Başlangıç

Merhaba,

“Bio”da gördüğünüz üzere pazarlama ve reklamcılık ile uğraşan biriyim. İktisat fakültesi mezunuyum ama dikkat dağınıklığı sorunum olduğu ve yaratıcılığımı keskin tutmanın daha kolay olması sebebiyle böyle bir sektörü seçtim.

Bugün bu blog’a başlamak istedim. Yani yıllardır deniyorum ama hiç bir şekilde tutturamadım, sürekli olmadı. Yazmak istiyorum, yazmayı seviyorum ama insanların yazılarımı okuması beni biraz utandırıyor. 3 ay reklam yazarlığı stajı yaptım. İnsanlar yazdıklarıma bayıldı. Ama ben hala daha ileride karşıma çıkarsa utanır mıyım diye düşünüyorum. Kendi filmini izleyip ileride utanan ünlüler gibi. Aslında buraya başlamamın sebebi bunları geride bırakmak. Biraz ciddi bir yazı yazmak. Her gün çok farklı kaynaklardan çok fazla veri giriş çıkışına maruz kalıyorum. Bunların ne kadarını bilgiye dönüştürebiliyorum bunu görmek istiyorum. Kim bilir belki birinin işine yarar. Bazen bir cümle bile insanın hayatını değiştiriyor. Böyle bir gücü iyiye kullanabilirim diye düşünüyorum. Bu arada bunu da söylemeliyim özel hayatımda arkadaşlarım beni “superman” olarak bilir. Gücü iyiye kullanmalıyım buradan geliyor.

Burayı takip ettiğim insanların makalelerinden buldum. Biraz mağara durumu oldu ama zararın nereden dönersen kar. Oldum olası kişisel gelişim yazılarına bayılmışımdır. Sürekli okurum. Hepsini uygulayamıyorum ama aklımın bir köşesinde bulunması hoşuma gidiyor. Ayrıca ilk defa bir platformda çeşitli konularda bu kadar çok ilgimi çeken yazılar buldum. Bu yüzden devam edebilecek bir blog oluşturmak için güzel bir platform olduğunu düşünüyorum. Umarım istediğim gibi sık kullandığım bir platform olur.

Bu şimdilik bir merhaba yazısı olsun, kendimi geliştirip, yazdıklarımdan utanmayacağım bir blog’un başlangıcı…

Like what you read? Give Onur Ozan Orhan a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.