Kirpiklerimiz için Keratin

Keratin sadece saçlara değil kirpiklere de kullanılabilinir, kirpik asansörlerinizi ve renk tonu arıtımı sağlamanın yanı sıra kirpiklerinizi güçlendirir ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Keratin kirpikleriniz gösterişli bir parlaklık kazanır ayrıca daha canlı duru ve kirpikleriniz daha sağlıklı uzar , çoğalır. Unutmamak gerekir ki salonlarda yapılan keratin tedavisini asla kirpiklere yaptırmamalısınız, formaldehit zaten zararlı bir maddedir. Bide gözlere bu kadar yakın uygulanması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Sıvı keratin bakımını tercih etmeniz gerekmektedir ve daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Keratinin Kirpiklere Uygulanması

Keratini kirpiklerinize saçlara uygulandığınız gibi uygulayabilirsiniz. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat etmeli ve saçlarınızda beklettiğiniz kadar çok bekletmemelisiniz. Kirpikleriniz de keratin sıvısını 5 dk kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bol su ile durulayınız.


Keratinin Kirpiklere Yararı

Keratin, kirpik yapısını besler, sağlıklı kirpik büyümesini sağlar, ayrıca kirpik yapısını düzeltir .Keratin kirpiklerinizi besleyerek, kirpiklerinizi daha az kuru ve kırılgan hale getirir. Siyah rimelinizden önce astar olarak da çok az miktar keratin kullanabilirsiniz.Kirpik asansörlerinizi ve renk tonunu daha iyi durumda olmasını sağlayacak ve size kirpik kaldırma işlemi için daha iyi sonuçlar verecektir. Aynı zamanda kirpiklerinizi güneşin, rüzgarın ve suyun etkisinden koruyacaktır.