İftira Gündemine : İslamoğlu’nun tek bir kitabını baştan sona okumayanlar…

Darbe girişimi sonrası ortaya çıkan haklı toplumsal öfkeyi kendi emelleri için kullanan kişi ve çevreler Ülkenin içinden geçtiği olağanüstü hâlde itibar suikastçiliği yapıyorlar. Onların hâli deprem sonrası enkazlar arasında hırsızlık yapan fırsatçılara benziyor.

Mustafa İslamoğlu’na yönelik FETÖ ve “Ehl-i Sünnetçi Lobi” tarafından eş zamanlı başlatılan algı operasyonu maalesef bunca dert ve mücadele arasında başımızı ağrıtıyor.

-FETÖ’nün taktiği kendisine karşı gelişen düşünsel hareketleri FETÖ’cü diyerek hedef saptırmak bir taşla iki kuş vurmaktır. Hem kendisine yönelecek tehditleri zayıflatıyor hem hasımlarını kendi aralarında kavga ettiriyor.

-İkincisi ben Düşünsel ekol olarak aynı çizgiye yıllardır mensup olsak da Akabe camiasında yetişmedim. Kimsenin özel avukatı da değilim. Amma her mü’minin haksızlığa uğradığında çok özel avukatı olmamı Rabbim benden istiyor.

Beni tanıyanlar bilirler ki mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin hangi kardeşime iftira atılsa onu savundum savunurum. Bir Müslümanın “düşmanı dahi olsa” kim olursa olsun haksızlığa uğradığında haklarını savunmak imâni bir sorumluluktur.

İslamoğlu’nu sevmeyebilirsiniz, düşüncelerine karşı da çıkabilirsiniz bu en doğal hakkınız. Ama bunu yaparken Kardeşlik hukukuna riayet etmeniz gerekir. Düşüncesini kaynak göstererek ve bütünlüğünden bozmadan, kırpmadan adil biçimde alıntılamalı sonra da yine gerekçe ve delil göstererek karşı çıkmalısınız. İşte o zaman ortaya verimli bir fikir alışverişi çıkar. Ama yapılan şey montajlama yoluyla söylenmeyen şeyleri söylenmiş gibi göstermek olunca işte o ahlaksızlıktır.

-İslamoğlu’nun tek bir kitabını baştan sona okumayanlar tanımadıkları insanlar hakkında hüküm veriyorlar.

Bu algı operasyonunun şifrelerini çözelim:

-Dersaneler krizinde FETÖ ile açıkça işbirliği yapan Cübbeli Ahmet Hoca ve grubu Abese Suresi meali üzerinden İslamoğlu’na FETÖ ile birlikte iftira atmıştı. (bkz. STV-Cübbeli ortak yayını) Bu iftirası yargı önünde kanıtlanmış ve mahkum edilmiştir.

-Çocukların devlet okullarına gitmelerinin haram olduğunu söyleyen Cübbeli aynı süreçte FETÖ’nün Dersanelerini STV’de övmüştü.

-Peki İslamoğlu ile FETÖ’nün ne alıp veremediği var? Selam/Tevhid Davasında İslamoğlu ve ailesinin telefonlarını dinleyen, iddianamedeki ilk 5 isim arasına sokan kimdi? FETÖ!

-Bugün İslamoğlu’na “İrancı”, “Sapık” vb. iftiraları atanlar aslında FETÖ’nün iddialarını dillendiriyorlar. Hani şu “Acem Uşakları” tiyatrosu! Şimdi Sifil ve Şenocak Acem uşakları diye bağırmaya devam ediyor.

-FETÖ teorisinde Türk-İslam sentezicisi ve koyu Sünni mezhepçisidir. İslamoğlu bunun tam karşısındadır. Hatta FETÖ’nün bir sonuç olduğunu asıl sebeplere odaklanılmasını söyler zihniyeti sorgular. Paralel Yapı Paralel Din’den neşet eder. Ama İslamoğlu düşmanları FETÖ ile aynı gaybî sapmalara, hurafelere inanırlar, FETÖ’deki gibi mutlak itaat ve akletmeyen kurşun asker mürit yetiştirirler.

2. FETÖ Tehlikesinden gerçekten endişeli olanlar önce FETÖ ile açıkça-kamuoyu önünde işbirliği yapan Cübbeli gibilere bunun hesabını sormalılar. Şenocak mesela bunun hesabını sorabilir mi? Pardon unutmuşum kendisi de aynı tarikata mensuptu!

-İslamoğlu’nun sevenleri bir düşünce ekolüdür. Hiyerarşileri yoktur, bugüne kadar Akabe bir tek devlet ihalesine girmemiştir. Bir tek yerde kadrolaşmamıştır hep siyasetle mesafesini korumuştur. Peki ya bugün İslamoğlu’na saldıranlar? Bir çok cemaat düşünce ekolü değil bildiğiniz hiyerarşik yapılanma! Bir çoğu bakanlıklarda ve bürokraside kadrolaşmış durumda. İhale peşindeler. Asıl suçlular FETÖ’den boşalan yerleri de almak için en olmadık kişiyi hedef tahtasına oturtarak kendilerini gizliyorlar…

Şimdi bu rezilliği görüp de susmak Müslümanlık mıdır? Dediğim gibi mesele Mustafa İslamoğlu’nun kara kaşı gözü değildir. Mesele Tevhidi Uyanış sürecinin arı-duru din anlayışına hasım olan tiplerin İslamoğlu üzerinden kendilerini kamufle etmeleri alçaklığıdır…

Bülent Şahin Özdemir
27 Temmuz 2016