Андрій Даховський. Біографія

Андрій Ігорович Даховський народився 23 травня 1962 року у Санкт-Петербурзі у родині вчених.

Закінчив середню школу № 35 у Чернівцях.

Диплом отримав в майбутьному ОНУ ім. Мечникова. Потім працював доцентом кафедри вищої математики. Кандидат наук.

У кінці 1990-х років у південній пальмирі Даховський зайнявся розвитком бізнесу з продажу музики — це мережа крамниць з компакт-дисками.

У 1999 році він уклав перший контракт з Universal Music і став українським ліцензіатом компанії. Його структура адмініструвала розповсюдження в Україні творів Elton John, Eminem, Sting, Stevie Wonder.

У 2000 році заснував український лейбл Ukrainian Records (“Український Звукозапис”).

Ukrainian Records як ліцензіат Universal в Україні у різний час випускав альбоми Каті Chilly, Альони Вінницької, Stereolizza, Джанго, Гринджолiв, Esthetic Education, працював зі Світланою Лободою та іншими артистами.

Відомий із однодумцями боротьбою за дотримання авторських прав музикантів. У 2009 році заявив: «Мы избавились от пиратских дисков, мы добились того, что практически 100% дисков выпускается лицензионно. Это большое достижение для Украины, так как подобная продукция в Европе стоит в десятки раз дороже».

Партнером Андрія став лідер A&R є Дон Грірсон (Бітлз і Селін Діон).

З 2009 року Андрій Даховський співвласник Sorry, Babushka, що першим підписав договір Українською Лігою авторських та суміжних прав про виплату роялті за використання музики.

З осені 2017 року просуває Younk.