Renkli Saçlara Bakım

Dünyanın seni renkli görmesini istiyorsan saçlarını da renklendirmelisin. Her kadın saçlarını renklendirmek ister. Kimse mat görünen saçlara sahip olmak istemez. Bazen de saçlarımızı farklı renkler ile boyamak isteriz.Renkli saçlarınızın olması güzel bir şeydir fakat saçları boyarken saçlara zarar vermemekte gerekir.

Renkli Saçlara Bakımın Önemi

Renkli saçlarınızın bakımı da özel önem ister.Ve renk açısından güvenli bir şampuan kullanmanız gerekir. Düzenli saç yıkama, özellikle sıcak su ile saçları yıkama, saç renginin ve saç yağlarının dökülmesine neden olabilir. Burada çözüm renkli saçların solmasını önlemek için tasarlanmış renkli saçlar için şampuan kullanmaktır. Diğer yandan saçlarımızı renklendirmişsek çok fazla yıkamamız gerekir. Zaten renklendirme işlemi ile saçlarımızın keratinini yerinden oynatmış oluruz diğer yandan çok yıkamayla beraber saçlarımızda ki kalkan keratin ve rengin akıp gitmesine sebep oluruz. Bunda kaynaklı saçlarınıza keratin bakımı da yapmalısınız. Keratin bakımı için aşağıda sizlere bir alıntı suncağız:

Boyalı Saçlar İçin Keratin Bakımı
Ben şahsen yaptığım uzun araştırmalar sonunda boyalı saçlarıma onarıcı bakım için doa kozmetik keratinli saç maskesi kullanıyorum, bir de doa kimyada satılan keratinlerden alıyorum. böylece onarıcı bir bakım sağlıyorum, üstelik, keratin maskesi, e vitamini, b5 vitamini ve 3 şişe keratin serumu aldığımda ki bu maddeler saflar, toplamda keratin maskesi üye indirimiyle 22,5 tl, e vitamini 13,5, b vitamini 9 tl, keratin serumu içinse şişesi 6 liradan 18 lira verdim. Yani toplamda 63 liraya yaklaşık olarak 6 uygulama yetecek ürün alıyorum. yaklaşık 10 günde bir bakım yaptığım için bana 2 ay yetiyor.
Hazırladığım bakım maskesi.
iki yemek kaşığı doa keratinli saç maskesi
yarım şişe keratin
iki çay kaşığı e vitamini
iki çay kaşığı b5 vitamini
Bir kapta malzemeleri karıştırıp, kirli saçıma geceden sürüyorum, saçlarıma bir bone takip, fön makinesi ile ısıttığım havluyu sarıyorum. Bu arada ikinci bir havluyu ısıtıyorum, toplamda sıcak havluyu 20 dakika aralıklarla 3 kere 1 saat boyunca uyguluyorum, böylece uyguladığım ısıyla maske saçıma çok iyi işliyor. Sonrasında boneyle birlikte saçımda gece boyunca durduğu için saçlar yumuşuyor ve kırılmıyor. Saçlar daha parlak ve canlı görünüyor. Denediğim onlarca ürün, yaptırdığım o kadar bakımdan aldığım verimi bu bakımdan alamadım. Bu bakım için sizlere gönül rahatlığıyla mucize diyebiliriö. Üstelik bunu ürünlerin parasını vermiş birisi olarak söylüyorum, yani öyle ücretsiz gelmiş, tanıtım için yazılmış bir yazı değil bu. (kaynak:https://boyalisaclar.blogspot.com.tr/2017/03/boyali-saclara-keratin-bakimi.html#more)

Diğer yandan renkli saçlarımızı iyi görünmesini sağlamak için nem de çok önemlidir. Renkli işlemler sırasında ve sonrasında saçlar kırılgan hale gelir ve kolay hasar görebilir, bu nedenle saçınızı klor ve ısı faktörlerinden koruyarak zenginleştirmelisiniz .Burada da kullanacağınız krem ve nemlediriciler çok önemlidir. Saçlarınızın renklendirilmesine ve saç tipinize uygun krem ve nemlediriciler kullanmalısınız.