2017 to 2018

Güzel bir eğlencenin veya sınavlar yüzünden bir yere çıkamadığınız güzel bir gecenin ardından her şekilde gideri olan bir tatil günü ile yıla başladık.

Sanırım dün geceden beri gelen yeni yıla giriyoruz ama ufakta bir burukluk veya kafanın içinde niçin olduğunu bilmediğimiz bir “?” var. Bu geçtiğimiz yıl yaşadıklarımızdan mı yoksa gelecek yıl merakından mı bilmiyorum. İkisininde ağır bastığını ve bu durumun neyse işteyle sonlandığını söyleyebilirim.

Geçtiğimiz yıla gelecek olursam her yıl olduğu gibi yine arayışlarımla geçti. Ne yapacağım sorusu tabii ki de eksik olmadı ama bununla birlikte de güzellikler de eksik olmadı.

Mesela geçtiğimiz yıldan planladığım şekil de başka bir ülkeye gidip kendimi challenge etme şansına sahip oldum. Dünyanın en zorlu ülkelerinden birisinde buldum kendimi. Bürokrasinin en sert tokatlarını yedim, evsiz kaldım, hiç olmadığım kadar hasta oldum, düzgün bir şekilde yemek bulamadığımdan kilo verdim. Bunlarla birlikte ise dünyanın her yerinden bir çok arkadaşım oldu. Paylaşımın ve insana güvenmenin bir çok güzel karşılığını aldım. Dünyanın başka bir yerinde dünyayı kucaklayacak bir gücü buldum kendimde. Geriye güçlüklere karşı daha güçlü bir Kadir olarak döndüm. Yine olsa yine yapar mıydım? EVET!

“İster istemez” çok sevdiğim bir platformun içinde yer aldım. Kök hücre donörü arayışında olan bir çok kanser hastası için küçücükte olsa bir şeyler yapma şansım oldu. Dünyanın en tatlı ekiplerinden birisi içinde yer aldım “Belki de Sensin” dedim. Sizler de aynı şansa sahip olabilirsiniz. — > http://www.belkidesensin.org/

Bu güzeller güzeli terasın sahibi olup arkadaşlarımla stajyerleri olan bana doğum günü sürprizi hazırlayan ekip ile birlikte çalışma fırsatına sahip oldum. Şimdilik ayrılmış olsam da uzaktan sahip olduğum sevgimin hiç bitmeyeceğini söyleyebilirim. Kimden mi bahsediyorum tabii ki de Kolay İK’dan bahsediyorum.

Sonrasında ise hep kurumsal hayat merakımı giderecek ve öğrenme sürecime sınırsız katkısı olacak Deloitte Digital ‘da stajıma başladım. Oraya da olan sevgimin içeride veya dışarıda devam edeceğini umuyorum.

Hayatımda en çok etkisi olan şeyi ise sona sakladım. İçinde bulunduğum 3 yıl boyunca dönem dönem nefretimi kazanmış ama sevgim hiç bitmemiş sonrasında ise hep onsuz yapamayacağımı fark ettiğim kurum İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü. Yılardır kulüp sayesinde bir çok arkadaş edindim, doğuda binlerce öğrencinin hayatına etki edecek kütüphaneler kurduk. Okulumuzda binlerce kişiyi ağırlayıp, onlarla girişimcilik ekosistemi arasında köprü olduk. Hala yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl en çok emek vermek zorunda olduğum pozisyonum olan kulüp başkanlığında devam ediyorum. Gerçek anlamda ilk liderlik deneyimim olan bu işi bir şekilde başarmaya çalışıyorum, bazen şüpheye düşsem de sanırım oluyor. :) İlk dönemim bitiyor, geriye kalan mutlu üyeler ve bine yakın katılım ile kapatıyoruz dönemi. Yeni üye olan arkadaşlarımızın yüzünde bir parça bile olsa tebessüm bırakmış olmanın, eski üye olan yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile mutlululuğunu yaşamaktayız. Umarım bu mutluluğumuz hiç bitmez…

Şimdi ise yeni bir yıla başlıyorum. Kafamda bir çok isteğim olsa da henüz çok fazla planım yok. Geçtiğimiz yıllardan da tecrübe ettiğimiz gibi “ Hayat biz planlar yaparken başımıza gelen şeydir.” diyorum. İsteklerim ise başında tutku ile bağlı olabileceğim bir uğraşım olsun istiyorum artık. Hedef olarak ise şimdilik ayda en az bir tane de olsa burada bir blog paylaşmak olsun. Dileğim ise arayışımın hiç bitmemesi olsun diyerek sonlandırıyorum.

Başka yerlerde karşılaşmak ümidi ile…

Teşekkürler.