Lietuvos Triatlono Taurė — Zarasai

Antrasis Lietuvos triatlono taurės etapas — šį kartą nuostabioje Zaraso ežero saloje:

Starto vieta iš paukščio skrydžio

Kepinanti saulė ir tikrai sunki dviračių trasa jau iškart nuteikė, kad jokių rekordų čia nebus, tai pagrindinis tikslas buvo neperkaisti ir atsirevanšuoti Vitaliui, kuris aplenkė mane Tauragėje :)

startas

Prieš startą biški naglai nusibroviau iki pat priekio ir į vandenį įšokau kartu su lyderiais. Pirmus šimtą ar du šimtus metrų plaukiau šalia Paplauskės, kurios kojos teliuškavo beveik virš vandens (kai visų kitų ne plaukikų jos velkasi žemai dugnu). Ingai nuplaukus visą pirmą ratą plaukiau šalia kažkurio sprinterio, su kuriuo kiekvieno grybšnio metu susižvalgydavom akytėm. Bet dirbom sinchronu kaip iš natų. T.y. kiekvienas grybšnis buvo suderintas milisekundžių tikslumu :) Išlipus po pirmo rato nugirdau Mantą sakant, kad šalia bėga Barštys su Marko Seppa. Gera kompanija pagalvojau :) Įnėrus į antrą ratą jau savomis akimis visiškai greta pamačiau Tautvydą. Plaukėm šalia iki pirmo bujaus, o tada praleidęs jį į priekį draftinau iki pat finišo. Čia buvo pirmos mano varžybos, kuriose dižiają dalį plaukimo pavyko paskui kažką draftinti.

Išlipus į krantą išgirstu Mantą sakantį, kad plaukime finišuoja Vaičiulis. Iš to džiaugsmo net kažkokiam random dalyviui tapšnoju per nugarą ir bandau kažką pasakyti (su hidriakais jie gi visi vienodi). Ir tik nubėgęs dar keliasdešimt žingsnių pamatau tikrąjį Vaičiulį. Pasijuokiam abu :) Aš jau rimtai nebesuskaičiuoju kiek kartų mes įvairiose varžybose, startavę iš skirtingų vietų galiausiai finišuojame visiškai vienas šalia kito. Šitą reiškinį dar turėtų ištirti britų mokslininkai.

ne Vaičiulis

T1 bandau susisukti kuo greičiau, bet kaip visada kojinės yra neįveikiama užduotis.. Galbūt kažkada išmoksiu kaip profai šokt ant dviračio basas ir tik tada įsimaut batus.. Jau išbėgdamas iš tranzito pastebiu, kad pamiršau užsidėti akinius, kurie kabėjo ant dviračio vairo. Bijodamas juos pamesti bandau užsidėti su viena ranka ir dar bėgdamas. Nelabai pavyko:

Akinius susitvarkau tik jau pilnai atsisėdęs ant dviračio. Dviračių trasoje iškart pasitiko nejuokingas kalniukas, į kurį treneriukas buvo sakęs užmint ramiai nekapojant. Aha.. Užkapojau taip, kad pulsas nenusileido žemiau 180 dar pusę rato. Bet aš ne durnas, iš 15-ą kartą daromų savo klaidų pasimokiau, tai numečiau tempą, kad paskui dar būtų iš ko bėgti. Dviračių trasa tikrai sudėtinga, daug kalniukų taigi tenka visą laiką dirbti. Rato pabaigoje laukė nusileidimas nuo kalniuko su dviem gulinčiais policininkais, bet per juos lengvai peršokau per daug nestabdydamas. Antrame rate ilgai dairiausi kada gi čia mane aplenks Vitalis, bet taip ir nesulaukęs atvažiavau iki finišo. Pirmą kartą bandžiau padaryti flying dismount — gavosi puikiai, taigi kartosiu šitą ir kitose varžybose :)

Tranzite ilgokai ieškojau savo vietos. Buvau ją įsidėmėjęs tik pagal savo dviratį. Ir eilinį kartą padariau klaidą šlapią hidriaką numetęs tiesiai ant bėgimo batų, taigi teko bėgti šlapiais batais. Gerai, kad nieko nepritrynė. Bėgosi žinoma per tokį karštį sunkiai. Tauragėje parodyto greičio pasiekt nepavyko, bet palyginus su pernai metais tai bėgosi visai gerai.

pirmas ratas

Pirmame rate ties apsisukimu mačiau, kad Vitalis atsilikęs nuo manęs 30–60sec., bet iš veido jau matėsi, kad jam sunku. Mačiau, kad ir Rimas kažkur dar toli, tai pagrindiniai varžovai kaip ir aplenkti.. Kiekviename rate čiupdavau vandens buteliuką ir atsigėręs kelis gurkšnius susipildavau likutį sau ant nugaros. Paskutiniame rate aplenkė Inga, kurią aš panašiai prieš finišą buvau aplenkęs Tauragėje. Bet dabar jau nebeturėjau jėgų jos vytis.. Pasilieku šitą revanšą sekantiems etapams :)

Finišuoju per 2:35:14, t.y. beveik 5 minutėmis lėčiau nei Tauragėje, bet žinant trasos sunkumą laikas tikrai geras. Skaičiai:

Swim: 26:17, pace 1:45 (17 vieta)

Bike: 1:16:09, avg. speed 31.5 (41 vieta)

Run: 50:32, pace 5:03 (51 vieta)

Total: 2:35:14 — 27 vieta (iš 72)

Smagios varžybos, puikus oras, nerealiai gražūs Zarasai ir daugiau kaip 150 triatletų starte. Ko daugiau reikia puikiam savaitgaliui? :)

More From Medium

Top on Medium

Ed Yong
Mar 25 · 22 min read

26K

Top on Medium

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade