LinkedIn mesaj özelliklerine yeni güncellemeler ekledi

LinkedIn, iş arkadaşınızla iletişimi sağlamak, işe alım fırsatlarını değerlendirmek, kariyer tavsiyelerini almak ve değerlendirmek amacıyla kullanılan bir platform. Yeni güncellemeleri ile iletişimi kolaylaştırmak adına kullanıcılarına kullanışlı bir ortam sağlıyor.

LinkedIn, kişiler arası mesajlaşmaları daha yararlı haline getirecek yeni güncellemeler yayınladı. Yapılan güncellemeleri ise şu şekilde;

Daha uzun mesajlar sayesinde kısıtlanmayın

Mesajlarınızda kendinizi daha iyi açıklamanız için artık uzun mesajlar yazabileceksiniz. Kurumsal görüşmeleriniz ise bu sayede daha kaliteli bir hale gelecek. Şimdilik mobilde kullanıma sunulan bu özellik kısa sürede masaüstüne de gelecek.

Mesajlarınıza sesli mesajlar ile cevap verebilirsiniz

Klavyeden yazamayacak durumda olan kullanıcılarını düşünen LinkedIn, sesli mesaj özelliğini kullanıma sundu. Yeni güncelleme ile kişiler konuşma geçmişini taramak yerine, sesleri dinleyebilecek.

Dosya paylaşmanız için masaüstünde olmanız gerekmiyor

Akıllı telefonlarınız sayesinde yolda bile dosya paylaşabilirsiniz. Güncelleme; PDF, DOC, XLS ve PPT dosya formatlarını destekliyor.

Masaüstü bilgisayarınızdan emoji gönderin

LinkedIn, daha eğlenceli bir dil kullanmak isteyen kullanıcılarına kelimelerle kendilerini anlatmak yerine binlerce emoji seçeneği sunuyor. Mesajlarınıza emojiler ile cevap verebileceksiniz.

Grup mesajlaşmaları artık daha kolay

LinkedIn, yeni mesaj oluşturmak için ‘’+’’ ikonuna bastığınızda size uygun grup önerileri çıkaracak. İstediğiniz kişiyi grup mesajlarından çıkartmak için, sağ üst köşedeki üç noktaya basarak çıkarabileceksiniz.

Gruptaki bir kişiye özellikle mesaj atmak için @mention kullanın

Grup mesajlarında bir kişinin yorumuna @mention kullanarak cevap verebileceksiniz. Bu özelliği kullanarak bir arkadaşınızın profilini önerebilir ve ona ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Görselleri kolayca kopyalayıp yapıştırın

Mesajlarda görsel kullanımına önem veriyorsanız mesajlar bölümüne ekran görüntüleri ve internetten görselleri kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.

Kaynak: dijitalajanslar.com , webtekno.com