دوره آموزش حرفه ای سئو

4rah online
Draft · 2 min read

هدف از سئو کردن سایت دیده شدن در گوگل و در نتیجه رسیدن به درآمدهای فوق العاده بالا، بدون هزینه های بالای تبلیغات و بازاریابی است. بدیهی است که مهمترین هدف هر کسب و کار اینترنتی رسیدن به درآمد عالیست. چراکه هر کسب و کاری اگر نتواند به درآمد برسد دیر یا زود مجبور است صحنه را ترک کند. اما رسیدن به چنین هدفی بدون دیده شدن در گوگل به هیچ وجه امکان پذیر نیست. پس برای رسیدن به درآمد سئو کردن سایت نسبت به هر کاری اهمیت بیشتری دارد.

اما با اینکه سئو می تواند درآمد هر وب سایتی را کاملاً متحول کند، پس چرا اکثر سایت ها از آن بهره ای نبرده اند؟ خیلی از سایت های ایرانی ایرادهای اساسی در سئو و بهینه کردن سایت خود برای گوگل دارند. پاسخ خیلی واضح است: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با اینکه اصلاً کار سختی نیست اما نیاز به دانش و تخصص دارد.

از طرفی با گذرشت زمان به مرور، هر روز رقابت در عرصۀ سئو برای سایت های ایرانی سنگین تر می شود. امروز دیگر حتی در بسیاری از کلماتی که تا چند سال پیش هیچ رقابتی وجود نداشت رقابت سختی بر سر تصاحب نتایج اول گوگل درگرفته. شاید چند سال قبل نیاز به چنین سطحی از تخصص برای سئو کردن سایت نبود و رقابتی هم بر سر بالا آمدن در نتایج گوگل به این صورتِ فعلی، هنوز شکل نگرفته بود. این موضوع روز به روز جدی تر میشود و سئو کردن سایت ها نیاز به زمان و تبحر بیشتری نسبت به گذشته پیدا میکند.

حقیقتِ تلخ این هست که تا مادامی که سایتِ شما در نخستین نتایجِ جستجوی گوگل دیده نشود هرچه زحمت برای سایت خود کشیده باشید کاملاً بیهوده و بی نتیجه است. حتی اگر در زمینۀ کاری خود، بهترین باشید باز هم کسی نمی تواند سایتِ شما را در گستره ی چندین میلیون صفحۀ وب موجود در اینترنت پیدا کند.

اما از طرف دیگر: اگر بتوانید خود را به نتایج اولِ گوگل برسانید دیگر مشکل مشتری و درآمد نخواهید داشت. به راحتی می توانید کسب و کار آنلاین خود را به رونق برسانید و از انجام کاری که عاشقش هستید لذت ببرید. گوگل خودش مانند یک خدمتکار شبانه روزی خودش برای شما هزاران مشتری می آورد. آنقدر که حتی گاهی حیرت زده میشوید و هرگز تصورش را هم نمیتوان کرد!
نقل قول از :
آموزش سئو حرفه ای - چهاراه آنلاین