Витончене мистецтво забивати на все

Книга з психології, яка стала б у нагоді всім цим шукачам позитивного мислення, планування та стерильного світу. Витончене мистецтво забивати на все — це наочна рекомендація, як треба ставитись до життя. А, і ще — мені більше подобається англійська назва книги — “The subtle art of not giving a f*ck”. Погодьте, значно сильніше та влучніше.

Сюжет

Якщо висловити сюжет книги в одному реченні вийде приблизно так — у нашому житті забагато речей, про які ми турбуємось, тож щоб бути щасливим треба зосередитись на головному, а до всього іншого ставитись із тим самим здоровим пофігізмом. Що це нормально не бути чемпіоном у усьому, не здобувати усі нагороди, не подобатись усім і кожному. Усе, що відбувається — це нормально, тож не переймайтесь занадто і вчиться говорити — I don’t give a f*ck about that.

Стиль

Книга написана настільки весело, гостро — як стендапи Джорджа Карліна, що спочатку навіть не помічаєш, наскільки глибокі психологічні питання зачіпає автор. І особливо круто те, що автор наш сучасник, тож він описує проблеми притаманні нашому теперішньому оточенню і ви легко знайдете схожі зі своїми ситуації і повірте — під час читання вам буде що проаналізувати і над чим задуматись.
Єдине, що мені не дуже сподобалось — це те, що під кінець книги автор трошки розгубив всю свою гостроту і книга завершується таким дуже позитивним і стверджувальним, але все ж таки якимось попсовим фіналом і висновками.

Рекомендації

Я раджу цю книгу навіть тим, хто не дуже цікавиться психологією, тому що книга дуже цікава, сатирична і її круто прочитати просто для загального уявлення, а може і трошки щоб посміятись над недоліками сучасного суспільства з його культом успіху, лідерства і першості. 
А якщо ви все ж таки цікавитись психологією і вирішите почитати цю книгу — мені б було дуже цікаво побачити ваше обличчя, коли ви будете читати, як цей цинічний автор буде громити ваші закам’янілі погляди із позитивними установками “встигнути все та стати кращим у всьому” та простими рецептами синтетичного щастя. 
В будь-якому разі, такої книги ви ще точно не читали раніше — тож спробуйте, розширте свій горизонт. Може, вам сподобається і ви нарешті навчитесь витонченому мистецтву пофігізму.