Koyu tema ve player boyutlandırma kullanıcılarla buluştu

YouTube iki yeni özelliğe kavuştu. Bu özellikler kullanıcıların görsel zevkine hitap ederken göz yorgunluğunu da ortadan kaldırıyor.

Bu özelliklerden biri Twitter’da da bulunan karanlık mod. Karanlık mod, kullanıcıların gözünü yormadığı için talep edilen bir tema olduğu için uzun süredir bekleniyordu. Pek çok uygulama için de talep edilen karanlık mod, önce web sürümünde kullanıcılara sunulmuştu. Şimdi ise iOS ve Android’de yayınlandı.

Karanlık modu etkinleştirmek için izlemeniz gereken basit bir yol var. Önce YouTube ana sayfanızda profil fotoğrafınıza dokunmalısınız. Açılan sayfadan ayarlar kısmına girmelisiniz. “Koyu tema” yazısını göreceksiniz. Bu yazının yanında yer alan simgeye dokunmanız yeterli olacaktır.

Diğer özellik ise player boyutlandırması. Bu güncelleme ilk olarak Mart ayında mobil platforma geldi. Geçtiğimiz günlerde ise web üzerinden kullanılmaya başlandı. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar için daha iyi bir izleme deneyimi hedefleniyor. Her videonun etrafındaki 16:9 boyutundaki siyah çerçeve kaldırıldı. Siyah çerçeve yerine en boy oranı ayarlanmış videolar kullanılıyor. Böylece farklı boyutlardaki videolar için daha büyük bir görünüm oluşturuluyor.

Kaynak:webtekno.com