Yağlı Saç Bakımı

Yağ saçlarımız için koruyucu bir görev görür.Bunun dışında nem dengesini sağlar ve saçları güçlendirir. Ayrıca bir tabaka oluşturarak keratin kaybını engeller. Fakat saçlarda fazla yağ saçlarımız için sıkıntıdır. Bu sıkıntı hem saç şeklimiz hemde saç sağlığımız açısından böyledir.Bununla birlikte, özel saç bakımı ürünleri aşırı yağlı saçlarınızın sorunu çözebilir. Bu ürünler yağlı saçlarımızın dengeli üretimini geri kazandıracaktır. At kuyruğu, biberiye, , ısırgan otu, papatya ve salvia gibi yosun veya bitkiler sebum üretimini düzenler ve kafa derisini aşırı yağlı olmasına engel olur. Ayrıca elma sirkesi saçlardaki yağ kalıntısı söker atar ve saçlarınızdaki ölü deri hücrelerini temizler.


Yağlı Saçlar için Yapılması Gerekenler

Sülfatsız ve parabensiz ve yağlı saçlara uygun şampuanlar kullanmalısınız. Saçlarınıza doğal nemlendirici sürmeniz saçlarınızdaki yağı arttırmaz fakat banyodan önce kullanmalı ve banyodan sonra saçlarınızı iyice kurulamalısınız. Eczanelerden saç sağlığınız için bazı ürünleri elde etmeniz yararınıza olur. Saçınıza doğru yağları uygulayın evet! doğru yağlar saçlarınızdaki yağlanmayı önler. Burada doğal yağları kullanmanız çok önemlidir. Saç bakım kremlerinin yerini tutacaktır.
Günün erken saatinde saçlarınızı yıkayın.Bu saçlarınızın yağlanması geciktirecektir.

Yağlı Saçlar için Yapılmaması Gerekenler

Yağlı saçlar, saçlı derinizi tahriş eder ve özellikle hassas hale getirir. Daha fazla stresten kaçınmalısınız ve saçınızı sıcak su ile durulamamalısınız ve saç kurutma makinesini çok kullanmamalısınız. Gerekmedikçe saçlarınızı herhangi bir şeyle örtmeyiniz ve nefes almasını sağlamak adına saçlarınızı salınık bırakınız. Ayrıca saçlarınız ile fazla oynamamalısınız. 
Yalnızca ılık su kullanın hatta yaz aylarında soğuk su kullanabilirsiniz. Sıcak su, sebum üretimini hızlandıran bire etkendir.
Saç fırçası kullanmamaya özen gösterin. Fırçalama, sebumun tamamını köklerinden uçlara saçacak şekilde dağıtır. 
Yağlı saçlara çok fazla işlem yapmayınız bir numaralı kural yağlı saçlar her zaman her şeyden daha az kullanımı uygun görür.