Ne ile Motive Olmalıyız ?

Kendimi bildim bileli en büyük motivasyonum paraydı. Her zaman zengin bir adam olmak istedim. Yatlarda eğlenmek, sürekli, yorulmadan parti vermek. Güzel evlerde yaşamak da cabası. Yaklaşık 3–4 senedir para beni motive etmiyor. Sabah kalktığımda hayata heyecanlı başlayamıyorum. “Çok para kazanmalıyım bunun için koşayım işime ve elimden gelenin en iyisini ortaya koyayım gibi” bir düşünce içimden geçmiyor. Sabah uyandığımda “Bohemian Rhapsody”de söylediği gibi ölmek istemiyorum ama keşke doğmasaydım diye diliyorum bazen. Beni mutlu eden bir şey bulmakta zorlanıyorum. Hali hazırda bulunduğum durum da hiç yardımcı olmuyor. Dünya’da en son olmak istediğim şehirde arkadaşlarımdan uzak, “asgari” bir yaşam geçiriyorum.

Böyle depresif bir dönemde neyle motive olmam gerektiğini de bilmiyorum. Sanki bütün hislerimi almışlar gibi hiç bir şey beni heyecanlandırmıyor. Eskiden IronMan Thriatlon’una katılmak, kendi şirketimi kurmak gibi hayallerim vardı şimdi yavaş yavaş siliniyorlar gibi. Diğer herkes gibi hayatı kabulleniyorum galiba. Şimdi bunu yazınca içimden hayır kesinlikle kabullenemem deyip tekrardan koşturacağım ama o heves ne kadar sürer bilmiyorum.

İlkokul 3. sınıftan beri planlar yaparım. Düzenli bir hayata sahip olayım bu şekilde verimli olurum ve bu da bana istediğim hayatı getirir diye. Ama hala daha o planlara 2 günden fazla uymuyorum. Bir gece motive olup ertesi sabah ölü gibi uyanıyorum. Ya da bir akşam YouTube’dan video izleyip evet hayatımı düzene sokacağım diyorum o da 2 gün sürüyor.

Bu motivasyonu sürekli tutacak şey nedir? Tamam motivasyon duş gibidir. Her gün tekrar edilmeli ama nasıl? Ne ile motive olmalıyız? Ben zarar görmemek için duygularını ifade etmeyi de hissetmeyi de unutmuş biriyim. Nasıl bunu atlatabilirim? Şimdilik en iyi çözümüm zamana bırakmak ama daha aktif bir çözüm arıyorum sizin bir çözümünüz var mı?

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.