W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Dawidem Yerginyan o długu technologicznym.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to Senior Software Developer w Boldare. Od kilku lat zajmuje się budową produktów cyfrowych dla klientów zagranicznych, głównie w branży energii odnawialnej. Jego obszarem specjalności są technologie backendowe i rozwiązania devopsowe. Miał też okazję współtworzyć popularne opensourcowe narzędzie Marble.js. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą, biorąc udział w webinarach, warsztatach i meetupach branżowych, m.in. dev.js czy No Exceptions. Moim i Waszym gościem jest Dawid Yerginyan.

Cześć, Dawid! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście.


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Michałem Kierul o nowych trendach w IT.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to absolwent Wydziału Telekomunikacji na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Od 2003 roku tworzy spółkę SoftBlue, gdzie zdobyte doświadczenie biznesowe łączy z pasją do informatyki i teleinformatyki. Od 2012 roku, po przekształceniu SoftBlue w spółkę akcyjną pełni funkcję prezesa zarządu i koordynuje projekty z dziedziny IT i ICT. Moim i Waszym gościem jest Michał Kierul.

Cześć, Michale! Bardzo miło mi ponownie gościć Cię w podcaście.

Cześć! Również bardzo mi miło się spotkać…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Patrykiem Ziemkowskim o zastosowaniu praktyk 12 factor app z wykorzystaniem serwisów AWS.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to absolwent Politechniki Poznańskiej, profesjonalnie Head of Development 32-osobowego teamu front end, back end developerów Apptension, a prywatnie tata małego franka. Mówi o sobie, że jest prostym, typowym informatykiem, którego w wolnym czasie pochłaniają gry. Ostatnio Wiedźmin 3.

Moim i Waszym gościem jest Patryk Ziemkowski.

Cześć, Patryk! Bardzo mi miło gościć Cię w podcaście!

Cześć, tez mi miło tutaj być!

Dzisiaj porozmawiamy sobie o temacie nieco…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Wojciechem Znamirowskim o mobile jako ścieżce kariery.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Mój dzisiejszy gość to dyrektor zespołu rozwoju i oprogramowania w Polskich ePłatnościach, programista z zamiłowania, specjalizuje się w takich technologiach, jak .NET, Java, SQL czy Systemy Embedded. Swoją karierę w Polskich ePłatnościach rozpoczął na stanowisku programisty, dziś jest dyrektorem i zarządza zespołem wytwarzania i testowania oprogramowania. Najbardziej ceni sobie możliwość łączenia pasji z pracą, która nieustannie zaskakuje nowymi wyzwaniami.

Moim i Waszym gościem jest Wojciech Znamirowski.

Cześć, Wojciechu! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście.


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Grzegorzem Bąkiem o trendach w cyberbezpieczeństwie na rok 2021.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to Product Development Manager związany z backupem danych od ponad 9 lat. Zaczynał od wsparcia technicznego klientów i partnerów, rozwijał aplikacje mobilne, a obecnie odpowiada za planowanie i rozwój rozwiązań Xopero.

Autor licznych artykułów i wystąpień związanych z bezpieczeństwem. Moim i Waszym gościem jest Grzegorz Bąk.

Cześć, Grzegorz! Witam cię serdecznie, po raz drugi już, w podcaście.

Tak, cześć! Witam państwa bardzo serdecznie i niezmiernie się cieszę, że ponownie…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Grzegorzem Agacińskim o site reliability engineering.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to VP of Engineering w Nobl9, amerykańskim startupie budującym platformę do monitorowania wskaźników niezawodności systemów informatycznych

Na co dzień buduje i rozwija zespół deweloperski w oddziale Nobl9 w Poznaniu, który na ten moment liczy 40 osób. Wcześniej przez wiele lat był programistą, managerem i twórca kilku startupów.

Moim i Waszym gościem jest Grzegorz Agaciński.

Cześć, Grzegorz! Bardzo miło mi gościć cię w podcaście.

Cześć Krzysztofie, również bardzo miło mi gościć! Cieszę się…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Sebastianem Zasiną o edge computing.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to architekt rozwiązań Data Center, od 2020 roku pracuje w firmie Schneider Electric, w branży IT od 2005 zajmował specjalistyczne i managerskie stanowiska w zakresie technologicznego wsparcia sprzedaży, realizacji projektów i product managementu.

Schneider Electric zajmuje się głównie złożonymi projektami Data Center, przede wszystkim w fazie koncepcji i projektowania, dodatkowo specjalizuje się w rozwiązaniach edge computing i monitoringu systemów.

Moim i Waszym gościem jest Sebastian Zasina.

Cześć, Sebastian! …


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Beatą Mosór-Szyszką o produktach cyfrowych jako sposobie zarabiania na wiedzy w IT.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Osoba, którą goszczę dzisiaj w podcaście to seryjna przedsiębiorczyni, współzałożycielka i managing partnerka w Project: People i Project: Values, współautorka książki The LiGHT Book. Jest strategiem, marketingowcem i konsultantem Lean z ponad czternastoletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku. Występuje na polskich i globalnych konferencjach. Dodatkowo inwestuje jako anioł biznesu w kobiece biznesy z wizją. Moim i Waszym gościem jest Beata Mosór-Szyszka.

Cześć, Beato! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście.


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Mateuszem Rośkiem o full cycle product development.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Gość dzisiejszego podcastu swoją historię z product developmentem zaczął dziesięć lat temu w Boldare, gdzie pracuje zresztą do dziś. Specjalizuje się głównie w technologiach back-endowych, zwłaszcza PHP. Swoje doświadczenie zbudował zarówno na skalowalnych systemach, na przykład dla BlaBlaCar, jak i na szybkich produktach, których celem był time-to-market. Sprawuje rolę software architekta, PHP dewelopera i człowieka do pomocy. Chętnie dzieli się swoją wiedzą zarówno w firmie, jak i poza nią, angażując się w rozwój śląskiego…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Jackiem Biernatem i Tomaszem Skibińskim o tym jak zostać i rozwijać się jako inżynier DevOps.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Dzisiaj w podcaście moimi gośćmi są: Jacek Biernat, prezes zarządu, CEO, Solution Architect i DevOps w LCloud oraz Tomasz Skibiński, inżynier DevOps i Chief Technology Officer w LCloud.

Jacku, Tomku, cześć! Bardzo miło mi gościć Was w podcaście.

Tomasz Skibiński: Cześć!

Jacek Biernat: Cześć, Krzysztofie! Dzięki za zaproszenie.

Przyjemność po mojej stronie. Wiele razy padło tutaj słowo DevOps i to będzie jeden z głównych tematów, głównych…

Krzysztof Kempiński

IT expert. Ruby on Rails/iOS/Elixir programmer. Blogger. Podcaster.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store