Не прагніть досягти великого успіху — натомість створіть кілька унікальних продуктів для різних сегментів ринку
Або чому ми віримо в конфіденційні обчислення та їхній вплив
Серія романів Айзека Азімова “Фундація” (нещодавно перетворена на епічне телевізійне шоу) досліджує просту ідею: що, якби ми могли використовувати статистику для прогнозування великих історичних подій, враховуючи, що у нас є достатньо велика кількість людей (точок даних), щоб поповнювати цю статистику? Це один із зовнішніх аспектів збільшення чисельності населення світу, але якщо поглянути під іншим кутом, то можна сказати, що будь-яка, неважливо, наскільки мала відносно загальної кількості, ніша може мати достатню кількість клієнтів, щоб підтримувати бізнес.
Оскільки людство подолало рубіж у вісім мільярдів людей, здається доречним повернутися до цих ідей.
Ми в жодному разі не пропонуємо людству припинити інвестувати свій час і зусилля в загальні проекти, засновані на великих ідеях, такі як освоєння космосу, чиста енергетика або загальний штучний інтелект — кожен з них вимагає об’єднаних ресурсів (наприклад, для побудови дата-центру, здатного запустити тисячі графічних процесорів, які живлять штучний інтелект), злагодженої роботи тисяч експертів з різних областей. Це все ще залишає багато простору (і ринку) для дослідження невеликим командам або навіть окремими підприємцями. Великі інфраструктурні платформи можуть чудово співіснувати з безліччю продуктів, кожен з яких створений для конкретного застосування або аудиторії.
Як виглядає це майбутнє? Замість багатофункціональних гігантів на кшталт мультифункціонального армійського ножа ми могли б мати величезну кількість невеликих взаємопов’язаних і добре налаштованих додатків, кожен з яких має свою власну мету. Це також передбачає, що цілком нормально мати кілька додатків, спрямованих на вирішення однієї проблеми, але призначених для різних груп людей. Дехто доходить до крайнощів, стверджуючи, що ми можемо використовувати машинне навчання та генеруючі алгоритми, щоб надати програмі повністю персоналізованого та унікального вигляду для кожного окремого користувача.
Як не дивно, поточний стан Web3 пропонує дещо схоже на MVP-версію. Існує безліч підходів до браузерів, гаманців, мереж, економіки токенів і менш загальних речей, в той час як деякі функції, такі як інтероперабельність або робота над набором даних, що належить користувачеві, вже існують.
Спочатку може здатися парадоксальним, що ми будуємо велике інфраструктурне рішення. Скептики, які кажуть, що “це занадто вузьке застосування”, мають рацію, але ось у чому справа: конфіденційні обчислення — це окрема ніша. Це, дійсно, досить специфічна річ, яка найбільше переймається захистом даних користувачів, де частина децентралізації гарантує, що жодна організація не зможе отримати контроль над ними або скомпрометувати їх будь-яким чином. Як бачимо, ніша може бути досить глибокою і широкою, щоб дослідити і створити новий цікавий продукт, який зробить життя людей кращим.
Важливість розуміння та створення рішень, які дають можливість розробникам, є ще однією повторюваною темою в нашому блозі (ознайомтеся з серією статей про хмарні технології). Тож наступним логічним кроком буде створення ідеальних умов для розробників продуктів, щоб вони могли перевірити свої гіпотези, отримати доступ до ресурсів та даних, необхідних для їх доведення, і все це без надмірного навантаження на інфраструктуру. Бачення Super Protocol полягає саме в тому, що замість того, щоб зосереджуватися на загальних обчислювальних речах, ми охоплюємо різноманітні потенційні виклики для конкретної аудиторії.
Хочете дослідити потенціал конфіденційних обчислень? У нас є багато матеріалів, з яких ви можете почати!
Спробуйте створити рішення для машинного навчання за допомогою Super Protocol та отримайте шанс виграти змагання!
Приєднуйтесь до нашої Амбасадорської програми, якщо ви прагнете поширювати ідеї та допомагати іншим досягати більшого!
Все ще не знаєте, з чого почати? Пишіть в чат на Discord — будемо раді допомогти.