Війни шифрування: Apple проти ФБР. Безпека чи приватне життя?

Фото з сайта: https://www.rttnews.com/

Головні новини тижня — це вимоги спочатку ФБР, потім генерального прокурора США і нарешті Дональда Трампа розблокувати два айфона Мухаммеда Саїда аль-Шамрані, який влаштував стрілянину на американській військовій базі у Флориді і відмова Apple задовольнити ці вимоги. The New York Times пише, що Apple не має наміру здаватися і готується до юридичної тяганини з міністерством юстиції, однак змушена маневрувати між своїми клієнтами і адміністрацією Трампа.

Хронологія подій:

 • 6 грудня 2019 року на військово-морській базі в Пенсаколі сталася стрілянина, яку пізніше визнали терористичним актом.
 • У терориста знайшли два айфона, інформація в яких потрібна для розслідування злочину.
 • Цього ж дня Apple надала, як вона вважала, необхідні дані про терориста в правоохоронні органи.
 • 7 січня ФБР попросила Apple допомогти з розблокуванням айфонів.
 • 13 січня Генеральний прокурор США Вільям Барр заявив, що Apple не надала необхідної допомоги ФБР.
 • 15 січня Дональд Трамп заявив у Twitter, що Apple “доведеться допомогти країні”

У компанії вже була подібна ситуація, коли у 2015 році в місті Сан-Бернардіно (Каліфорнія) подружня пара, етнічні пакистанці Різван Фарук і Ташфин Малік, влаштували стрілянину в приміщенні центру соціального забезпечення. Загинули 14 осіб. ФБР вилучила iPhone Фарука і зажадала від Apple технічної допомоги.

Техногігант відмовився, незважаючи на рішення суду. Глава компанії Тім Кук звернувся до всіх користувачів у відкритому листі (опубликовано на apple.com), де пояснив, чому, пішовши на поступки, Apple підірве принципи роботи шифрування даних по всьому світу. Тім запропонував Конгресу прийняти закон, який би визначив поняття суспільної і технологічної безпеки, щоб сприяння правоохоронним органам регулювалося окремим правовим актом.

Пізніше агенти ФБР все ж знайшли спосіб зламати iPhone без допомоги корпорації. Reuters у 2016 році повідомляло, що допомогла ізраїльська компанія Cellebrite.

Зараз Apple стверджує, що активно співпрацює з ФБР, але розблокувати iPhone не може — в архітектурі гаджетів не передбачені бекдори, тобто навмисно закладені розробником дефекти програми, які дозволяють здійснювати віддалене управління.

«Ми не згодні з тим, що Apple не надала суттєвої допомоги у розслідуванні справи в Пенсаколі … Ми завжди говорили про те, що не існує такого поняття, як бекдор тільки для хороших хлопців. Бекдори також можуть бути використані тими, хто загрожує нашій національній безпеці та безпеці даних наших клієнтів. Сьогодні правоохоронні органи мають доступ до великих обсягів даних, тому американцям не доводиться вибирати між послабленням шифрування і розкриттям справ. Ми вважаємо, що шифрування життєво важливе для захисту нашої країни і даних наших користувачів », — заявили у прес-службі Apple.

Президент Трамп вирішив, що Apple не йде назустріч владі і нагадав компанії про те, що раніше надавав їй усілякі преференції. Йдеться, перш за все, про додаткові податки на товари, імпортовані з Китаю. Як відомо, практично все виробництво Apple знаходиться саме там, тому iPhone, iPad та інші гаджети могли б потрапити під нові мита, що збільшило б їх вартість. Однак у грудні минулого року Трамп відклав введення 15% -го податку, тим самим надавши компанії допомогу.

У той же час ACLU ( Американський союз громадянських свобод) підтримав Apple та її рішення відмовитися від бекдор:

“Вимога уряду є небезпечною і антиконституційною, а також може послабити безпеку мільйонів iPhone.

Надійне шифрування дозволяє релігійним меншинам, що стикаються з геноцидом, наприклад, уйгурам в Китаї, і журналістам, що “копають” під наркокартелі у Мексиці, безпечно спілкуватися один з одним, поінформованими джерелами і зовнішнім світом”.

В Apple поки що не відреагували на заяви Дональда Трампа.

Джерело: https://www.theverge.com/2020/1/14/21066270/trump-accuses-apple-refuse-unlock-iphone-barr-pensacola-base-attack-tweet

  Sabrina Volarondo (pseudonymous)

  Written by

  Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
  Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
  Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade