Heleloy — Grup Tabanlı Eğitim Ağı

Heleloy Logo

Bir gün kurstayım. Arkadaşlara yazılımı övüyorum. :D Bakın ne isterseniz yapabilirsiniz. Çalar saat, hesap makinesi vs.. İsterseniz deneyelim. Örneğin örneğin (o sıra dışarıya bakıyorum ve düşünüyorum okulu gördüm ve) yarın okul var mı sitesi yapabilirim. Öylesine yani goygoy olsun diye söyledim ve eve gidince başladım.

Ancak ilk yapamadım. Çünkü smsli düşünüyordum. Sms para olduğu için olmadı. Bir ay kadar geçince ve hazır 15 tatili girince hadi bi daha girişeyim dedim. Ve çok basit işlemleri olan bir site çıkarttım. Normalde elimde olan domaini ekledim ve ortaya bu çıktı. :D heleloy.tk

Goygoyuna olduğundan şatafatlı bir domain, host almadım. Bir süre heleloyu izleyeceğim. Güzel sonuçlar alırsam büyütebilirim.

Peki neden heleloy?

Heleloy daha eski bir fikrin kalıntısıydı. Oyunlar için sohbet sitesi olacaktı. Sonra üşendim sildim. :D Ama kodları. Bir gün işime yarar mantığıyla köşede durdu. Hazır bu iş goygoydu ismi de öyle olsun diye ikisini birleştirdim. Yani bu yüzden heleloy. :D

Bu logo da neyin nesi?

Logosunda bariz gözüken 2 şey var.

Halay çeken adamlar. :D
Gülen bir yüz.

Bu iki şey heleloyu rahatlıkla tanımlıyor. :)

Neden kırmızı?

Kırmızının tonu olmasının sebebi flatuicolors.com da görüp hoşuma gitmesi. Ve kırmızıyı severim çünkü hem Türk Bayrağının rengidir. Gücü sembolize eder. Açlığıda sembolize eder. İşte bunun gibi sebeplerden kırmızı.

Tamam da nedir bu heleloy?

Heleloy, tam öğrenciler için çıkarılmış grup tabanlı bir sosyal ağ. Gerçi şu son zamanlarda bunu başlıkta ki gibi tanıyorum. “Grup Tabanlı Eğitim Ağı” Kendi okulunuz veya sınıfınıza ait bir grup kuruyor ve paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Bu paylaşımlar sırasıyla şöyle:

- Dürüm paylaş
- Sınavla ilgili
- Dersle ilgili
- Okulla ilgili
- Ödevle ilgili
- Önemli bir şey

Durum paylaşı “dürüm paylaş” yaptım çünkü o an eğlenceliydi bence hala eğlenceli. :)

Ya tamam da nedir tam açıklamadım be kanks?

Size ana sayfa da ki yazıyı yapıştırayım:
“Yarın okul var mıydı sorularına cevap bulamadığın için onca yol giderek okula vardığın da okulun olmaması, senin için çok önemli ödevi yapmayı unutman, bütün yıl okula gidip hiç bir şey olmazken bir gün gitmediğinde harika bir şey olması gibi şeyleri çözen bir site. :)”

Nasıl çalışıyor?

Üye ol giriş yap, grup kur veya bir gruba katıl, her hangi konuda bir şey paylaş. Bu!

Örnek verir misin hacı?

Memnuniyetle. :)

Sabah kalkarsın harika bir gün geçecek dersin okula bir gelirsin. Bir de bakmışsın matematikten sınav var. Kendi kendine dersin “ulan matematikten sınav mı vardı? Ben ne halt yicem hiç çalışmadım??” İşte heleloy bundan çok önce devreye giriyor. Bakıyorsun heleloy’a ha yarın sınav var. Tamam.
Hani her sınıfta bir inek çıkar ya işte bu siteyi ona gösterin. :D Ve oradan detayları paylaşsın. Sonuç herkes mutlu. ♥ :)

Onun yerine facebook veya whatsapp kullanırız neden bunu kullanalım ki?

Şu kategori sistemi diğerlerinde yok. Hepimiz yazı okumayı sevmeyiz. Heleloy’da bu yüzden ikonlar var. İkonlarda kalemi görürsen kollarını sıva çünkü sınav var demektir. Ve her bir paylaşıma yorum yapabiliyorsunuz. Yani matematik sınavı varsa nerelerden nasıl gibi sorularını o başlığın altına yazabiliyorsun.
Her paylaşım başlıklar halindedir. Yani bir paylaşıma yorum yapabilirsin. Bu facebook’ta var ama diğerlerinde pek de öyle değil.
Bir kişi kaç kez bakmış. Kaç yorum kaç beğeni var görebiliyorsunuz.
Ve bunu ben yaptım. Her hangi bir öneriniz olursa ekleyebilirim. Facebook twitter hatta whatsapp da bu mümkün değil. Yani şu olsun dediği için onu adam hayatta yapmaz. Onun gözünde sen kimsin? Ama heleloy samimidir! Burası sörvayvır! :D
Kurduğun grubu takip etmek zorunda değilsin.

Hey maşallah başka özelliği var mı bu zımbırtının?

Evet. :) Grup ayarlarını sadece yönetici değiştirebilir. Gruba etiket koyabilir ve grubun rengini değiştirebilirsiniz. Sınırsız grup açabilirsiniz. Kurduğunuz gruplara bakabilir, takip ettiğiniz grupları görebilirsiniz.

Şimdi kullan: www.heleloy.tk

Yeni Özellikler: Emojiler eklendi. Temel gruplar eklendi.

Diğer resimler:

Not: Varsa hata söylerseniz sevinirim. :) Ve lütfen Hacklemeyin! :D