Son zamanlarda oldukça popüler olan mevlüt bulma grubuna ithafen yazılmış bir uygulamadır. Google play linki

Uygulamanın açılış ekranı

Herkese selamlar, geçtiğimiz haftalarda yazdığım React-native ile todo list uygulaması’nın ardından uzun bir ara bilgisayar ve yazılıma ara vererek üniversite sınavına hazırlanmayı planlıyordum. Aslında düne kadar bu şekilde de ilerliyordum. Dün agabeyimin, Facebook’ta bulunan mevlüt bulma grubunu gösterdiği anda beynimde yanan ampuller, istikrarlı ders çalışma sürecimi sekteye uğrattı :)

Nasıl çıktı ?

Aslında hikaye Uğur abinin şu tweet’i ile başladı. Tweet’i ve fikri ilk gördüğüm anda işte bu diye bağırdım. Gerçekten de bu fikrin bir uygulaması olmalıydı. Fakat yeteri kadar zamanım yoktu. Üniversite sınavına 4 ay kalmışken en…


1 günde geliştirilen ve android markette yayında olan yap-list uygulamasına dair bilgiler içerir.

Selamlar, geçen yazım olan “Bir ayda mobil uygulama geliştirebilmek”in ardından yaklaşık 3 hafta geçti. Benim için dolu dolu geçen bu 3 haftanın ardından, yeni bir mobil uygulama ile yeniden karşınızdayım.
Android kullanıcıları için google play market linki: https://goo.gl/uLg5bD

Konuya girmeden önce geçtiğimiz haftalarda katıldığım Fishackton etkinliğine değinmek istiyorum. İzmir’de yaşayan bir geliştirici olarak, bulabildiğim hemen her türlü yazılım içeren organizasyona gitmeye çalışıyorum. Fishackathon’da bunlardan biri oldu. Her ne kadar balıklar ve denizler ilgi alanım dışında olsa da, içinde yazılım geçtiği için katıldığım etkinlikten oldukça keyifli ayrıldım. Zevkli…


Selamlar, bu yazımda sadece temel javascript bilgim ile 1 ay, hatta 1 aydan daha kısa bir süre içerisinde nasıl mobil uygulama geliştirdiğimden bahsetmeye çalışacağım.

Bahsedeceğim uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Neden mobil uygulama ?

Zerostagram.com bir instagram içerik indirme sitesi. Tarayıcınızda instagramdaki herhangi bir içeriği görüntülerken urlin başına “0” koymanız ile indirme ekranına sizi yönlendiriyor. Adres satırı sayesinde indirme işlemini kolaylaştıran bir sitenin neden mobil uygulaması olmalı ?
Aslında oldukça mantıksız.
İnternet sitemi bir defa ziyaret eden herhangi bir kullanıcının bir daha siteme girme olasılığı oldukça düşük. Çünkü instagram yoğun bir şekilde mobil uygulama üzerinden kullanılıyor. Karşılaştığınız herhangi bir içeriği indirmek istediğinizde telefonunuz…


Selamlar, tek başıma sıfırdan hazırlamış olduğum ZeroStagram platformunun ne işe yaradığını ve nasıl hayata geçtiğinden kısaca bahsedeceğim.

Nedir bu ?

Aslında yaptığı iş gayet basit. İnstagram’dan fotoğraf,video ve slayt indirmenize yarayan bir internet sitesi. ZeroStagram’ı farklı kılan nokta ise bunu mevcuttaki sistemlerden farklı olarak kullanıcıya urli kopyalamak zorunda bırakmadan yapması. Kullanıcının tek yapması gereken İnstagram’da herhangi bir gönderi veya herkese açık bir kullanıcı profilinde iken mevcut url’in başına “0” koymak.

İrfan ŞENER

Indie app maker

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store