چگونه دیجی کالا بدترین تجربه خرید آنلاین را برای شما خلق میکند!

مدتی پیش پا به دنیای مک او اس گذاشتم و حقیقتش رو بخواید با خستگی که از دنیای گنو/لینوکس به دوش میکشیدم، روونی مک جذبم کرد!

بعد از خرید مک بوک پرو، چون میخواستم حداکثر پرفورمنس رو داشته باشم، سریعا یک مجیک کی‌برد اپل خریدم اما به دلیل پیدا نکردن مجیک کی‌برد آمریکایی در بازار و اختلاف قیمت عجیب سایتهای لوازم جانبی اپل ، یک مجیک کی‌برد انگلیسی (بریتیش) خریدم و فهمیدم که واقعا بریتیشه! یعنی واقعا دکمه های روی کی‌برد متفاوته!

پس از یک ماه به دلیل خستگی از کی‌برد تخت اپل و مشکل سندروم تونل کارپال تصمیم به خرید کی‌برد ارگونومیک اسکالپت مایکروسافت گرفتم!

ابتدا در سایتهای مختلف مخصوصا دیجی کالا چک کردم و نظرات مختلف رو خوندم و چون دوتا از همکاران این کی‌برد رو داشتن از خریدش مطمئن بودم، اما با ترس و لرز و مرور تجربه تلخ خرید کی‌برد بریتیش، نظرات رو دنبال میکردم که ببینم آیا این کی‌برد هم همین داستان رو داره یا نه!

در دیجی کالا دو محصول وجود داره:

کی‌برد اسکالپت ارگونومیک مایکروسافت با حروف انگلیسی و گارانتی آواژنگ به مبلغ یک میلیون و هشتاد هزار تومان

اگر به عکس کی‌برد در دیجی کالا هم دقت کنید، میبینید که انگلیسی هست و هیچ اثری از حروف حک شده عربی نیست

صرفا در توضیحات محصول ذکر شده که این کی‌برد دارای برچسب عربی و نه حروف حک شده عربی هست!

و کی‌برد ارگونومیک اسکالپت مایکروسافت با گارانتی آواژنگ و حروف حک شده عربی به مبلغ هفتصد و نود هزار تومان

به دلیل ترسی که از کی‌برد بریتیش داشتم، ابتدا در چند پاساژ چک کردم که آیا کی‌برد انگلیسی بدون حروف عربی حک شده پیدا میکنم یا نه که متاسفانه پیدا نشد و صرفا یک فروشنده ادعا کرد موجود داشته و تموم شده و آخرین فروشش ۹۰۰ هزار تومان بوده.

اما دقیقا همین کی‌برد با گارانتی آواژنگ و حروف حک شده عربی به مبلغ ۷۷۰ تومان موجود بود.

با توجه به گارانتی تعویض هفت روزه دیجی کالا ترجیح میدادم از این فروشگاه سفارش بدم اما از عدم پیگیری ها و مشکلاتش این اواخر زیاد شنیده بودم.

ابتدا با پشتیبانی دیجی کالا تماس گرفتم و اعلام کردم که شما یک محصول رو با دو قیمت گذاشتید، چقدر مطمئنید که کی‌برد با حروف انگلیسی موجود هست و عربی حک شده نیست؟

که به من تضمین صد درصد دادند که این کی‌برد بدون حروف حک شده عربی هست و همراه اون برچسب عربی باید باشه و اگر به این شکل نبود سریعا میتونم پس بدم

کمی اطمینان من بیشتر شد و سفارش رو ثبت کردم اما چون بسیار درباره تاخیر دیجی کالا در تحویل شنیده بودم، پرداخت در محل رو انتخاب کردم.

بعد از چهار روز، امروز مامور دیجی کالا بسته رو تحویل من داد و با ذوق و شوق هزینه رو پرداخت کردم، زمانی که کارتون دیجی کالا رو باز کردم دیدم روی کی‌برد کلمات عربی نوشته!!!
دقیقا عین کی‌برد ۷۷۰ تومنی که در بازار دیدم اما باز هم شک داشتم و میگفتم امکان نداره دیجی ‌کالا جنس ۷۷۰ تومنی رو به عنوان جنس یک میلیون و هشتاد هزارتومنی به من بده و وقتی که باز کردم دیدم بله دقیقا کی‌برد ۷۷۰ تومنی با حروف حک شده عربی هست!!!

همون لحظه با بخش سفارش دیجی کالا تماس گرفتم (داخلی یک) و برای خانمی توضیح دادم که مشکل چیه، ایشون بدون اینکه توضیح بدن میخوان منو به بخش خدمات پس از فروش ارجاع بدن، گفتند یک لحظه صبر کنید و دیدم به شخص دیگه ای وصل کردند! فهمیدم همین الان لوپ احمقانه پیگیری مرجوعی دیجی کالا شروع شد!

برای خانم محمدی کامل توضیح دادم که مشکل چیه، بعد از حدود نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه، در ابتدا ایشون گفتند که اگر کالا ۷۹۰ تومنی ارسال شده احتمالا اون کالا ۱۰۸۰ای موجود نبوده! گفتم خوب شما این کالا رو افزایش قیمت زدید! وقتی کالایی موجود نبوده و تامین کننده شما هم موجود نداشته چطوری قیمت اونو افزایش دادید!!

و ایشون گفتند در جریان قیمت گذاری نیستند.

جهت مرجوعی کالا هم گفتند که الان سیستم خودمون کلا قطعه و هیچ کاری نمیتونیم انجام بدیم، فقط داخل پنل مشتری میتونید درخواست مرجوعی بزنید و امکان چک کردنش هم نیست، من باید امیدوار میبودم که درخواستم ثبت شده باشه!

این بازه مرجوعی حداقل یک هفته زمان میبره و اگر خودم حضوری برم ونک و این کالا رو تحویل دفتر دیجی کالا بدم، این روال ۳ یا ۴ روز میشه!

ایشون چندین بار روی این موضوع تاکید کردند که اگر در مرجوعی کالا عجله دارید، خودتون حضوری ببرید ونک تحویل بدید و به نظر من این احمقانه ترین جوابی هست که یک فروشگاه آنلاین میتونه بده!

اگر قراره من زمان بذارم و حضوری برم ونک، دیگه چرا باید خرید آنلاین انجام بدم؟! خوب حضوری میرم بازار و با قیمتی مناسب تر کالا رو میخرم!

بنده تاکید کردم که اگر کالای ۱۰۸۰ ای موجود نیست من به همین ۷۹۰ تومانی هم راضی هستم چون میخوام هرچه زودتر به کارم برسم، اما گفتند امکان این هم نیست و به هیچ وجه ما به تفاوت کالا رو نمیپردازیم!

من باید از همین کالای ۷۹۰ تومانی که دیجی کالا ۱۰۸۰ به من فروخته استفاده کنم و یا ۷ روز صبر کنم که کالا مرجوع بشه و بعد صبر کنم دیجی کالا هزینه رو برگشت بزنه و بعد مجدد کالای دیگه رو خریداری کنم و دیجی کالا به هیچ وجه پرداخت ما به تفاوت و تعویض کالا رو انجام نمیده!

در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسیدم، تماس رو قطع کردم و با شرکت ایمارس، تامین کننده این کالا تماس گرفتم.

این شرکت به من گفت که اصلا این کی‌برد با گارانتی آواژنگ و حروف انگلیسی وجود نداره و دیجی کالا اشتباه توی سایتش زده و همه کی‌بردهای گارانتی آواژنگ دارای حروف حک شده عربی هستند! همچنین گفتند امکان نداره این کی‌برد ۷۹۰ تومن قیمت داشته باشه و حاضرند از من ۱۰ عدد کی‌برد با همین شرایط رو با قیمت ۸۹۰ تومن و ۱۰۰ هزار تومن بالاتر بخرند! که گفتم همین الان در سایت دیجی کالا موجود هست و بعد از دیدن دیجی کالا دیگه این حرفو تکرار نکردند!

مجدد بعد از اون چندین بار با دیجی کالا تماس گرفتم و به دلیل صف انتظار طولانی پشتیبانی نتونستم با هیچ کس صحبت کنم!

از اونجایی که احتمال میدادم دیجی کالا جهت فرار از اشتباهی که کرده توضیحات محصول رو ویرایش کنه، از تمامی توضیحات اسکرین شات گرفتم و یکی از تب هایی که رفرش شده بود رو دیدم!

به به دیجی کالا زحمت کشیده و بعد از تماس من، بجای پیگیری و رفع مشکل، قیمت کالای ۷۹۰ تومنی رو به ۱۰۵۰ تغییر داده!!!

قبل از تماس:

بعد از تماس با پشتیبانی دیجی کالا و درخواست مرجوعی:

در این وضعیت نمیدونستم بخندم یا گریه کنم! که از حجم عصبانیت نظری زیر این محصول ثبت کردم که دیگران هم این اشتباه رو نکنند:

یکی از بدترین تجربه های خریدم از دیجی کالا رو داشتم. توی سایت این محصول با دو قیمت هست کیبرد با حروف انگلیسی و توی توضیحات ذکر شده با برچسب عربی به قیمت یک میلیون و هشتاد هزار تومن dkp-34409 و کیبرد با حروف حک شده عربی به قیمت هفتصد و نود هزار تومن dkp-187535 من سیصد هزار تومان گرون تر پرداخت کردم فقط برای اینکه کیبرد با حروف انگلیسی بگیرم و عربی روش هک نشده باشه اما دیجی کالا کیبرد ۷۹۰ تومنی رو برای من فرستاده! مامور ارسال کنار من وایساده بود به پشتیبانی میگم همین الان برگشت بزنید میگه نه درخواست مرجوعی بزنید یک هفته طول میکشه و یا خودتون حضوری بیارید دفتر ونک و توی ۳-۴ روز درخواست برگشت رو پیگیری کنیم! همین کیبرد رو با قیمت مناسب از بازار بخرید و به هیچ وجه خودتون رو توی لوپ مرجوعی کالا دیجی کالا نندازید! دقت کنید که هیچ کیبرد با کلید انگلیسی و گارانتی آواژنگ وجود نداره و همه کیبرد ها با حروف حک شده عربی هستند.

در کمال ناباوری چند ساعت بعد، بدون هیچ توضیحی و بدون هیچ تماسی از دیجی کالا این نظر هم رد شد و در سایت ثبت نشد:

در حال حاضر با حداکثر ناامیدی صرفا منتظر دیجی کالا برای این مشکل هستم و به این حرکت احمقانه افزایش قیمت دیجی کالا میخندم!

نتایجی که من گرفتم:

دیجی کالا یکی از بی تجربه ترین و بی عرضه ترین شرکت ها در ارائه خدمات پس از فروشه.
برخورد بد کارمندان، عدم کامنت گذاری اپراتور ها در یک پورتال پشتیبانی و انتقال اطلاعات بین همدیگه، نپرسیدن از مشتری درباره رضایت از صحبت با اپراتور بعد از قطع تماس، رد کردن نظر مشتری که همین الان خرید انجام داده و شما محصول اشتباه براش فرستادید بدون هیچ توضیح و تماسی، همه از اشتباهات بدیهی دیجی کالاست که به سادگی قابل حله!
بعد از تحویل کالا هیچ فرم نظرسنجی برای من ارسال نشد و تا الان هیچ تماسی از طرف دیجی کالا با من گرفته نشده!
کالایی که با گارانتی مشابه در بازار قابل تامین هست رو از طریق فروشگاه های آنلاین نخرید، دیجی کالا نه تنها دیر تحویل و بدون پشتیبانی هست بلکه اکثر کالاها قیمتی بالاتر از مغازه ها دارند.
به هیچ وجه قبل از خرید محصول با پشتیبانی دیجی کالا صحبت نکنید چون صرفا اعتماد کاذب برای شما ایجاد میکنند و شما رو در تله لوپ بی نهایت مرجوعی کالا میندازند.
تا زمانی که از صحت و سلامت کالا متوجه نشدید هزینه کالا رو نپردازید و کالایی که امکان پرداخت در محل داره رو به هیچ وجه آنلاین نخرید!

در نهایت آیا میخواید درشرایط پراسترس کاریتون، بدترین تجربه خرید آنلاین رو داشته باشید؟ پس همین الان از دیجی کالا اولین سفارشتون رو ثبت کنید!

مابقی تصاویر: