Mire figyelj chat szolgáltatód kiválasztásakor?

Kata Török-Pál
2 min readAug 21, 2017

--

Ma már nagyon sok költséghatékony chat megoldás közül választhatsz, ha úgy döntöttél fejlesztenéd márkád online kommunikációját.

Ez egyfelől remek hír, hiszen viszonylag alacsony befektetéssel tudod jelentősen növelni weboldalad konverzióját és ügyfeleid elégedettségét. Másfelől viszont ember legyen a talpán, aki el tud igazodni a rengeteg lehetőség között.

Bár a legtöbb esetben kötöttségek nélkül válthatsz szolgáltatót, ha a bevezetés után rájössz, hogy mégsem elégíti ki az igényeidet, de azért egyik platformról a másikra költözni sok értékes munkaórába és energiába kerülhet, így nem árt előre tájékozódni.

Én az alábbi 4 szempont figyelembe vételét javaslom:

1. Reszponzivitás:

Nem szorul bő magyarázatra, hogy miért van rá szükség: ha a látogatóid jelentős arányban mobil készülékükről látogatják meg a weboldalad akkor legyen a chat funkció is mobilbarát.

Arra figyelj, hogy sok chat szoftver hirdeti magáról a reszponzivitást, azonban ne elégedj meg azzal, hogy a chat ablak megjelenik mobilon, mindenképpen ellenőrizd a felhasználóbarátságát is. Ha a felhasználónak egy apró chat ablakban kell navigálnia a mobil képernyője valamelyik sarkában, az nem jó ügyfélélmény. Gondolj a naponta használt üzenetküldő appok megjelenésére: Viber, WhatsApp, Facebook messenger, és olyan chat megoldást válassz, ami hozzájuk hasonló megjelenítést biztosít mobilon.

2. Funkciógazdagság:

Nagyon sok eltérés van még hasonló árazású termékek között is, ezért érdemes a legfontosabb funkciókat letesztelni a döntés előtt. Amikor ki kell választanom a megfelelő chat platformot egy partnerünk számára, az egyszerűség kedvéért két csoportba sorolom a funkciókat: A “must have” kategóriába tartoznak azok, amelyek mindenképpen szükségesek ahhoz, hogy biztosítani tudjuk a pozitív ügyfélélményt végfelhasználók számára. A “nice to have” kategóriát pedig meghagyom azoknak, amelyek bár segítik a munkánkat, lehet élni nélkülük.

Természetesen minden brand és weboldal más, így egyéni preferencia kérdése is, hogy te mit priorizálsz, de ha szeretnél néhány ötletet, itt olvashatsz az én prioritás listámról.

3. Riportolhatóság:

A brand to consumer chates kommunikációból származó egyik legnagyobb érték, hogy megismerheted potenciális vásárlóidat, megtudhatod miért érkeztek a weboldaladra és mik a fő lemorzsolódási okok.

A legtöbb chat platform kínál valamilyen dashboard-ot a főbb paraméterek áttekintésére, azonban az igazán értékes információkat akkor tudod kinyerni az adatokból, ha látod mely chatek vezettek értékesítéshez, és ezt viszont már kevés szolgáltató kínálja.

4. Támogatás

És végül, de egyáltalán nem utolsó sorban, nagyon fontos tájékozódnod arról is, hogy milyen támogatást biztosít az adott szolgáltató. A túlontúl olcsónak tűnő megoldásoknál valószínűleg nem lehet sokat elvárni, azonban általában jól le lehet mérni az adott ügyfélszolgálat felkészültségét és reakcióidejét, ha előre felteszel néhány kérdést akár funkciókkal, akár a kinyerhető riportokkal kapcsolatban.

Keress bizalommal, ha szükséged van tanácsadásra a megfelelő chat platformmal kapcsolatban.

--

--

Kata Török-Pál

Omnichannel customer experience expert * Head of Digital at AC-Innovatiqua Inc. - Professional chat solutions tailored to your brand