Erkekler için Keratin

Saç bakımı sadece kadınlar için geçerli bir konu olmadığı gibi keratin bakımı da sadece kadınlar için geçerli değildir. Bundan kaynaklı sizlere aşağıda keratin bakımını, erkekler için keratin bakımını ve keratinin erkek saçına faydalarından bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz.

Keratin Bakımı

Keratin doğal bir protein, saç yapısının önemli bir bileşenidir. Saçlarda bulunan keratin kadınlarda zamanla azaldığı gibi erkeklerde de azalmaktadır. Bu durum da cinsiyet faktörü rol oynamaz sadece çoğu erkeğin saçları daha kısa olduğu için korumak ve beslemek daha kolaydır. Doğal keratin saç yapısını korur düzleştirmez. Saç orijinal biçiminde kalır ancak daha bakımlı hale ve sağlıklı bir yapıya kavuşur. Kökten uca kadar saç yapısını besler ve boyalı saçlar için renk stabilitesi ortadan kaldırarak kuruluk ve kırılganlığı, engeller, kolay tarama sağlar.

Erkeklerde Keratin

Kadınların sıkça uyguladığı ve saçları hem sağlıklı ve parlak yapan hem de iyi görünmesini sağlayan keratin uygulaması erkekler içinde geçerli bir yöntemdir. Keratin uygulaması daha önce de bahsettiğim gibi saçlarda hem zamanla eksilen keratini yerine koyma hemde saçları içeriğindeki vitaminler antitoksidanlar ve doğal yağlar ile besleme , nemlendirme ve koruma işlemdir. Unutmamak gerekir ki kadınlarda önermediğimiz formaldehit içeren keratin bakımlarını erkeklerde de önermemekteyiz.

Keratinin Erkek Saçına Yararları

Keratin saçlarınızda azaldığında saçlarınız yıpranmaya ve hasara uğramaya başlar. Ayrıca saçlarınız dış etkilere karşı daha korumasızdır. Bundan kaynaklı saçlarınıza keratin bakımı yaparak hem daha canlı hale getirebilir hem de saçlarınızı dış etkilere karşı korumuş olursunuz.

Keratin saç bakımı içeriğindeki doğal yağlar ile saçlarınızı nemlendirir ve kurumaya karşı korur. Ayrıca olumsuz hava koşullarından kaynaklı kurulukları azaltır. Keratin saçlardaki protein yapısını dengeleyerek saç büyümesini normale döndürür ve daha sağlam yapar. Keratin içersindeki vitaminler antitoksidan görevi görür ve saç derinizi temizler ayrıca saçlarınızı toksit maddelere karşı korur.