj vzorované rúška. Veľakrát siahneme po domácej výrobe, z dôvodu nedostatok rúšok. Musíme myslieť hlavne na najbližších a snažiť sa ich ochrániť pred stupňujúcou sa pandémiou. Do pozadia prenikajú uznávané módne trendy od svetových návrhárov. Počas celosvetovej pandémie sa do úzadia dostávajú rifle na traky, ktoré v minulosti nosili výlučne iba muži. V minulosti boli ženy menej uznané, doba sa zmenila, kedysi pracovný odev, tvorí pozadie nejednej pracovnej módy. Nie, ale všetky módne trendy, by sme mali bez rozumného úsudku kopírovať. Niektoré z nich sú aj nelichotivé. K trendom pristupujte rozvážne, skúšajte a vyberte si svoj decentný alebo jedinečný štýl z nekonečného množstva internetových ponúk.

Výhody živnosti boli v roku 2021 jednoduché založenie, nízke daňové zaťaženie, využitie 60 % paušálnych nákladov, jednoduché účtovníctvo alebo daňová evidencia, jednoduché vyberanie príjmov. V roku 2022 alebo 2023 prichádza možná daňová reforma, ktorá zavedie zrušenie 60 % paušálnych nákladov a zavedie e-faktúry, kde zaťaží účtovníctvo živnostníkom. Stále sa hovorí a píše, ako živnostníkom treba pomáhať, ale opak je pravdou.

Vytvorenie obchodného mena s.r.o. je vždy špecifický zámer spoločníkov. Musí byť jedinečný a reprezentatívny. Skladá z dvoch častí jedna je vymyslená a druhá napríklad s.r.o. musí byť v právnej forme podľa Obchodného zákonníka. Na záver nesmiete zabudnúť na vymenúvanie správcu vkladu a konateľa s.r.o. Výhody firmy sú optimalizované odvodové zaťaženie, ručenie do výšky majetku firmy. Zbytočne administratívne zaťaženie a podvojné účtovníctvo pri jedno osobových s.r.o. sú najväčšie nevýhody. V článku prečo si založiť s.r.o. sú napísané najhlavnejšie a podstatné veci ohľadom s.r.o. Založenie s.r.o. môžete nechať na renovované firmy, ktoré už pôsobia na Slovensku dlhé roky.

Nad Starým Smokovcom je ďalšie obľúbené turistické stredisko. Hrebienok, ktorý leží na úpätí Slavkovského štítu a poskytuje prekrásny výhľad na okolie Popradu, sa teší veľkej návštevnosti. Je to z toho dôvodu, že tvorí trasu do ďalších miest v Tatrách, ako je Malá a Veľká Studená dolina alebo na samotný Slavkovský štít. Pri Hrebienku sa nachádza Bílková chata a horský hotel, kde sa dá ubytovať. Bol tu otvorený aj Tatranský ľadový dóm ako vôbec prvý ľadový dóm v strednej Európe, ktorý návštevníkom predkladá veľkolepú expozíciu. Vysoké Tatry ponúkajú omnoho viac a to čo som spomenul je zlomkom možností, aké sa tu pre turistov vyskytujú. Nepochybne si s rodinou v Tatrách prídete na svoje a odnesiete si mnoho zážitkov. Nezabudnite si vyhradiť čas na turistiku.

Pri Slnečnom pobreží sa nachádza ďalšie turistické centrum Nesebar. Historickú hodnota mesta Nesebar odrážajú staré kostoly a budovy, ktoré tu stoja od čias Byzantskej ríše. Slnečné pobrežie nie je však jedinou destináciou, kde s rodinou strávite pohodu. Neďaleko mesta Varna, ležia Zlaté Piesky. Výstavba tohto rekreačného strediska začala v druhej polovici 20. storočia a dodnes sa tu otvárajú luxusné hotely, kluby, kúpele a športové zariadenia. Podobne ako Slnečné pobrežie, aj Zlaté Piesky sú obľúbené turistami, ktorí si nedajú dopustiť na diskotéky. Zlaté Piesky sa pýšia aj hustou zeleňou, zachovaným prostredím a čistým ovzduším. Stredisko tak ponúka podmanivú turistiku po okolitých horách a chodníčkoch. Niekomu však hlučná a preplnená destinácia nemusí vyhovovať. Bulharsko ponúka aj odľahlé letoviská, kde na turistov nestriehne preplnená pláž.

Erik Kizma

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store