Svarbiausias metų startas, kur kaip sakė Vitalis, visi susirenka pasimatuot p̶i̶m̶* kas kietesnis. Negaliu sakyti, kad jam kažkaip specialiai ruošiausi, bet bent jau per pačias varžybas tikrai žadėjau atiduot viską ką galiu.

Tikslai: tikėjausi, kad organizatoriai šį kartą jau tiksliau išmatuos plaukimo trasą, tai pasigerinti savo praeitų metų laiką net neplanavau. Norėjau stipriai suplaukti ir žinodamas orų prognozes tikėjausi gerai subėgti. O ant dviračio jau kaip gausis. Bet pagrindiniai tikslai ir vėl buvo aplenkt bastardus Vitalį ir Mindaugą (kuris paskutinę dieną nusiplovė į sprinto distanciją).

Ryte kaip jau įprasta pakylu be žadintuvo. Nors visi daiktai jau sudėti iš vakaro, bet…

Antrasis Lietuvos triatlono taurės etapas — šį kartą nuostabioje Zaraso ežero saloje:

Starto vieta iš paukščio skrydžio

Kepinanti saulė ir tikrai sunki dviračių trasa jau iškart nuteikė, kad jokių rekordų čia nebus, tai pagrindinis tikslas buvo neperkaisti ir atsirevanšuoti Vitaliui, kuris aplenkė mane Tauragėje :)

Metams einant į pabaigą..

Metams pasibaigus..

Bandom trečią kartą — jau prabėgus pirmam 2017 metų mėnesiui, laikas apžvelgti ką gero pavyko nuveikti sporto fronte 2016-ais. Pradėjau šį postą rašyti dar Gruodžio mėn, bet taip ir neprisiverčiau jo pabaigti. Ir tik į eterį vėl grįžus Boldrikui nusprendžiau, kad laikas postą pabaigti ir man.

Susiradau savo metų pradžioje išsikeltus tikslus, tai galim pasijuokt kartu:

  • Ironman 70.3–5:30 — NOT. Sėkmingai užsiregistravau, paskui taip pat sėkmingai atšaukiau registraciją.
  • Lietuvos triatlono bendros įskaitos Top-10 — NOT. Nors buvau labai arti tikslo! …

“Tai bus didžiausias tavo bėgimas” Yeah right.. Tai bus sunkiausias mano bėgimas. Taip pagalvojau likus porai dienų iki renginio. Prastas startas Druskininkuose tikrai nepridėjo optimizmo ir čia tikėjausi vos ne pačio blogiausio. Bet užsiregistravęs buvau seniai, tai trauktis nebuvo kur :)

Sezono pradžioje dar turėjau svajonių šiemet pasigerinti savo PB ir tilpti į 1:45, bet artėjant startui teko supaprastinti savo planus, ir atsižvelgiant į orų prognozes net 2val. nebeatrodė taip blogai. Taigi į startą stojau visiškai ramus, nekeldamas sau jokių didelių tikslų, o tiesiog nusiteikęs pasimėgauti didžiausia sporto švente.

Tai buvo paskutinės šio sezono triatlono varžybos. Triatlono kalendoriuje liko paskutinis startas — duatlonas Panevėžyje, bet vargu ar prisiversiu ten dalyvauti. Nuo piko pasiekto Trakuose mano fizinė forma nugarmėjo žemyn, ir psichologiškai labai sunku kovoti su savimi, kai matai tave lenkiančius dalyvius, kuriuos tu dar neseniai lengvai aplenkdavai.. Kaltinti, žinoma, galiu tik save, nes treniruotėms laiko beveik niekad neberandu. Remontai jau eina į pabaigą, taigi tuoj nebeteksiu ir savo pagrindinio pasiteisinimo :/ Vis tik dabar gyvenant tarp dėžių kasdien proteguoju kitą triatloną — rask ką apsirengt, rask ką pavalgyt, na ir dar pakrapštyk kokį nepabaigtą kampą namuose.

Kad ir žinodamas…

Trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas. Ir dar vienas naujas taškas Lietuvos triatlono žemėlapyje — Jonava. Po Trakų triatlono pasidariau recovery savaitę, per kurią absoliučiai nieko nesportavau. Deja paskui aplinkybės susiklostė taip, kad ta recovery savaitė užsitęsė iki trijų. Taigi per visas 20 dienų turėjau vieną vienintelę treniruotę!

verkia Endomondo workoutų nesulaukdamas

Kaltint žinoma galiu tik pats save, nes esant dideliam norui laiko treniruotėms tikrai buvo galima atrasti. Susiklosčius tokiais situacijai net buvo kilusi mintis registruotis į Sprinto distanciją, bet paskutinėmis dienomis vis tik nusprendžiau rinktis Olimpinę distanciją. …

Triatlonų karalius — Trakų Triatlonas. Didžiausias, gražiausias, geriausiai organizuotas ir be abejo labiausiai lauktas triatlonas šiais metais. Kiek leido galimybės ruošiausi šiam startui visus metus. Užsiregistravau jam pačiomis pirmomis minutėmis, kai tik atidarė registraciją, todėl startavau su garbingu 0002 numeriu:

Įrangos check-list išvakarėse

Dviračių rungtis šiemet buvo non-draft, tai jau buvo aišku, kad suskris visas (wannabe)elitas su savo Cervelo lėktuvais ir kartoniniais diskais. Nenorėdamas nusileisti pasiskolinau iš brolio carbon ratus, o iš Vitalio aero bar’us. Prieš varžybas išbandžiau juos tik 2 kartus, bet jaučiau, kad laiko jie man tikrai padės sutaupyti.

Prieš varžybas turėjau du planus — tilpti į 2:35 (t.y. -14 minučių…

Tai jau antrasis Lietuvos Triatlono taurės etapas. Kadangi iki pagrindinio metų starto Trakuose liko tik savaitė, nusprendžiau pataupyti jėgas ir vietoje Olimpinės distancijos šį kart pabandyti Sprintą (750m. plaukimas, 20km. dviratis ir 5km. bėgimas). Kaip vėlesni įvykiai parodė, tai buvo labai teisingas sprendimas.

Varžybų startas buvo 9val. ryte, taigi pajudėti iš Vilniaus reikėjo anksti. Tradiciškai pusryčiams suvalgę grikių košės pajudėjome ~6:30. 8val. jau buvome starto vietoje. Šiose varžybose tranzito zonos buvo skirtingose vietose. Tai reiškia, kad prieš startą reikėjo paduoti savo bėgimo inventorių organizatoriams, kurie jį nuveš į T2. Kol išsikrapštėme dviračius, kol persirengėme ir atidavėme bėgimo daiktus prabėgo geras…

Nors tai ir buvo Lietuvos čempionatas, bet mano varžybų planuose Kupiškis nebuvo numatytas kaip svarbiausias metų startas. Dar prieš 3 savaites išvis abejojau ar čia startuosiu. Turbūt daugiausiai įtakos tam turėjo tai, kad įprastai Kupiškyje startuoja nedaug dalyvių. Dar pernai norint startuoti čia reikėjo turėti mistinį kvalifikacinį laiką (2:30), aprangą pagal visus ITU reikalavimus (logotipai, pavardė ir t.t.) ir atitikti dar ne vieną reikalavimą, kurį sužinotum starto vietoje, arba perskaitęs 176 psl. nuostatus. Ir čia nejuokauju. Šiemet renginio aprašyme vietoje taisyklių buvo vėl įdėta nuoroda į 176 psl. ITU knygą (http://goo.gl/iTPu1I). …

Populiarėjant triatlono sportui netruko atsirasti ir daugiau jo renginių. Šiemet startavo Lietuvos Triatlono Taurė iškart su 5 etapais visoje Lietuvoje. Sveikinu organizatorius su iniciatyva ir linkiu kuo didžiausios sėkmės! Juolab kad pirmas blynas tikrai neprisvilo. Dar prieš porą metų triatlono varžybas galėdavai suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o norint išbandyti Olimpinę distanciją turėjai du pasirinkimus: startuoti arba ne :) O šiemet triatlono (įskaitant ir akvatloną su duatlonu) varžybų suskaičiavau 19! Olimpinės distancijos trasoje bus galima varžytis kiekvieną mėnesį visą šiltąjį sezoną.

Triatlono taurės Šiaulių etapui užsiregistravau pats pirmas, organizatoriams dar testuojant registracijos formą :) Tačiau artėjant startui supratau, kad rimtos…

Justas Bagdonavičius

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store