Historia 197: O butach na zimę

Trza być w butach na weselu, ale przydają się także wtedy, gdy temperatura nagle spadnie (a z nią śnieg lub co gorsza śnieg z deszczem). Jakie trzy pary dobrze mieć w szafie od końca listopada?

  1. Brązowe skórzane trzewiki. Mogą mieć brogsowe zdobienia lub gładki nosek. Odpuściłbym dodatkowe ocieplenie, bo w mieście nie dane nam będzie pokonywać metrowych zasp – raczej ochronimy stopy w czasie przejścia ze sklepu do parkingu albo podczas pasterki, a do tego wystarczy gruba skarpeta. Z ociepleniem stopa męczyłaby się np. w biurze. Zelujemy, żeby nie ślizgać się na skórzanej podeszwie, oraz czyścimy ciepłą wodą z mydłem po każdym użyciu – sól sypana na chodniki to zabójca dobrych butów.
  2. Kultowe żółciaki (Timberland lub podobna marka). Wprawdzie zaprojektowano je dla outdoorowego spędzania czasu, więc spacery, rąbanie drew do kominka i szeroko pojęty apres-ski to wymarzone sytuacje, ale przydadzą się w mieście także wtedy, kiedy jesteśmy ubrani luźno i nie chcemy wyglądać jak wyrwani z defilady.
  3. Czarne kozaki. Ale tylko kiedy jesteś hrabią Wrońskim.

Cokolwiek nie wybierzecie, błagam – nie wyziębiajcie kostek. Nie wiem skąd taka moda – ludzie wyubierani od góry do dołu, czapki, szaliki, rękawiczki, ale goła kostka nogi na wierzchu. Reumatyzm czyha, zachowaj czujność.

To była moja sto dziewięćdziesiąta siódma historia. Zostało 168 #365historii #365stories