I twoją córkę też [+18]

W końcu niezła z niej dupa. Założę się, że często słyszała pytanie za ile pociągnie i co się tak złości, skoro to tylko zabawa. Mali chłopcy bawią się w targanie warkoczy, starsi w dawanie klapsów, a dorośli w przyciskanie do ściany i wpychanie języka. W końcu, skoro suka prowokuje, znaczy, że sama tego chce.

#metoo

…ej, widziałeś Ankę z VI b? Ale ma mini! Jak dobrze ustawić się przy schodach, to widać jej majtki. Chodź, wrzucimy na snapa

Ziom, taki trick — trzymasz telefon stopami i kręcisz pod stołem ławkę za nami, zobacz — wszystko u nich widać. Głupie dupy.

… dawaj stary, idziemy do drugiego wejścia do wagonu, tam jest większy tłok. Będzie dobre macanko.

Zwolnij, zwolnij — patrz jakie loszki idą! Hej, hej — loszki, może się z nami przejedziecie? Mamy jaranie i długie wkłady. Nie? Co za “nie”? A spadówa dziwki

O, ta będzie niezła…, to zamknięta impreza. Albo płacisz 50 zł od cycków i 50 od dupy, albo sprawdzamy czy masz wszystko naturalne. Plastik nie ma wjazdu…

…przecież mnie pocałowałaś, kiedy tańczyliśmy, no to nie udawaj teraz świętojebliwej. Zamkniemy pokój i nikt nie poleci po twojego kolesia. No nie wyrywaj się! Zobacz, nie mam spodni. Stój!! Kurwano!, głupia suka… oszukała mnie.

Doskonale przygotowałaś ten raport. Wygląda na to, że masz talent, ale jesteś coś za bardzo spięta, nad tym musimy teraz popracować. Przedstaw mi jeszcze raz podsumowanie wniosków, a ja w tym czasie zrobię ci fajny masaż. Odkryj ramiona. No już! Rozepnij to. Nie bój się, będzie fajnie.

To dzieje się tutaj. W miejscu, gdzie — będąc atrakcyjną kobietą — dostajesz etykietę głupiej kurwy, albo łatwej dupy. Zaś, jeżeli los pozbawił Cię kształtnej sylwetki i ładnej buzi, znikasz i stajesz się tłem pomieszczeń, czasami też kanwą dowcipów o tym, co różni Cię od odkurzacza (odkurzacz przynajmniej zawsze połyka). Chociaż bywa też gorzej, w końcu potwór, nie potwór, byle miał…

Nie każdemu to pasuje. Ostatnia akcja sprzeciwu to oznaczanie się tagiem #metoo, czyli potwierdzeniem, że #mnieteż spotkała przemoc na tle seksualnym. U ilu znajomych pań widziałem ten hashtag? U większości. Wykształcone, świadome, z dużych miast, robiące kariery. Status społeczny nie dał im ochrony przed łapą na pośladku i dowcipasami z obfitego biustu.


Skoro molestowanie jest tak powszechne, to z łapami i jęzorem pcha się nie tylko mityczny wujek i obleśny wuefista. Celowo, bądź bezmyślnie, umoczyć musiała większość facetów. Czasami traktując to jako “szkolny/ studencki/ imprezowy/ chujwiejaki” żart, czasami pod wpływem używek i życzeniowego myślenia.

Gdyż — uwaga, to ważne! — w większości przypadków kobiety nie molestują się same! To Ty, on, ja — doprowadziliśmy do sytuacji, że rozważają w co mogą się ubrać, którędy chodzić po zmroku, na ile wyluzować się na imprezie i do którego momentu tolerować komentarze na temat swojego wyglądu i seksualności. I jeżeli czyta ten tekst ktoś bez winy, to może rzucić kamieniem w monitor. Ja nie rzucę, #jateż mam za sobą to i owo, czego się dzisiaj wstydzę.

Save/load nie działa, życia się nie cofnie. Co zostaje, to przeprosić i działać. Nie łechtać się lajkowaniem statusów pokrzywdzonych, a stać się zmianą.


Możemy nauczyć nasze dzieci, aby szanowały granice innych i same potrafiły te granice innym stawiać . Inny może być rodzicem, opiekunem, obcym. Może być każdą osobą, która seksualnie, werbalnie, psychicznie bądź fizycznie będzie chciała je złamać i zgwałcić. Nauczmy dzieci mówić NIE, a jeżeli “NIE” nie zadziała, pokażmy im jak walczyć. Tak, by pamiętały, że mogą — bez poczucia winy — łamać wyciągane ku nim łapy.

Niech w kolejnym pokoleniu mniej osób pisze #metoo i niech Twoją córkę ominie długoterminowa terapia po próbie gwałtu na licealnej imprezie. Jako, że Twoja córka też w końcu trafi na naładowanego testosteronem kolegę z przesadną wiarą w magiczną moc męskiego fiuta, więc lepiej już teraz zamknij oczy i sobie to wyobraź. Ze szczegółami.

Bo #onateż

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.