معرفی جاذبه های گردشگری تهران ( مسیر سوم — باغ ملی و خیابان سی تیر)

معرفی جاذبه های گردشگری تهران (مسیر سوم — باغ ملی و خیابان سی تیر)

در مسیرهای قبلی، به مسیر اول گشت در بازار تهران و مسیر دوم؛ میدان بهارستان پرداختیم. در مقاله جدید قصد داریم تا مسیر سوم یعنی باغ ملی را به شما معرفی کنیم. با نت تورز همراه باشید. در تهران محدوده باغ ملی وسیع می باشد و میدان مشق نام گرفته است که در دوره فتحعلی شاه قاجار وجود داشته است و برای تمرین های نظامیان مورد استفاده قرار میگرفته و بعدها به مرکز اداری و فرهنگی تبدیل گشت. از باغ ملی که درخیابان میرزا کوچک خان، نرسیده به خیابان جمهوری شروع به بازدید موزه کنید و همین مسیر را تا انتهای خیابان سی تیر که در محدوده میدان امام خمینی قرار دارد، طی کنید، موزه های جالبی را میبینید که برای افراد علاقمند به آشنا شدن با وقایع تاریخی و آداب و رسوم و پوشش های متنوع، بسیار مناسب خواهد بود. در تور تهران حتما از موزه هایی که در ادامه نام خواهیم برد، دیدن نمائید.

کلیسای حضرت مریم و موزه اسقف آرداک مانوکیان (موزه ارامنه)

در محوطه داخلی کلیسای حضرت مریم موزه جالبی به نام آرداک مانوکیان شکل گرفته است که تابلوهای نفیس که به ارامنه اهدا کرده اند، پوشش مردم ارامنه، فرهنگ و آداب مردم ارامنه و … در این موزه به چشم میخورد. نام آرداک مانوکیان از شخصی با همین نام گرفته شده است که در ده 60–90 میلادی خدمات زیادی را به مردم ارامنه که در ایران زندگی میکردند ارائه داد. جالب است بدانید که کلیسای حضرت مریم بیش از 80 سال است که وجود دارد و به فعالیت خود ادامه میدهد.

کافه نادری

اگر کافه گردی هستید که دوست دارید مزه نوشیدنی های مختلف را در قدیمی ترین کافه تهران بچشید بهتر است به کافه نادری سر بزنید. این کافه از معروفترین و قدیمی ترین کافه های تهران است که چهره های سرشناسی را در دهه های گذشته به خود دیده است. اشخاصی همچون نیما یوشیج، سهراب سپهری، سیمین دانشور، جلال آل احمد و احمد فردید در این کافه حضور داشته اند. کافه نادری در خیابان جمهوری نرسیده به خیابان گوهرشاد می باشد.

موزه آبگینه

موزه آبگینه بعد از تقاطع جمهوری در خیابان سی تر واقع شده است. در این موزه نحوه به وجود آمدن سفال و ساخت آن به نمایش گذاشته شده است که در نوع خود بسیار بینظیر می باشد. این موزه در خانه قوام السلطنه در حدود 40 سال قبل برپا شده و تا امروز نیز ادامه دارد. در تور ارزان تهران بازدید از موزه آبگینه را از دست ندهید.

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران درخیابان سی تیر نرسیده به خیابان امام خمینی در خیابان یارجانی قرار گرفته است. این موزه مادر موزه های کشور است که از 3 بخش مجزا تشکیل شده است. بخش پیش از تاریخ که آثار 200 هزار ساله نیز به چشم میخورد، بخش ایران باستان و بخش دوران اسلامی که آثاری با قدمت هزار و سیصد سال تا به تاریخ معاصر به چشم میخورد. در تور تهران ارزان از دیدن این موزه زیبا غافل نشوید.

در ادامه این موزه ها میتوانید از موزه علوم و فناوری واقع در خیابان سی تیر، مجموعه ساختمان های وزارت امور خارجه و دانشگاه هنر، موزه عبرت در ابتدای خیابان فردوسی جنوبی، موزه سکه در خیابان امام خمینی، موزه ارتباطات در خیابان امام خمینی و دیگر موزه های مختلف که بازدید از آنها را در تور تهران نباید از دست داد، دیدن نمایید.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.