Instagram’da E-Ticaret Yaparken Nelere Dikkat

Instagram pazarlama açısından oldukça elverişli bir sosyal medya aracı. Bu yüzden özellikle bir E-Ticaret sitesine sahip olan firmalar bu pazarı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor. Satışlarını ve müşterilerini arttırma şansına erişiyor.

Instagram’da E-Ticaret yaparken nelere dikkat edilmelidir? Bizim cevabını aradığımız soru bu gelin şimdi bu sorunun cevabına hep birlikte bakalım.

-Kurumsal Nitelikte Hesaplar Oluşturun

Hesabınızdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Aynı zamanda firma adınızı net bir şekilde belirtin.

Profil bölümüne web sitenizin adresini yazın. Bu Instagram kullanıcılarına güven verir ve web sitenizin ziyaretçi sayısı artar.

-Etkili Görseller Paylaşın

Efektler ve filtrelerle görsellerinizi süslendirin. E-Ticaret sitenizdeki görsellerin aynısını kullanmaya çalışın. Bu sitenizi ziyaret edecek kullanıcılara ürünü bulması konusunda kolaylık sağlar.

-Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarına Bağlayın

Instagram hesabınızı diğer hesaplara bağlarsanız eğer diğer hesaplardan haberdar olmayan kullanıcılar o hesaplarınızı da takip etmeye başlar. Yani daha çok satış yapma imkânınız olacaktır.

-Kullanıcılarla Özel İletişimde Bulunun

Instagram’da özel mesaj atarak birçok kullanıcıyı ürünlerinizi almaya teşvik edebilirsiniz. Yine aynı şekilde kişiye özel kampanyalar da yapabilirsiniz.

-Kullanıcılarla Etkileşime Geçin

Sadece paylaşım yapmayın aynı zamanda paylaşımları beğenip yorum yapın.

-Kampanyalar Düzenleyin

Instagram’daki paylaşımlarınızda çeşitli kampanyalar düzenleyin ve böylece hem müşterilerinizi memnun edin hem de yeni müşteriler kazanın.

-Hashtag Kullanın

Popüler ve paylaştığınız ürününüz ile alakalı Hashtag’ler girin.

-Web Siteniz Mobil Uyumlu Olsun

Instagram’daki paylaştığınız bir ürünü beğenip web adresinize telefon veya tabletten giren kullanıcıların daha kolay erişim sağlaması için web sitenizi mobil uyumlu yapın.

Bu maddeleri yaparak Instagram’da daha iyi bir pazarlama yapabilirsiniz.