Kıvırcık Saçlara Bakım

Kıvırcık saçlı kadınlar düz saçlı kadınlara nazaran daha çok saç nemi kaybeder. Bundan kaynaklı saçlarımız kıvrılma ve kırılmalara yatkındır. Saç bakımı ürünleri arasında saç bakım kremi şarttır ancak tek başına yeterli değildir. Kıvırcık saçlara bakım önemli bir husustur bundan kaynaklı bakım aşamaları ve dikkat edilecek hususları aşağıda paylaşacağım.

Kıvırcık Saçlara Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle saç tipinizi bilmeniz önemlidir. Saçlarınız gevşek dalgalar ve birkaç kıvırcıktan mı oluşuyor, saçınızda daha belirgin sarmallar ve halkalar mı bulunuyor veya saçınız sıkı bobinlerden mi oluşuyor. Bunu bildikten sonra saç bakımı gayet kolaydır.

İkinci olarak saçınıza uygun bir saç kreminizi düzenli kullanmanız gerekir.Kıvırcık saçlarınız daha çabuk kurur ve kuru saçlar daha çabuk yıpranır bundan kaynaklı kıvırcık saçlarınıza düzenli olarak krem uygulamanız saçlarınıza gerekli nemi geri kazandırır.

Üçüncü olarak saçlarınız için doğal yağlar kullanmalısınız buda saçlarınızı hem korur hem de kuru olmasına engel olur. Ayrıca doğal yağlar saçınızdaki keratini korurlar. Kıvırcık saçlar da keratin kaybı çok daha fazladır. Bu sebepten saçlarınızı iyi bakmanız ve keratin eksikliğini gidermeniz gerekir.

Son olarak saçlara bakmak sadece saç bakımı yapmak değildir. Beslenmenizde mineral,protein ağırlıklı olmalıdır. Buda hem kendi sağlığınızı korur hem de saçlarınızın sağlığını korur.