Інтерв’ю з Юлією Маклюк про історію Енергії Змін в Україні


Як виникла ідея привезти ЕЗ в Україну?

На початку розвитку кліматичного руху в Україні, після того, як ми провели багато дрібних зустрічей і тренінгів, декілька всеукраїнських Днів дій, нам захотілось зібрати «всіх наших» в одному просторі. Щоб перезнайомитись і подумати над ідеями спільних проектів. А підштовхнули нас друзі з європейсього кліматичного руху, котрі сіли на поїзд і приїхали до Києва, щоб буквально провезти до України ідею Power Shift. Вони розказали нам про формат цього форуму, показали приклади з інших країн і просто заразили нас цією ідеєю.

В чому схожість та відмінність українського аналогу Power Shift?

Схожість — в енергійній і дружній атмосфері, в якій народжується міцна дружба і нові проекти. Також у тому, що саме на Power Shift сильно відчувається причетність до глобального кліматичного руху. Сюди приїздять лідери іноземних активістських груп, передають вітання по скайпу, проводять одночасні акції солідарності. Відмінності залежать від місцевого контексту — в кожній країні Power Shift відповідає потребам самого руху і викликам місцевих реалій. Скажімо, у Австралії форум може бути присвячений спротиву побудові величезного порту для експорту вугілля, у В’єтнамі — першим крокам з утворення кліматичної коаліції. В Україні ж останні роки основними темами є енергонезалежність , міські проекти, перші кроки в політичному кампейнінгу.

Чи змінилась за 6 років концепція форуму?

На мою думку, загальна концепція не змінилась. Це так само форум для знайомства, об’єднання і дій проти змін клімату. Змінюється наповнення — кліматичний рух дорослішає, готовий брати на себе більш серйозні виклики, тож і програма відповідно підлаштовується. З кожним роком вона стає все більш професійною, зростає рівень політичного аналізу і здатності ініціювати позитивні зміни.

Енергія Змін важлива подія в житті екоактивіста та громадського активіста в принципі?

Енергія Змін унікальна своєю атмосферою. Багато де можна отримати знання, попрактикуватись у розробці проектів. На ЕЗ до цього додається безцінний досвід спільного відчування, контакту з собою та товариш/ками. Для багатьох форум стає точкою переусвідомлення своєї ролі в екологічному русі. Також тут є хороший шанс утворити групи з декількох організацій, щоб працювати над обраним проектом, кампанією.

Чому варто долучитись до Енергії Змін 2017?

Щоб зануритись у справді унікальний формат заходу і попрацювати з найцікавішими людьми над темами комплексних рішень проти змін клімату. Програму обіцяють справді цікаву!

Детальна інформація тут.

Реєстрація на форум Енергія Змін