.The Story Of Travel Immigration

#Immigranation

21 years traveller, couchsurfing host, ex evs volunteer and receptionist.

Вступ трішки про себе

Всім привіт, мене звати Юліан мені 21 і я з міста Лева, тут ви зможете прочитати як можна змінити життя кардинально і без кредитів…

Хотів би трішки розказати про мої пригоди. За останні 2 роки дуже багато чого змінилось.

https://youtu.be/0aWePk65aFQ

Stockholm

На початку 2014 року я дізнався що виграв у відборі на волонтерську програму в Польщі, над іншими країнами навіть і не думав оскільки змалку знаю польську мову, відповідно як то говорять — “куріца нє птіца, польща нє заграніца”. До 2014 я встиг в 2012 закінчити польську школу у Львові та поступити на факультет туризму в КНУКіМ, що я потім і закинув на 2 роки, так як життя було надзвичайно насичене подіями про які я саме збираюсь розказати…

Повертаючись до теми участі у волонтерській програмі ЕВС — це молоджна програма обміну ЄС, яка дає змогу молодим людям від 18–30 попрацювати за кордоном на волонтерських засадах. Зазвичай волонтери ЄВС залучаються до праці у сферах культури, спорту, охорони навколишнього середовища, займаються з дітьми тощо.

Іспанія, Туреччина, Ромунія, Грузія, Україна, Македонія, Білорусь, Колумбія, Еквадор

Так я потрапив в агломерацію “Труймяста”, що простріше кажучи в народі дім це Гдиня, робота це Сопот ну а туси то є Гданськ… Охх.. ті туси в п’ятницю в Absinthe.

Гдиня, Гданськ, Сопот

Отож після мого приїзду у Гданськ почався місяць “Інтеграції” — це коли перший місяць вільний від всяких робіт, місяць знайомств зі всім новим (для мене наприклад навіть повітря вдихалось в легені по-новому).

Щоб потрапити на саму програму жодних коштів не потрібно, потрібна лише хороша мотивація, та сила характеру (я про черги за візою).

Вимагається лише вибрати зі списку країну на сайті відправляючої організації http://eu.prostir.ua/. Та підібрати пасуючий проект, далі слід вислати своє резюме та мотиваційний лист на скриньку приймаючої організації. Після підтвердення залишається лише зібрати необхідний пакет документів, та підписати контракт.

Частина перша про велич природи

Для мене другий місяць був багатий на сюжети ніби з казки. Я встиг побувати вперше на саммер кемпі близько польського міста Закопане.

Такі гарні краєвиди я бачив кожен день протягом 10 незабутніх днів, після року роботи в офісі- це все ніби у сні…

“Чого являєшся мені У сні? Чого звертаєш ти до мене Чудові очі ті ясні. Сумні, Немов криниці дно студене.” — Іван Франко

На четвертий день ми з групою дітей, де я працював як camp counselor відправились відвідати одне з найгарніших місць в Польщі — “Морське Око”.

Морське Око

Це місце сповнене певною величчю, де сплітається дух старих літ, та голоси вічної природи…

Це була чудова можливість поділитись та навчитись новими вміннями, так як три групи по п’ятнадцять дітей ділились між волонтерами та вихователями потрібно було віддати усього себе щоб встановити хороший контакт з дітьми.

Ті краєвиди які я побачив за ті десять днів запам’ятались на довго, часом навіть після тривалого часу я згадую ті пейзажі.

Після приїзду з гір залишилось багато приємних спогадів, та головне що я мав свій фан клуб, що дає зрозуміти що виконав своє завдання.

Поєднання чудової природи, хороших людей, а головне соціальна активність робили мене щасливим.

Польські Гори

Третій місяць був також не менш цікавим за попередні, я вже і встиг з дівчиною познайомитись і нових друзів завести, мало того щось всередині збунтувалось і я зробив собі перше тату з пірсингом… Про що ніразу не жалію.

Якраз протягом третього місяця сталась моя перша подорож в Скандинавію в яку я зразу закохався. На момент написання цього тексту за мною вже Норвегія, Швеція, Фінляндія (це тільки зі скандинавських країн).

Карлскрона- це маленьке набережне містечко яке можна подивитись повністю за два дні, тоді це була всього друга моя країна після польщі, яку я мав змогу відвідати.Тоді ще мене здивував цей суцільний затишок і красота будинків в швеції, ідучи по вулиці можна відчути аромати смажених креветок в них це як фаст фуд.

Також мені дуже запам’яталась дорога, я мав змогу потрапити на круїзний лайнер Stena Line який просто захоплював своїми габаритами, а що було взагалі незабутнім моментом так це сидіти біля віконця і коштувати композицію страв зі шведського стола.

Але це зовсім інша історія, наразі продовжу про проект.

Частина друга детальніше про роботу

Перший візит в мій воркінг плейс запам’ятався тим що нас дуже тепло зустріли, нам презентували діяльність яку кожен з нас буде виконувати, та показували різні соціальні ігри.

Перший день - презентація організації

Моя робота якраз полягала на тому щоб допомагати дітям, вік від 14–17 років, тримати в чистості наше робоче місце, придумувати заняття для дітей.

Ігри

Діяв я регулярно за стандартним графіком- понеділок: пластичні зайняття, вівторок вільний день, середа- кулінарний день, я в якості головного кухаря, четвер — спортивний день зал і всі дєла, п’ятниця — репетиторство). Саме так проходило більшість часу.

Кулінар з діда-прадіда

В програму входило два рази протягом року кожні шість місяців відвідувати соціально- психологічні тренінги, де нас навчали як поводитись в різних ситуаціях, також відкривали в нас внутрішній потенціал… Забув додати що на цій зустрічі я знайшов дуже багато цікавих людей з різних країн які відкрили мені щось нове.

Протягом року в нас волонтерів була змога відвідувати цікаві місця в Польщі. Протягом зимового табору ми відвідали справжню КОПАЛЬНЮ УРАНУ…

Копальня Урану

Та кілька туристичних місць “Костел Ванг” та “Шклярську Порембу”.

Костел Ванг

О це відчуття коли протягом 15 хвилин піднімаєшся на підйомнику, а потім на шаленій швидкості просто летиш вниз по крутому спуску…

Лижі ❤

Катання на лижах протягом ночі створює певний екстрім, це був мій перший досвід, найсмішніше те що ще день перед ми пробували кататись на маленькій гірочці, там я встиг і губу розбити і штани порвати :) такіє діла… так проходило моє навчання кататись.

Шо там далі …?

Ага, розкажу про те як провести тиждень в зимовому таборі разом з дітьми без попереднього досвіду.

Це було десь приблизно у лютому 2014 року був це зимовий табір для дітей де ми волонтери були помічниками для вихователів, я зголосився в цей табір як волонтер добровільно. Пам’ятаю свій перший день я отримав на пару з п.Барбарою найбільшу групу з хлопцями де повний букет (адхд, прихована агресія ітд…).

Зимовий табір

Це був чималий стрес для мене, в порядок дня входило — спортивні зайняття, театр, відвідування музеїв, тощо. Тиждень пройшов незамітно, були випадки коли ми були змушені проводити виховні лекції, але головне завдання полягало в організовуванні вільного часу для дітей, що чесно кажучи було не легко. Проте траплялись різні випадки з поведінкою в дітей бо ж з різних сімей були. Напикінці зимового табору мені навіть стало якось сумно бо встиг привикнути до дітей з якими провів стільки часу… стали як свої.

Частина третя Mid Term Trening Toruń City

Тут я розкажу про те як проходила друга і остання навчальна зустріч волонтерів звичайних.

Все почалось з того що ми прибули в чудове місто Торунь, місто пряників і Коперника, якому ми так багато завдячуємо.

Toruń

Місто просто чарівне, заворожує своєю красою та романтичною атмосферою, саме це робить подорожі завжди бажаними.

На тренінгу були старі добрі та нові ще невідомі мені тоді особистості з різних країн світу.

Після проведення часу з ними зразу дізнаєшся як мало знаєш і з кожною годиною розмови мозок просто дякує за прилив дуже корисної інформації. Так наприклад стосовно мов я дізнався про тональні мови наприклад в’єтнамська або про те що існують країни де може бути більше 15 діалектів, які поєднують одні символи.

Португалія, Іспанія, Україна, Іспанія, Іспанія, Туреччина

Повертаючись до волонтерства, цей проект стоворює великі перспективи для молоді, дає певний досвід, руйнує стереотипи та допомагає знайти себе у цьому світі. Для нас це є певне вікно у Європу, існує низка різних заходів- проектів які фінансуються через ЄС для того щоб молодь здобувала новий досвід з різних галузей.

Отже набираючись мотивації написання продовження у Львові після приїзду у Гданськ вирішив дописати ще кілька частин.

Частина четверта свята та вільний час в Польщі

Святковий час в Польщі це щось цікаве — вулиці які поступово з настанням зими перетворюються на казку, святкові декорації і ми волонтери люди які творять казку для інших, рекомендую відвідати в період від 24–26 грудня європейські міста або і містечка, те що ви побачите вас здивує однозначно.

З настанням свят у волонтера настає час який можна повністю присвятити собі і своїм близьким людям, в мене особисто вийшло так що я був запрошений на час святкових днів до своєї колишньої дівчини, це для мене був новий досвід в приготуванні до свят, але про це якось пізніше.

Вільний час

Пам’ятаю як всі ми збиралися разом і гуляли містом. Гданськ частина трьох міст великої агломерації і написане з великої літери, тут дуже легко завести нові знайомства, часто відбуваються різні заходи різного типу конференції та інтернаціональні зустрічі. Рекомендую відвідати вуличний театр “Feta” де відбуваються різного типу екзибішин.

Burning Show

Є можливість піти у клуби тут в них ходять більшість людей… можна також відвідати музеї, або піти просто прогулятися набережною.

Feta- це цікавий та креативний івент де відбуваються різного типу театри та вистави, відбувається це в літній час, часом створюється враження що місто замирає або впадає в “сплячку”. Насправді всі йдуть подивитись на виступи та креатів шоу.

“Фета” фестиваль вуличних театрів

Про подорожі які можна поєднувати з роботою

За останній час надзвичайно часто приходилось згадувати найцінніші навики, навик планування а планувати подорожі це мистецтво економити гроші, щоб ресурсів було достатньо на люблячі всіми білетики в Європку, найцікавіше те що досить часто вдається купити білети за “копійки” наприклад взяти до уваги Скандинавію з її мальовничими містами та краєвидами від яких захоплює дух.

Карта поїздок від станом на 2016 рік

Це те що допомагає шукати якийсь певний сенс в житті.

— Життя, яке сповнене певних емоцій вже змінює людину, її ставлення та навіть може змінити соціальну свідомість. Саме тому я взявся писати цей блог, задля того щоб розказати вам як саме можна черпати більше від життя при тому не сплачувати жодних кредитів, такою є початкова мета того що ви зможете прочитати тут.

Про здійснені подорожі так як їх спланувати.

Потрапивши в Скандинавські країни можна зрозуміти одну чудову річ -це те що нам є до чого рости, а їм є в кого вчитись.

Однією з перших нордичних країн була Фінляндія.

Хельсінки

Країна тисячі озер. Країна яка має в собі більше саун а ніж храмів, країна де я можу цілком рекомендувати провести старість в затишному будиночку на березі річки.

Білети з Гданська до містечка Турку.

Ціна 78 зл в дві сторони, це один з плюсів. Мінусом є те що до столиці Хельсінки близько 1,5 години, ціна на OnniBus близько 10 євро в одну сторону з можливістю придбати білет навіть від 1 євро заздалегідь. Тобто можна це назвати суцільним плюсом, бо за вікенд можна побачити не одне місто а цілих два або більше. Хочу додати тільки що автобус який курсує від точки А до точки Б досить зручний є два поверхи, вай-фай, білет можна придбати банківською карточкою з іншої країни та вистарчить тільки код з білету, жодної додаткової інформації не потрібно.

Люди — в Фінляндії можна зустріти дуже багато людей які володіють англійською, на всі питання які я задавав мені увічливо та з посмішкою допомагали, старші особи не вийняток. Не є проблемою також підійти до когось та просто заговорити.

Ціни — Фінляндія зі всіх скандинвських країн одна з найдешевших порівняти до польщі то зичайна кава в Бургер Кінг в Польщі це 7 злотих в Хельсінках 1 євро 50 центів.

Столиця — Хельсінки місто з притаманною Скандинавською архітектурою, також є багато цікавих храмів та набережних. Місто чисте, багате на смачні запахи, якщо потрапити літом то можна “занюхати” дуже різноманітні запахи смаколиків.

Трішки величної Норвегії

Вид з опери в Осло

Більшість з нас чули про те що Норвегія дуже гарна країна яка може похизуватись дикою природою, водоспадами та величними фьордами. Норвегія також і дуже дорога країна де бутилочка звичайної води може коштувати 70 гривень, згідно з різними тревел бейсами ”Cost of living 251% more expensive than Ukraine” інформація перевірена на сайті https://www.thebasetrip.com/en/norway-travel-information?from=ukraine

Проте якщо не брати це до уваги і просто знати кілька “лайфхаків” можна зберегти гроші і нерви. Отож з Гданська літак фірми WizzAir летів до аеропорту

Torp Sandefjord lufthavn це маленьке містечко в Норвегії де літають лоукости ті хто часто літають дешевими авіалініями знають що зазвичай після перельоту щоб добратись до столиць потрібно ще їхати певний час автобусом. Білети краще купляти заздалегідь так буде дешевше, їжу також краще купляти в Польщі, головне звернути увагу щоб вмісту рідини (олія, вода, тощо…) не було більше ніж 100 мл.

Вже у самому Осло можна побачити те що над містом дуже добре попрацювали урбаністи.

Урбаністика

Більшість будинків в центрі міста мають різний кшталт, колір ітд… тобто важко просто взяти і знайти подібні будівлі як в більшості столиць СНД. Також в місті присутнє дуже велике різноманіття культур, дуже цікаво було споглядати різних людей та їхні емоції, особливо коли йдеш по набережній і раптово підлітає чайка і краде в людини її їжу, бачили б ви її лице.

Королівський замок в Осло це щось надзвичайне, місце де відкривається чудовий краєвид на місто, частина Oсло збудована на кількох рівнях, дуже багато зелені навколо. Здивувало те що попри присутність емігрантів місто було доволі чисте.

Трішки про будинок Опери в Осло.

Опера

На мою думку одна з найгарніших споруд які мені доводилось побачити, ідеальне архітектурне рішення в центрі “живої артерії”, якщо піднятись на дах Опери — так у вас є така змога і абсолютно безкоштовно. Тоді вам відкриється чудовий вид на місто і на Балтійське Море. Можна також поспостерігати за людьми, як за маленькими мурашками. Споруда має похилу форму яка нагадує якийсь скейт парк, думаю тому там забороняється кататись на роликалах та скейтах.

Про вічну Швецію

Швеція одразу чарує своїм колоритом де змішано різні культури, гуляючи по Стокгольмі одразу бачиш весь колорит людей, починаючи від стилю людей до вільності у самовираженні.

Десь в Стокгольмі

Корінні мешканці Швеції можуть здивувати тим що майже кожен другий спілкується вільно англійською як нейтів спікер, це значно допомагає у спілкуванні, шведи дуже допоміжні люди. В країні прийнято як на мій погляд дуже корисне для суспільства рішення — всі фільми та серіали іноземного походження транслювати на мові оригіналу, улявіть що ваша бабуся дивлячись собі серіал на якомусь там каналі починає поступово розуміти додаткову іноземну мову, що можливо коли допоможе якісь людині якій буде потрібна якась допомога, уявіть як мігби змінитись світ якщо старше покоління яке не мало змоги вчити іноземну мову могло б навчитись розмовної англійської.

Стокгольмське метро

Знаходячись в Стокгольмі варто купити білети в столичну підземку, варто навіть дуже варто для того щоб зробити фотографії, метро працює регулярно, кожна станція метро різна, оригінальна собою. Варто потратити трішки часу щоб відвідати кожну станцію щоб просто насолодитись кретивністю.

Стокгольмське Метро

Гамла Стан місто між містами

Історична частина міста, це просто неймовірно, знаходитись там у літку і насолоджуватись місцем це пізнання в якійсь мірі нової культури, нового місця. Саме у Гамла Стані варто просто відвідати кожний закаулок, кожний міст, кожну будівлю. Самі мости Королівського Міста варті того щоб відвідувати це місто кілька разів у різні пори року…

Гамластан

Берлін

Рига

Варшава

Couchsurfing & WizzAir Discount

-Як можна знайти безкоштовно дах над головою та білети дешевше кави.

Так так цілком правдиво можна сказати що каучсерфінг це найпоширеніший варіант ловкост подорожі який помимо того що запевняє безкоштовний дах над головою так може розказати масу історій та показати доволі цікавих людей. Сама система полягає в тому щоб на однойменному сайті заповнити свій профіль та вислати запит з проханням зупинитись в конкретної людини. Полягає все це також на відгуках після того як людина зупиниться в хоста вона має можливість відправити відгук про ту людину яку вона приймала і навпаки, саме так діє цей сайт, де також присутні кілька неменш цікавих функцій таких як івенти та хенгаути що суттєво допомагає знайти цікаву компанію при селфтревелінгу.

Візейр не менш цікава фішка полягає в тому що авіакомпанія пропонує дешеві авіаквитки, також є можливість придбати дисконт знижку за 190 зл на рік для двох людей яка дає певні переваги детальніше на сайті.

Про цікаві місця які б хотілось відвідати котрі доступні кожному

A single golf clap? Or a long standing ovation?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.