2016.09.11 Vilniaus maratonas (half)

“Tai bus didžiausias tavo bėgimas” Yeah right.. Tai bus sunkiausias mano bėgimas. Taip pagalvojau likus porai dienų iki renginio. Prastas startas Druskininkuose tikrai nepridėjo optimizmo ir čia tikėjausi vos ne pačio blogiausio. Bet užsiregistravęs buvau seniai, tai trauktis nebuvo kur :)

Sezono pradžioje dar turėjau svajonių šiemet pasigerinti savo PB ir tilpti į 1:45, bet artėjant startui teko supaprastinti savo planus, ir atsižvelgiant į orų prognozes net 2val. nebeatrodė taip blogai. Taigi į startą stojau visiškai ramus, nekeldamas sau jokių didelių tikslų, o tiesiog nusiteikęs pasimėgauti didžiausia sporto švente.

Runglorious Bastards + LT_Team_Bottecchia + Running Junkies

Likus 10 min iki starto nusigrūdu į savo koridorių. Lietuvos himnas, 3, 2, 1 — pradedam! Pirmas kilometras kaip visada bėgasi labai lengvai. Net keista, kaip šį kartą visi aplink taip ramiai bėgo. Kiek pamenu absoliučiai visose varžybose pirmus kilometrus visi lėkdavo kaip akis išdegę, o po 3–4km. jau pusę iš jų lenkdavau. Turėjau planą bėgti ~175 pulsu ir stengiausi jo laikytis. Oras buvo geras, ne per karšta, bėgosi lengvai, lyg ir norėjosi daugiau paspausti, bet pažiūrėjus į pulsą teko vis save stabdyti. Bijojau, ir tikrai galvojau, kad nuo 15–16 km. bus tikrai sunku. Žmonių, bėgančių panašiu tempu aplink buvo labai daug. Žvėryne įbėgus į takelį palei Nerį net nebuvo vietos lenkimui, taigi teko tiesiog bėgti kartu su minia. Įbėgus į Vingio parką tikėjausi, kad tiesiojoje pavyks šiek tiek pagreitėti, bet kaskart bent šiek tiek paspaudus iškart užkildavo pulsas. Net keista, kad lėčiausi kilometrai ir buvo Vingio parke.

Nusileidus į Goštauto gatvę buvo likę bėgti lygiai 10 km. Pradėjau galvoti, triatlono varžybose po plaukimo ir dviračiu nubėgu tuos 10km, tai nubėgsiu ir čia. O ir jaučiausi daug geriau, nei per tri varžybas :) Goštauto gatvė tikrai nemėgstamiausia visos trasos vieta. Nei į priekį bėgant smagu žiūrėti, kaip apsisukę jau lyderiai skuodžia, nei atgal bėgant daug optimizmo sukelia vaizdelis, tik kiek/kokius bėgikus tu aplenkei.. Iš kitos pusės — lygi trasos atkarpa leido padidinti pace.

Įbėgus į Gedimino prospektą vis daugėjo sirgalių. O man jų palaikymas visad suteikia papildomos motyvacijos. Net nepajutau, kaip prie vienos iš muzikinių stotelių pradėjau spurtuoti, ir greit užsikėliau pulsą iki 185. Teko ramint save :) Subačiaus kalnas šįkart nesukėlė jokių problemų. Bėgau ramiai mažais žingsniukais, ir tikrai apsilenkiau nemažai dalyvių. Dar bent 10 pavyko aplenkti bėgant žemyn link Užupio. Ties Onos bažnyčia jau pradėjau savo finišo spurtą. Pulsas kilo iki 190+, priešpaskutinį km. įveikiau per 4:40, o paskutiniu kelis šimtus metrų dar sugebėjau 3:40 išspausti.

Finišavau per 1:53:09. Pace 5:18. Average HR 177. Beveik 5 minutėm lėčiau, nei mano PB praėjusiais metais, bet ir bėgau šiemet lygiai dvigubai mažiau nei pernai. Viską įvertinus rezultatas tikrai neblogas, o ir bėgosi be didesnių kančių ir skausmų.

Tuo ir pasibaigė mano 2016 metų sezonas. Žiemą dar laukia sugrįžtančios Impuls TRI varžybos, bet tai jau labiau pasiruošimas 2017 metams.