“Bitcoin price bank in decline?” Co się dzieje w świecie Bitcoin.

Od kilku dni regularnie sprawdzam wartość waluty bitcoin, która zapowiadała się bardzo obiecująco. 
Dzisiaj natrafiłam na spadek jej wartości. Dlaczego?

Przeglądając artykuły ciężko wyciągnąć jakiekolwiek konkretne wnioski na temat bitcoin. Wiele z nich opiera się na założeniu, że “wszystko jest przed nami”, “jeżeli dalej tak pójdzie, blockchain oraz bitcoin staną się czymś przełomowym”, lub “przyszłość bitcoina to wielka niewiadoma”.

Nawet analitycy nie potrafią sprecyzować co dzieje się na rynku kryptowalut oraz w jakim kierunku zmierza wartości bitcoina.

“Bitcoin price fell away from yesterday’s strained highs, but a price correction introduces some uncertainty about what’s next”

Co się dzieje na świecie?

Rosja, znana ze swojej nieprzychylności do bitcoina, szuka sposobu, aby całkowicie wyeliminować oraz zakazać używania tej kryptowaluty. Ministerstwo Finansów jest w trakcie uchwalania nowego artykułu, który dotyczy Banku Centralnego Rosji oraz głosi, że jedyną dozwoloną walutą w kraju jest rubel.

Inaczej nastawiona jest do technologii blockchain, którą ma zamiar dokładnie zbadać oraz wykorzystać.

Kolejny znaleziony przeze mnie artykuł opiera się na opinii, iż kryzys w Kanadzie ma pozytywny wpływ na popularnosć bitcoin. Mieszkańcy żyjący w dobie niepewności oraz nieufności, skupiają się na kryptowalucie, która pozwala im na kontrolę oraz zarządzanie budżetem.

We Francji miało miejsce wydarzenie zatytułowane “Blockchain: Disruption and Opportunities”, na którym padło zdanie, że fenomen blockchain w ciągu miesięcy lub lat może stać się prawdziwym przewrotem w ekonomii internetu. Pozytywne słowa padły z ust Francuskiego Ministra ekonomii, potencjalnego przyszłego lidera Francji.

Niemiecki magazyn t3n podjął decyzję na temat możliwości wypłacenia części wynagrdzenia w walucie bitcoin. Jest to rezultat współpracy magazynu z lokalny startupem PEY.

Dzisiaj miał miejsce projekt, wspierany przez rząd Dubaju, który miał na celu uwidocznić kluczowe nowinki techniczne. Blockchain oraz bitcoin wymienione zostały jako istotne oraz godne obserwowania.

Można również znależć artykuł o kolejnym oszustwie w świecie bitcoin.

‘Bitcoin will one day fail, and that which postulates it will fuel the world, there’s a middle road that likely holds the best prediction of all.’