OGSMINEM — Spekulacja

Research Joker
4 min readJan 3, 2024

Siemanko Ekipa!

Czy OGSinem może być kolejnym memem wywodzącym się z 4CHAN?

Dzisiaj porozmawiamy sobie trochę na temat memecoina, o którym jest stosunkowo cicho a swój start miał kilka miesięcy temu. Dlaczego akurat o takim odgrzewanym kotlecie? Ostatnio można zauważyć mocniejszy wzrost na tym projekcie, a społeczność jest budowana z dnia na dzień i wyrasta na coraz mocniejszą.

Warto zaznaczyć na początku że jest to BARDZO ryzykowny projekt i całkowicie memowy inspirujący postacią rosyjskiego chłopaka Romario Zuev’a, który jest również ZAANGAŻOWANY w ten projekt.

Jak w przypadku większości memowych projektów bardzo trudno jest zrobić poprawny resarach, jednak aby zrozumieć genezę powstania takiego projektu warto byłoby wejść w strukturę powstania oraz subkulture społeczność jaka jest zaangażowana w rozwój OGSMINEM.

Pewnie każdy z Was zna takie meme jak Pepe, Bogdanoff, Wojak oraz SMINEM— są to twórczości którę zostały stworzone przez postać Bizonacciego.

Kim jest Bizonacci?
Dla Osób które są na rynku kryptowalut od dłuższego czasu, na pewno znają tą postać, był on bardzo popularny w 2018 roku jak 4chanowy twórca. Osobista historia Bizonacciego jest dość smutna, ponieważ stracił on wszystko na rynku, którą dokumentował na swoim kanale YouTube w formie przedstawiania siebie jako postaci WOJAK, finalnie zakończona wypisaniem się Bizonacciego ze świata :( Który Stał się całkowitą LEGENDĄ — i cała społeczność 4CHAN doskonale go pamięta. (https://www.youtube.com/@Bizonacci)

Bizonacii YouTube

4Chanowa społeczność to bardzo specyficzna grupa, którą upatrzyła sobie postać Romario Zuev’a, który cechuje się specyficzną urodą. A sama nazwa wyiązuje się z koszulki którą posiadał jako prezent od ciotki z Kirgistanu, która była podróbką mercha Eminema, aby to wykorzystać i ominąć prawa Autorskie, twórcy koszulki zamienili literę “E” na “S” zamieniając z Eminem na Sminem.

Na tyle było to zabawne dla społeczności 4chan że stał się bardzo popularną postacią w roku 2018 oraz został przez nich odnaleziony.

Ciekawym Elementem który posiada również ten projekt łączy hype z pomocą humanitarną i dobroczynną, ponieważ 1% z każdej transakcji na Uniswap idzie do rodziny Romana, którzy żyją biednie na prowincji w Rosji.

Na zdjęciu Sminem z Mamą która dziękuje społeczności za pomoc i zmianę jakości życia.

Według mnie jest to świetny piar oraz darmowy marketing dla projektu.

Podatek sprzedaży/kupna to 1%
Dystrybucja:

1/3 — Community Wallet przeznaczony na marketing, listing na giełdzie.
2/3- Do Romana, jego rodziny oraz prawnika który reprezentuje Romana.

Akcje Społeczności OGSminem:
1. Manifest Społeczności przy Sławnym Byku na Wall Street aby Siemens przywrócił Rynek do wzrostów

https://twitter.com/thesminemverse/status/1734164787385262548

2. Zorganizowanie Spotkania Sminem z Vitalikiem Buterinem — uważam że jakby doszło do takiego spotkania byłby to niesamowity impuls do wzorstów tego memecoina.

Projekt swoje pierwsze NFT wypuścił w 2022 roku, jeżeli chodzi o sam potencjał memiczny to społeczność 4Chan nadal go pamięta, lecz nadal jest to bardzo niszowy projekt, a sami twórcy — prawnik Romana oraz Roman są Doxxed.

Informacje o tokenie OGSMINEM $OGSM

  • Sam token miał swój start 25 kwietnia 2023 roku
  • Płynność jest zablokowana na blisko 200lat
  • Aktualny MarketCap: 1.2mln$
  • Aktualna Liczba Hodlerów: 802
  • Dostępność: Uniswap

Wykres:

https://dexscreener.com/ethereum/0x7bdb64fb70adb01c7bbfed98e4def7df70c8318b

O projekcie możemy również znaleźć informacje w filmach na kanałach youtube (https://linktr.ee/OGSMINEM) które mają 200k+ subskybentów.

Potrzebne Linki:

Linktree: https://linktr.ee/OGSMINEM
Website: https://www.sminem.org/
Twitter: https://twitter.com/thesminemverse
Telegram: https://telegram.me/sminemsunite

Wszystko przedstawione w tym artykule to nie porada inwestycyjna, Sam nie posiadam tokenów $OGSM, a projekt jest po mocniejszych wzrostach, jednak nadal posiada bardzo małą kapitalizację. Jeżeli można spekulować że powtórzy on sukces swoich 4chanowych braci tj. Pepe, Wojak czy Bogdanoff to nadal jest to low mcap.

--

--

Research Joker

Edukacja, Zabawa, Czasem coś o życiu. Wszystko i nic