2016.09.03 Lietuvos triatlono taurė — Druskininkai (OD)

Tai buvo paskutinės šio sezono triatlono varžybos. Triatlono kalendoriuje liko paskutinis startas — duatlonas Panevėžyje, bet vargu ar prisiversiu ten dalyvauti. Nuo piko pasiekto Trakuose mano fizinė forma nugarmėjo žemyn, ir psichologiškai labai sunku kovoti su savimi, kai matai tave lenkiančius dalyvius, kuriuos tu dar neseniai lengvai aplenkdavai.. Kaltinti, žinoma, galiu tik save, nes treniruotėms laiko beveik niekad neberandu. Remontai jau eina į pabaigą, taigi tuoj nebeteksiu ir savo pagrindinio pasiteisinimo :/ Vis tik dabar gyvenant tarp dėžių kasdien proteguoju kitą triatloną — rask ką apsirengt, rask ką pavalgyt, na ir dar pakrapštyk kokį nepabaigtą kampą namuose.

Kad ir žinodamas kaip sunku bus, vistiek užsiregistravau į Olimpinę distanciją (visad laikausi požiūrio, kad smagumo per varžybas turi būti kuo daugiau). Į varžybas ir vėl tenka važiuoti labai anksti. Atsikeliu be žadintuvo dar gerokai prieš 5. Supratęs, kad nebeužmigsiu atsikeliu ir dar kartą peržiūriu daiktus. Skrandis dar nedirba, tai išvažiuoju beveik nieko nevalgęs. Druskininkuose sustojam parduotuvėje ir prisiperku bananų, sūrelių, bandelę :) Iki starto dar nemažai laiko, tai be streso galima susirinkt dviratį, išsitraukt ir pasiruošti visus daiktus. Likus geram pusvalandžiui iki starto šiek tiek pabėgioju, pratampau raumenis. Paskui įsispraudęs į hidriaką pratestuoju vandenį. All good — pasiruošęs startui.

Swim: Startuojame iš tranzito zonos. Nors laikas pradedamas skaičiuoti tik prabėgus kilimėlį, vistiek stojuosi į priekį, kad nereiktų lenkti lėtesnių plaukikų. Priekyje kažkodėl sugalvojo atsistoti ir du vaikiai. Nespėjau jų aplenkti iki vandens, tai teko pavojingai nerti tiesiai tarp jų.

Olimpinės ir Sprinto distancijų startas

Pradžioje labai daug stumdymosi ir spardymosi. Kažkas net sugalvoja ‘perlipti’ į kitą pusę man per nugarą. Gerai, kad kažkada su Aleksandru treniravomės tokius fokusus, tai per daug nepasimetu. Po poros minučių normalizuojasi tempas, šiek tiek prasisklaido žmonės. Bet keletą kartų kažkas iš galo lyg tyčia griebia už kojos ir tempia žemyn. Tenka stipriau makaluoti kojom. Visą pirmą ratą kažkas nuolat kuteno padus. Iš dalies gerai, nes daug kartų pagaudavau save, kad praktiškai išvis nedirbu kojomis. Tai po kiekvieno pakutenimo atsibusdavau ir pradėdavau spardytis. Palaikiau sau patogų tempą, per daug nespausdamas. Keletą kartų kažkas vis užlįsdavo priekyje, arba pradėdavo spausti iš šono. Visais atvejais tiesiog nusileisdavau ir sumažinęs tempą pasitraukdavau atgal.. Nėra lengva kiekvieną kartą taip nuleidus galvą pasiduot, bet ir jėgų kapotis kiekvienoje tokioje dvikovoje nelabai turėjau.. Išbėgimas po pirmo rato kaip visada kosminis.

Antro rato viduryje pradėjo traukti vieną pėdą. Nestipriai, tai per daug dėmesio nekreipiau. Bet apsisukant ties plūduru padariau vieną grybšnį varlyte, ir atsispiriant koja sutraukė visą blauzdą. Iš skausmo beveik surėkiau. Pilnai ištiesus koją mėšlungis praėjo, taigi ramiai pradėjau plaukti toliau. Bandant stipriau dirbti kojomis, iškart pradėdavo traukti arba pėdą, arba blauzdą. Taip besikankindamas pasiekiau krantą. Labiausiai bijojau, kad atsistojus ant žemės iškart vėl sutrauks koją, bet viskas buvo ok.

T1: Užsižaidžiau su hidriako užtrauktuku, taigi iš hidriako pradėjau lysti tik jau stovėdamas prie dviračio. Bandant ištraukti vieną koją vėl sutraukė mėšlungis. Perkreiptu veidu šiaip ne taip išlindau iš hidriako. Paskui eilinės procedūros su numeriu, kojinėmis, šalmu.. Jau išbėgdamas iš T1 šalia pamatau Vitalį. Įprastai prieš jį plaukime turėdavau ~2min. persvarą, taigi progresavom ryškiai į skirtingas puses :)

Bike: Išvažiuoju dar priekyje Vitalio. Į pirmą kalniuką užkapoju atsistojęs, nekreipdamas dėmesio į pulsą. Džiaugiuosi, kad nebetraukia kojos. Įpusėjus pirmam ratui (iš septynių) pro šalį praskrenda Vitalis. Ragina negrybaut ir spaust kartu, bet kad nėra iš ko.. Čia pat mane aplenkia ir Mindaugas (jį irgi įprastai ant dviračio lenkdavau). Bandau guost save, kad jis Sprinto distanciją mina, tai gali stipriau paspaust.. Toli jo nepaleidžiu ir porą ratų laikau per matomą atstumą. Žiūrint į vidutinį greitį, kuris laikosi ~32km/h atrodytų, kad dar visai gerai važiuoju, bet pro šoną lekiantys dalyviai kiekvieną kart gražina į realybę. Žinodamas, kad sunkiausia, t.y. bėgimas dar tik laukia, per daug nespaudžiu ir stengiuosi pulso nekelti virš 170. Keletą kartų mačiau, kaip tiesiai prieš mane ant posūkio slydo ir nugriuvo keli dalyviai, taigi visus posūkius įveikinėju ramiai, gerokai pristabdydamas.

T2: Čia kaip visada susisuku gan griet, ir labai nenoromis išbėgu į bėgimo trasą

Run: 3 ratai po 3.2 km. Pirmas iš jų dar nuteikė visai optimistiškai. Per daug nesidraskant pavyko palaikyti 5:15 tempą, ko tikrai nesitikėjau.

nuotraukoj atrodau linksmas, bet iš tikro čia vaizdavau kaip save nusišaunu

Bet pamažu jėgos mažėjo ir kiekvienas žingsnis darėsi vis sunkesnis ir sunkesnis. Dar bandžiau save įtikinti, kad negaliu bėgti lėčiau nei 5:30, bet 6km kritau į duobę ir kelis kartus vos vos nepradėjau eiti.. Tikslus apie kažkokį greičio palaikymą mečiau šalin, ir bandžiau užmotyvuoti save, kad tik nepradėčiau eiti. Paskutiniame rate aplenkė Nedas. Ilgokai kalbino, kad kabinčiausi ir bėgtume kartu. Turbūt fizinių jėgų dar turėjau, ir būčiau įstengęs finišuoti kartu su juo, bet nebuvo jokio noro per dar didesnius skausmus siekt rezultato, kuris vistiek bus blogas.. Taip ir finišuoju be jokių emocijų prieš pat finišą dar į priekį praleidęs kelis bėgikus..

Very happy. NOT

Skaičiai:

Swim: 28:12, pace 1:52 (15 vieta)

Bike: 1:13:58, avg. speed 32.3 km/h (45 vieta)

Run: 59:24, pace 5:30 (53 vieta)

Total time: 2:44:26 (41 vieta)

Tai buvo blogiausias mano OD distancijos laikas šiemet. Bet tai yra visomis 5 minutėmis greičiau, nei kad geriausias mano laikas pernai. Vis tik gaila, kad taip liūdnai teko užbaigti tokį puikų sezoną.

Jau beveik atsibodo po kiekvieno etapo girti organizatorius, bet jie to tikrai nusipelno :) Puikus paskutinis etapas ir visus lūkesčius viršijusi taurė. Lenkiu žemai galvą — ačiū jums! Jau nekantraudamas pradedu laukti sekančio sezono!

More From Medium

Top on Medium

Ed Yong
Mar 25 · 22 min read

26K

Top on Medium

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade