Girişimciler İçin Haftalık Etkinlik Takibi -3 (31 Ekim-06 Kasım)

Biliyoruz ki İstanbul’da girişimcilik ekosisteminin içinde gidilmesi gereken etkinlikler daima düzenleniyor. Ancak hepsine birden gitmek nasıl mümkün değilse, gidebileceğimiz etkinlikleri takip etmek de oldukça zor.

Bu yazı serisine, İTÜ Girişimcilik Kulübü olarak bu ihtiyacımız doğrultusunda başlıyoruz. Buradan dikkatimizi çeken bazı etkinlikleri derleyip paylaşacağız. Umuyoruz ki sizler için de faydalı ve verimli olur.

01 Kasım 2016, Salı

Webrazzi Online Fintech Konferansı, Webrazzi HQ

1 Kasım Salı günü saatler 10:00’u gösterdiğinde ilgi çekici konu ve konuklarımızla Webrazzi üzerinden canlı yayında olacağız. Bizi Webrazzi.com üzerinden ve Facebook ile YouTube sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Son yılların ilgi çekici konu başlığı olan ‘Fintech’ yani finansal teknolojileri ele alacağımız Webrazzi Online: Fintech; Fintech Istanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı‘nın vizyon açıcı bir sunumuyla başlayacak.

Selim Bey’in ardından Fintech alanında Türkiye’nin değerli şirketlerini ağırlayacağımız konferansımızda; iyzico Kurucusu Barbaros Özbugutu, çoğunluk hissesi Multinet tarafından satın alınan ininal’ın Kurucu Ortağı Bülent Tekmen, Paraşüt’te üründen sorumlu olan Eran Filiba, Ödeal kurucusu ve tecrübeli girişimci Fevzi Güngör, Compay Kurucu Ortağı İrfan Arslan, FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar ve Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz sizlerle olacak.

Bir ‘Fintech girişimi’ olarak; yatırım alan, ‘exit’ eden, bankalarla önemli entegrasyonlar yapan, KOBİ’leri hedef kitlesine koyan ve oturmuş bir pazarda dengeleri yerinden oynatmaya çalışan tüm bu girişimlerle birlikte keyifli ve bilgilendirici bir konferans olacağını düşündüğümüz Webrazzi Online: Fintech‘i sakın kaçırmayın! Son olarak belirtmek gerekirse; kaçıranlar için canlı yayın sonrası konferansımızın tamamı izlenebilir olarak arşivleniyor, ama biz yine de canlı yayının keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.

İTÜ Girişimcilik Kulübü IV. Genel Toplantı, İTÜ Maçka

İTÜ Girişimcilik Kulübü üyeleri bu hafta Maçka Kampüsü’nde bir araya geliyor. Toplantıda kulüpteki yeni gelişmeler hakkında konuşulacak ve Atölye ekibi sürpriz bir etkinlik yapacak.

3 Kasım 2016, Perşembe

Dijital Medyada İçerik Üretimi Sertifika Programı, Kadir Has Üniversitesi

DİJİTALİ SAHİPLENİN!
Türkiye’de yetişkin nüfusun yarısından fazlası internet kullanıyor. Günde ortalama 4 buçuk saat bilgisayardan ya da tabletten internet’e bağlanan kullanıcılar sosyal ağlarda da her gün 3 saat geçiriyorlar. Medyadaki dijital dönüşümle birlikte özel sektör ve kamu kurumları gibi sivil toplum da bilginin yönetimi, yeniden kullanılması ve içerik oluşturulması gibi alanlarda farklı ihtiyaçlarının farkına varıyorlar. 
Eğer siz de ihitiyaçlarınızı tespit ettiyseniz ve “Dijital medyayı kullanarak kamuyu, paydaşlarımızı nasıl hareket geçirebiliriz?”, “Dijital için nasıl içerik üretmeliyim?” gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız sivil topluma yönelik düzenlenen STK’lar İçin Dijital Medyada İçerik Üretimi Sertifika Programı ilginizi çekebilir.

KİMLER BAŞVURABİLİR?
Dijital medyada içerik üretiminin dili, araçları ve yöntemleri konusunda bilgilenmek isteyen dernek, vakıf, platform ve inisiyatiflerlerden ilgillenen herkes 31 Ekim 2016 bitimine kadar formu doldurarak başvuru yapabilir.

Programa katılım ücretsiz olup katılım kontenjan ile sınırlıdır.

Detaylı Program: http://www.sivilsayfalar.org/wp-content/uploads/2016/10/dijitalstk.pdf
Başvuru Formu: goo.gl/iBVpmy
İletişim: stkdijitalmedya@gmail.com

Startup Sessions, Galatasaray Üniversitesi

Startup Sessions, her session’da farklı alanlarda, farklı kişiler tarafından kurulup geliştirilen startup’ları görebileceğiniz; hikayelerini ve gelişimlerini birinci ağızdan dinleyebileceğiniz bir etkinlik. Birçoğumuzun severek kullandığı uygulamaların yanında ismini yeni duyuran zirve hızla gelişen patlamaya hazır birçok startup etkinlikte olacak!

Girişimcinin Temel Felsefesi, İTÜ Çekirdek

İçerik:

- Bilginin çoğalması ve kolay ulaşılabilir olması,
- Çağın çok hızlı akması,
- Girişimci ne demek? Neden insan girişimci olur? Girişimcilik delilik mi?
- Neden aile desteği?
- Neden asla vazgeçmemeliyiz?

Siz de bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak isteseniz, 3 Kasım Perşembe günü saat 18.20’de İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde ViralKing CEO’su “Girişimcinin Temel Felsefesi: Bilgi, Diyalektik ve Hayatın Kendisi” hakkındaki etkinliğimize katılabilirsiniz.

Kayıt olmak için:
www.itucekirdek.com/tr/girisimcilik-seminerleri/girisimcinin-temel-felsefesi-bilgi-diyalektik-ve-hayatin-kendisi

İTÜ Girişimcilik Kulübü Meetup — Ali Kodal, İTÜ Arı-3

3 Kasım Perşembe saat 18.30'da Arı Teknokent-3 binası -1. katta, Walter’s Coffee Roastery ve Kutumubu girişimlerinin kurucu ortağı Ali Kodal, kendi girişimcilik hikayesini anlatmak için bizlerle olacak.

4 Kasım 2016, Cuma

Emine Etili İle Bir Konu Bir Konuk, StartersHub

Bir Konu Bir Konuk Kasım ayı Konuğu:

Bir Konu Bir Konuk Ekibi olarak bu ay Twitter Turkiye Kamu ilişkileri Direktörü Sn. Emine Etili ile etkinliğimizi saat 19.00–21.00 arasında StartersHub’da gerçekleştireceğiz.

Sınırlı sayıda katılımcının katılabileceği bu etkinliğin detayları ve başvuru formu için:

►Lisans öğrencileri katılmak için https://goo.gl/forms/fzI0NOoBFYyTnBo53adresinden kayıt olabilirler.

►Mezun ve yüksek lisans öğrencileri https://www.biletino.com/event/eventdetail/2893 linkinden kayıt olabilirler.

5 Kasım 2016,Cumartesi

Boğaziçi Enerji Zirvesi ’16, Boğaziçi Üniversitesi

Etkinliğimiz tüm katılımcılara açıktır.
Kayıt ücretsizdir: http://www.buecieee.com/enerjizirvesi
Kontenjanlarımız sınırlıdır.

Enerjiyi objektif bir bakış açısıyla ve bütün boyutlarıyla ele almak, bu alandaki farklı düşünce ve projeleri paylaşmak amacıyla geçtiğimiz senelerde “Enerji Günleri” ismiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi geçen yıldan itibaren genişletilmiş kapsamı ve yenilenmiş vizyonuyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” adı altında yürütüyoruz.

6 Kasım 2016, Pazar

360 Derece Girişimcilik, Habita

Seminerin Amacı

Girişimcilik nedir? Diye sorulduğunda insanlar bir dükkan açma, bir işletme kurma ya da son zamanlarda bir start up kurma olarak anlayabilirler. Halbuki girişimcilik bundan çok daha geniş bir kavramdır. Hayatın her anında, kişisel ve profesyonel kısımlarında doğru girişimcilik kritik yol oynar. Bir girişimcinin her alanda başarılı olması için kendine yaptığı yatırım, psikolojik sermaye, araştırma ve gelişim kadar kendi maddi, manevi ve duygusal bütünlüğünü de sağlaması önemlidir. Bu eğitim amacı kişilerde bu bütünlüğü sağlamasına destek olmak. Didaktik yaklaşımdan uzak, tecrübeler, hikayeler ve paylaşımlarla girişimcilik bir bütün olarak ele alınacak.

Seminer İçeriği

+ Girişimcinin kendine katacakları..
+ Girişimciliğin Türkiye’de ve Dünya’daki zorlukları.
+ Başarı anlayışı ve başarılı girişimlerin başarısızlıklardan farklı yaptıkları şeyler.
+ Bir girişimci neler elde etmek ister.
+ Ürünü/hizmeti ve kendi değerini arttırmak.
+ ‘Zengin’ nasıl ‘zenginleşir’
+ Bir girişimcinin kendinden öte bir amaca hizmet etmesi.

Kimler Katılmalı

Hayatına girişimciliği koymayı isteyen, girişimci olan herkes. Dediğimiz gibi, girişimcilik sadece kar yapan bir oluşum kurmak değildir, girişimcilik hayatın her kısmında vardır. Doğru sebepler ile yapılan girişimcilik ile sadece kendi hayatınız değil, büyük komunitelerin hayatını değiştirebilirsiniz. Seminerin hedef kitlesi kendini bu anlamda girişimcili olarak hisseden herkes içindir.

Seminerin Sonunda

Katılımcılar, girişimcilikte tecrübesi olan insanlar ile paylaşım yaptıktan sonra teorik ve Pratik bilgileri birleştirerek bunları hayatında, iş yerinde, girişiminde ve faydalı olabilecek her yerde kullanabilir. Bunları uyguladıkça kişisel ve profesyonel hayatında başarının ve kalitenin arttığını görecektir.

Kontenjan 15 kişiyle sınırlıdır. Eğitim ücreti 100 TL + KDV’dir.

Kayıt için etkinlik sayfasından mesaj atabilir ya da 05070231470 no’lu numaraya mesaj atabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/330133040677285/