Image for post
Image for post

A je to tu zas. Tri dni do roka, keď sa na jednom mieste stretnú top biznis ľudia sveta, začínajúci podnikatelia, nadšenci do technológií, marketingu a XY ďalších sfér. #websummit

Nebudem sa znovu rozpisovať o tom, aký je #websummit úžasný, veľký a úrovňovo-niekde-úplne-inde event, naopak, podelím sa s poznatkom, ktorý vo mne počas prvého dňa zanechal najväčší dojem.

Mike Krieger, spolu-zakladateľ Instagramu dnes na pódiu priblížil príbeh rastu tejto platformy a základné problémy, s ktorými sa na tejto ceste stretávali. Pri svojom rozprávaní sa zameral primárne na funkciu “Explore” v mobilnej Instagram aplikácii.

Prezradil, že približne 2–3 roky dozadu mal Instagram stále problém s tým, ako túto kruciálnu funkcionalitu poňať. Píšem kruciálnu, pretože sekcia “Explore” je presne to miesto, kde nový užívateľ po registrácii skončí a zároveň je to sekcia, vďaka ktorej človek spoznáva nové veci a prehlbuje svoju interakciu s Instagramom. …


Making a great product is not an easy task. It involves making the biggest as well the smallest decision continuously while maintaining the whole overview.

This can be really hard sometimes. It’s easy to get lost, to forget some small details on the way to the greatness.

Yet, these small details are the core of your product. They are on the front-line of the user interacting with your precious creation, your product.

With a digital product, it all goes down to clicking that button, to filling out that input, to reading that error alert… It’s all about the tiniest interactions and how (well) they work together. …


Nadpis to myslim vystihuje jasne a zrozumitelne. Ako pisem tieto riadky uz viac nie som studentom Masarykovej univerzity, Fakulty Informatiky v Brne. Dosiahol som bakalarsku metu a ta mi na tento cas staci a vyhovuje.

Dovod pre taketo rozhodnutie je velmi jednoduchy, ba priam “klisoidny”:

Od zaciatku mojho studia na vysokej skole som zaroven aj pracoval. …

About

Ján Jaďuď

#me tinkerer and UI & UX geek #mission to make the internet a better place.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store