Akıllı Evlerin Yeni Nesil İnternet Çözümleri

Her cihazın birbirine, cihazların evlere, insanların cihazlara bağlı yaşadığı bu devirde bile internete bağlanmak hala olması gerektiği kadar kolay değil. Yıl olmuş 2016, hala modem problemleri yaşıyor her hane. Bunun tam tersine de hanelerin yani evlerin kendileri akıllanıyor ve evin içindeki her şeyi kontrol edebilen teknolojiler son kullanıcının yanı başına kadar giriyor. Şimdi yeni nesil şirketler bırakın mobil iken oturduğunuz yerden bile internete girememe halini sonlandırmak için yeni çözümlerle geliyor.

Bunlardan birincisi Starry. Sloganı; ‘Happy Interneting.’ Kim hayır der ki? Chet Kanojia yalnızca internet kalitesini değil ulaştırılma biçimini de devrimsel bir şekilde değiştirmek istiyor ve bu teknolojiyi geliştiriyor. Hem kablosuz, hem görünmez hem de çok hızlı olan Starry fiziksel bir altyapı kullanmak yerine hava yoluyla data aktarmayı seçiyor. Bu yıl Boston’da beta olarak kullanıma girecek olan sistemin tam olarak nasıl çalıştığını bu fazlasıyla başarılı videoda izleyebilirsiniz.

Kablosuz ağa bağlanmanın yeni yolu olarak kendini tanıyan OnHub, Google’ın ürünü. Aşırı eğlenceli tanıtım videosu ile gönülleri çeldi bile. Daha hızlı kablosuz internet deneyimi vaadeden teknoloji aynı anda 128 adet cihazın bağlanabilmesini sağlıyor, hem fiber hem de adsl uyumlu. Bir mobil uygulama yardımıyla kontrol edilebilen bu modem satışta ve kullanımda.

Eero evde kör noktalarda internet çekmemesi, bağlanıyor gibi görünüp bağlanamama gibi sorunları çözmeye ant içen bir girişim. Bluetooth ile de çalışan bu küçük modem kutusu bir mobil uygulama tarafından kontrol ediliyor.

Keewifi ise en baştan bir yenilik getiriyor ve kablosuz ağı kurmanıza gerek bile bırakmıyor. Güvenli bir şekilde birkaç saniye içinde ilk kez kullanıyor olduğunuz internete bağlanmanızı sağlayan cihaz internete bağlanma deneyiminin henüz birinci adımını kökten değiştirdiği için rakiplerinden sıyrılma konusunda iddialı görünüyor.