Instagram Arama Geçmişini Silme Problemi

Instagram’da yaptığınız aramaların daha sonra gözükmesini istemiyor olabilirsiniz. Telefonunuza erişebilecek olan kişilerin bu aramaları görmesinden rahatsızlık duyabilirsiniz. Bunun yaşanmaması için size Instagram arama geçmişi nasıl silinir onu açıklayacağız.

Instagram arama geçmişini silmek için ilk önce kendi profilimize geliyoruz. Daha sonra “ayarlar” kısmına geliyoruz. Burada karşımıza bir ayar ekranı çıkacak. Bu menüden “arama geçmişini sil” seçeneğini seçiyoruz. Ve bu sayede arama geçmişini silmiş oluyoruz.

Bunu yaptıktan sonra hala bazı kullanıcılar sorunun tam olarak giderilmediğini söylüyorlar. Daha önce arama yaptıkları kişinin ilk harfini yazdıkları an yine o kişiyi Instagram üst sıralarda kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Bunun için size şimdi başka yöntemlerde söyleyeceğiz.

İlk yöntem Instagram uygulamasının öne bellek ve çerezlerini silmek. Bir diğer yöntem ise 3. Parti yazılım programlarını kullanarak arama geçmişini silmeye çalışmak.

Bu yöntemleri de denedikten sonra hala sorununuz devam ediyor ve çözülmüyorsa o zaman görmek istemediğiniz kişinin baş harfiyle alakalı aramalar yapıp onu arama kısmında alt sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak da Instagram hesabınızı dondurup en az 2 saat bekledikten sonra geri açma talebinde bulunabilirsiniz. Bildiğiniz gibi dondurulan Instagram hesaplarındaki tüm arama geçmişi sıfırlanıyor. Bu da deneyebileceğiniz bir başka çözüm olabilir.