[29-100] Стрес→залежність

Що ви відчуваєте, коли роботи настільки багато, що не встигаєте зробити половини?

Стрес? Втому? Розчарування?

Ці почуття приходять тоді, коли навантаження більше, аніж наша здатність ефективно працювати. Ми починаємо нехтувати роботою, родиною, друзями, ховаючись за розмитою маячнею справ, які не можемо зробити.

Якщо навантаження більше, аніж ми можемо витримати, вихід лише один — обмежувати. Так, це важко. Можливо, прийдеться відмовитися від підвищення на роботі. Можливо, прийдеться роботу взагалі змінити. Можливо, прийдеться вивчати нову професію. Можливо, прийдеться забути про подорож на море.

Якщо не можете витримувати темпу роботи, треба пріоритизувати та відмовлятися. Більшість людей навпаки починають гратися алкоголем, наркотиками, релігією або інтернет, як спосіб розваги. Це не розвʼязує проблему, а лише маскує її, тимчасово зменшуючи стрес. Проблема повертається, так само, як і потреба алкоголю. У результаті, отримуємо портрет сучасного суспільства:

Сильне навантаження → стрес → швидка пігулка → стрес → пігулка → залежність → стрес → пігулка → стрес…

Коло замикається, вбиваючи нас. Те, що мусило розвʼязати проблему (алкоголь та інше), створило залежність, яка так само підвищує рівень стресу. І так живе більшість, хоча проблема лише одна — навантаження більше за здатність ефективно працювати.


Отримуйте лист від Єгора Нагеля собі на пошту один раз на тиждень.

Цікаві статті з всемережжя, нотатки прочитаних книг, роздуми про життя.

Підписатися