Keratinin Saça Faydaları

Keratin saçların doğal yapısında bulunmaktadır. Bundan kaynaklı sizlere keratinin ne olduğunu aktarmak istedik. Ayrıca keratinin saça faydalarını, keratin tedavisini ve keratini genel faydalarını aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Keratin

Keratin saç hammaddesidir denilebilir. % 97 oranında saçlarda doğal bir protein olarak bulunmaktadır. Saç foliküllerini korur ve güçlendirir. Ayrıca keratin maddesi tırnaklarda ve ciltte de bulunmaktadır ve bu bölgelerde de koruma işlevi yapmaktadır.

Keratin (kütikül) ilk görev olarak saçı korur: tüm saç tellerinde vardır. Saçlardaki nemi absorbe eder ve nemin saçlarda kalmasını sağlayarak kurumasını engeller.


Keratinin Saça Faydaları

Keratin daha önce de bahsettiğimiz gibi saçlarda doğal olarak bulunan bir proteindir. Fakat saçlar yavaş yavaş bazı etkilerden kaynaklı bu keratini yitirir. Bundan kaynaklı saçlarımıza keratin bakımı yapmak gerekir. Keratin bakımı keratin tedavisi değildir ve saçları düzleştirmez. Keratin saçları vitaminler, antitoksidanlar, doğal yağ asitleri, doğal yağlar ile besler, onarır, güçlendirir ve nemlendirir.

Peki Keratin Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bir keratin tedavisi uygulanırken, saçlar önce şampuanla yıkanır. Daha sonrada saçlar bütün nem gidene kadar kurutulur. Daha sonra, keratin bir fırça ile saçlara uygulanır saç boylu boyunca keratinin işlemesi için taranır. Daha sonra saçlarınız bir kez daha kurutulur ve taranmaya devam edilir. Ve böylelikle formaldehit ile beraber saçlar düzleşmektedir.

Keratin’in Faydaları

Keratin tedavisin faydası bir tanedir o da saçlarınızı düzleştirmenizdir. Bunun dışında saçlara formaldehit sürülmesi ve ısı kullanılması ile hoş olmayan koku ile beraber kanserojen etkileri bulunmaktadır.

Doğal keratin ise içerisinde bulunan doğal yağlar ile saçları nemlendirir ve kurumaya karşı korur.

Saçlarınızı vitaminler ve bu vitaminler içerisinde bulunan antitoksidanlar ile korumanın yanı sıra ölü deri hücrelerinden arındırır.

Saçlarınızda meydana gelen keratin kaybından kaynaklı yıpranmaları onarmak için gerekli proteini sağlar.