ne izledim? ne dinledim? ne okudum? [kim bu adam.DLE]

Evet sevgili insanlar kaldığımız yerden devam ediyoruz. Başlamadan önce yeni haberlerim var. Önümüzdeki hafta filmekimi için İstanbul’da olacağım. 5 farklı filme (şu ana kadar) biletim var. O yüzden 2–6 Ekim arasında sizlerle farklı bir konsept ile birlikte olabilirim ama bilmiyorum henüz o hafta için özel bir şey yapabilir miyim karar veremedim. Önerileriniz olursa lütfen bildirin. Unutmadan tweet’imizi hatırlatalım, zaman daralıyor.

İşte o tweet:


ne izledim ?

Evet şuana kadar önerdiğim filmlerin (benim şuana kadar izlediğim tüm filmlerin) arasında insanlığın gerçek yüzünü bu kadar açık yüreklilikle yansıtan bir eser yok. Film size öyle bir tokat atıyor ki, insanlığı sorgulamanız saatler, günler ve belki de aylar alıyor. O güzide eseriyle sevgili yönetmen Lars Von Trier, Dogville ile bizlerle.


ne dinledim ?

Kameralarımızı 2001 yılına çeviriyoruz ve İskoç grup Travis bizleri The Invisible Band albümü ile karşılıyor. O kaliteli albümden de Last Train bizlerle. Hepimiz trene atlıyor ve şarkımızı açıyoruz.


ne okudum ?

Yapay zeka üzerine yazılmış ve güzel referanslarla sizi içerik dolu kaynaklara yönlendiren güzel bir türkçe blog karalaması bu köşemizde bizlerle.Umarım yazarın da yazısında işaret ettiği konular hakkında da yazılarının devamı gelir.

Daha garibi, Musk’ın da geçenlerde bahsettiği gibi, bizim halihazırda böyle bir uygarlığın parçası oluşumuz, onların bir simulasyonu içinde yaşıyor oluşumuz, gayet olası. (Bu konu hakkında ayrıca yazmak isterim, çünkü simulasyon içinde yaşayıp yaşamadığımızı anlayacak bazı deneylerle uğraşan insanların hikayeleri gayet ilginç)

beni takip edebileceğiniz diğer platformlar;

yok:).

herkese iyi izlemeler, dinlemeler ve okumalar sevgili insanlar kendinize dikkat edin.