معرفی جاذبه های گردشگری تهران ( مسیر چهارم _ میدان تجریش و اطراف آن)

معرفی جاذبه های گردشگری تهران (مسیر چهارم — میدان تجریش و اطراف آن)

مرکز شمیرانات، محله و میدان تجریش است که امروزه در آن برج های بلندی به چشم میخورد و یک محله مدرن به شمار می آید. اما در بین این ساختمان های بلند و جدید، بوی تهران قدیم نیز به مشام میخورد و آثار تاریخی جالبی را میتوان پیدا کرد و به تماشا نشست و لذت برد. برای گشتن در میدان تجریش و اطراف آن به دو روز کامل نیاز دارید تا راحتتر و بهتر همه مکان های گردشگری را ببینید. در مقاله های گذشته به معرفی سه مسیر بازار تهران، میدان بهارستان و باغ ملی پرداختیم. با نت تورز همراه باشید تا مسیر چهارم را به شما معرفی نمائیم.

مجموعه تاریخی و فرهنگی نیاوران

دوره پهلوی در سال های آخر خود، کاخ نیاوران را اقامتگاه فصول خود به جز فصل تابستان قرار داده بود. در این مجموعه 7 بخش اعم از؛ کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمد شاهی، کاخ اختصاصی نیاوران و باغ موزه کتیبه ها تشکیل شده است. در حال حاضر به علت آسیب دیدن کاخ صاحبقرانیه، امکان بازدید عموم مردم وجود ندارد.

بازار بزرگ تجریش

بازار بزرگ تجریش به امامزاده صالح متصل است که انواع کالاها در مغازه های آن به فروش میرسد. بازار سنتی ای که حال و هوای خوبی را دارد که تجربه یک بازار گردی خوب را در اختیارتان میگذارد. تکیه بزرگ تجریش در ایام محرم به محل عزاداری و روضه خوانی تبدیل میشود و در روزهای عادی سال محل فروش میوه و تره بار می باشد. ظاهرا اولین بازاری که در ایران پوشش سقف آن را از شیروانی به کار گرفته اند، بازار تجریش می باشد. در تور تهران بازدید و خرید از بازار بزرگ تجریش را از دست ندهید.

امامزاده صالح (ع)

معروف ترین امامزاده در تهران، امامزاده صالح می باشد که در میدان تجریش قرار گرفته است. این امامزاده از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می باشد و بعد از ورود به ایران توسط ماموران خلفای عباسی به شهادت رسید. در این امامزاده مقبره های چهره های مشهور و شهدای هسته ای و … به چشم میخورد که قرائت فاتحه ای بر مزارشان خالی از لطف نخواهد بود.

گورستان ظهیرالدوله

از گورستان های قدیمی شمیران، گورستان ظهیرالدوله می باشد که چهره ها و شخصیت های محبوب و مشهوری در آن به خاک سپرده شده اند. چهره هایی همچون ملک الشعرای بهار، روح ا… خالقی، فروغ فرخزاد، داریوش رفیعی و …. در این گورستان به خاک سپرده شده اند. یک امتیاز مثبت و یا منفی ای که در این محل وجود دارد این است که امکان بازدید هم زمان آقایان و خانوم ها در یک زمان امکان پذیر نیست و آقایان در یک ساعتی و خانوم ها در ساعتی دیگر میتوانند از این محل بازدید داشته باشند.

مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد

از باغ های سلطنتی دوره پهلوی می باشد که در فصل تابستان برای اقامت خود به این کاخ مراجعه میکردند. مجموعه سعد آباد بزرگترین مجموعه موزه ای کشور به حساب می آید که 15 کاخ و کاخ موزه را در خود جای داده است. موزه نظامی، موزه برادران امیدوار، موزه ملل، موزه فرشچیان و … از جمله موزه های این مجموعه هستند. اگر مشتاق هستید تا در فصل بهار در باغی بزرگ که رود دربند نیز از میان آن میگذرد، قدم بزنید و لحظه های خوبی را تجربه کنید تور تهران بهار 96 را انتخاب کنید و به باغ سعد آباد بروید.

از دیگر محل های دیدنی میدان تجریش میتوانیم به تماشاگه زمان، موزه سینما و باغ موزه هنر ایرانی اشاره داشته باشیم.

برای اطلاع داشتن از تور تهران، قیمت تور تهران، تور ارزان تهران و تور لحظه آخری تهران میتوانید به لیست تور های ما مراجعه نمائید.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.