Startup Carnival 17'nin ardından

Havalar ısındı. Etkinlikler artarda geliyor. Remixopolis’in ardından (aslında 3.gününde) Boğaziçi Üniversitesi’nde yazın geldiğini hissettiğimiz güzel bir etkinlik gerçekleşti. : Startup Carnival

Startup Carnival’da 600den fazla katılımcı, 60dan fazla da startup vardı. Gün boyunca kısa kısa paneller gerçekleşti. Türkiye’deki girişimcilik ekosistemciğinin (Ömer Erkmen’in değişiyle) buluştuğu bir etkinlik oldu. Ekosistemde bildiğimiz girişimlerle yüzyüze, görüşme fırsatımız oldu. Sadece girişimler değil, bunların yanında potansiyel müşteri ve yatırımcılarla da girişimlerin tanışma fırsatı oldu.

Start-up sunumuna ayrı bir şekil getirdiğimiz doğrudur

Stantlara ilgi çok yoğundu. Biz de Scode olarak startup stantlarından biriydik. Gün boyunca hem önceden Scode’u bilenlerle tanışma, hem yeni insanlara Scode’u anlatma fırsatımız oldu. Gün boyunca 200'den fazla kişiye Scode’u anlattık sanırım. Beynimizin yandığı doğrudur ancak gelenlerin görüşleri çok değerli. Potansiyel müşteri ve kullanıcılarımızla tanışmak bizim için yararlı oldu.

Panellerden birinde ben de yer aldım. Konumuz “-18startup” tı. Öğrenciyken startup geliştirme süreci, karşılaşılan durumlar, çalışma düzeni, yaşanan aksilikler gibi birçok konuyu Sankonline’dan Esranur Kaygın ile konuştuk.

Gelen kitle çok büyüktü. Kitlenin %80'i yanlış görmediysem standları geziyordu. 60 startupın olması kitlenin gez gez bitirememesine yol açtı :) Zaman zaman insanları panellere izlemeye davet ettiler ancak yoğunluk stantlardaydı etkinlik geleninde.

Havanın da mükemmel olduğu, herkesin baharın tadını çıkardığı güzel bir etkinliğin baş mimarı Garaj ekibine sonsuz teşekkürü borçluyuz.

“Keep Building”