Saç Botoksu Hakkında

Saç Botoksu, her bir saç telindeki kusurları aktif maddelerle onaran, protein(keratin) açısından zengin bir formül içerir denilmektedir. Peki bu durum gerçekten böyle midir ? Saç botoksu saçlarınıza uygulana ve formaldehit içeren bir işlemdir. Formaldehit ise zararlı bir maddedir. Diğer yandan doğal keratin bakımları protein, doğal yağ, vitaminler, antioksidanlar, doğal asitler ve iyileştirici maddelerin karışımı olan bakımlardır. Nemlendirici, besleyici ve saçları içten dışa sağlıklı bir şekilde tedavi etmeyi garanti eder. Saçlar daha yumuşak hale gelir ve saç miline daha fazla zarar gelmesi önlenir. Fakat saç botoksu adı altında yapılan işlemlerde keratin içerisine formaldehit katılması bütün bu yararlı etkileri yok eder.

Yaptığımız tüm renklendirme ve stil işlemleri ile saçlarımız ağırır. Sadece saç kremi kullanarak saçınızı sağlıklı tutamazsınız. Keratin saç bakımları ile — saç botoksu değil! saç düzleştirme işlemleri değil!- tam anlamıyla, tüm saçlarınızdaki hasarı onarabilir, saçları nemlendirerek saçlarınızı sağlıklı durumuna geri döndürebilirsiniz. 
Yaşlandıkça saçlarımız Keratin’i daha az üretir. Bundan kaynaklı yaş ilerledikçe sıvı keratin bakımları daha da önem teşkil eder.


Saç Botoksu Nedir

Saç botoksu, diğer Botoks güzellik tedavisi ile ilgisi olmayan kozmetik bir saç bakım yöntemidir. Saçları düzleştirme işlemi anlamına gelen saç botoksu formaldehit kullanımı ve ısı yardımı ile saçlarınızı düzleştirmektedir.

Saçlarınıza formaldehit içeren maddenin sürülmesinden sonra saçlarınıza ısı verilerek düzleştirmeye başlanır. Saç botoksu yapılırken maske takılmaktadır ve bu sadece kötü kokudan kaynaklı değildir. Ayrıca formaldehitin yanmasından kaynaklı kanserojen maddelerin açığa çıkmasından kaynaklıdır. Evet saç botoksu saçlarınızı düzleştirir, parlaklık kazandırır fakat sağlığınıza da zarar verir.

Saç Botoks Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Saç Botoksu formaldehit kullanılmasından kaynaklı yararlı bir tedavi değildir. Sizin için tek yararının saç düzleştirme işlemi olduğunu söyleyebiliriz.

Saç Botoksunun Zararları

Saç botoksunun olumsuz etkileri oldukça fazladır.

Formaldehit ile saçları düzleştiren saç botoksu uzun vadede saçlara zarar verir.

Saçları daha parlak kılmasının yanında ileriye dönük daha mat bir saç yapısına sahip olmanızı sağlar.

Isı işlemleri ile saçlarınızı ileriye dönük kurutmaktadır.

Foramldehitin ısı ile yanması sonucu kanerojen etkileri vardır.

Saçları komple kaplar ve saçlarınızın nefes almasını engelleyerek iç yapısını bozar.