Zaman Yönetimi Denemesi #1

Zaman yineitmi adına sizde benim gibi kitaplar okudunuz mu? Ne kadar başarılı oldunuz veya nasıl bir katkı sağladı açıkcası okuyanların düşüncelerini merak ediyorum.

Açıkcası bir süre kafaya takmıştım. Zamanı daha verimli nasıl kullanırım diye ama herşeyin bir sınırı var ve açıkcası 24 saat’i 30 saate çıkaramıyoruz. Hatta 25 dahi olmuyor.

Şöyle bir düşündüğümde; sabah uyan, kızımla biraz oyna, duş al, kahvaltı yap, annem/kayınvalideye çocuğu bırak veya onları al ve iş için yola çık. şeklinde ilerliyor. Sabah 07:30 uyanma saati olsa ve İzmir’de yaşıyor olsamda işe başlama saatim 10:30 oluyor. Evet biraz uzun.

Akşam eve dönüşüm iş yoğunluğuma göre değişiyor ancak zaman konusunda yine sıkıntılar yaşıyorum. Gün içinde işyeri ziyaretleri, görüşmeler, ekiple toplantı derken neredeyse birşeyleri rahat rahat düşünmeye vakit kalmıyor. 6 saat uyuyorum ve deli gibi yorgunluğun ardından ilerlemeyen kritik işler.

Nasıl yapsam, ne etsem diye düşünürken erken kalma işine girdim. Akşam saat 10–11 civarında mutlaka yatakta olacak şekilde kendimi ayarlıyorum. Sabah ise saat mutlaka 05:00 veya 05:05 de uyanmış oluyorum. Sakin ve rahat bir şekilde 05.30'a kadar duş+kahvaltı+giyinme işi ortadan kalkmış oluyor. ve taaki 08.30'a kadar 3 saatlik ek bir zaman kazandım. Evet gece 11 de uyumadan da yapabilirdim ama sabah erken kalkarak en azından dinlenmiş bir vücut ve akılla çok daha rahat başladığımı söyleyebilirim.

Bunu 2–3 hafta kadar tekrarladıktan sonra level 2'ye geçtim. Bu bölümde neler mi var? Zaman Yönetimi Denemesi #2 yazımda bulabilirsin. Yazımı bu şekilde bölmek istemezdim ama deneyimliyorum ve geliştiriyorum. Zamansal oranla devam edecek yazım. Görüşmek üzere, sevgilerle.

Ha bu arada okuduğun için teşekkürler. ;)