W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Markiem Glijrem o wykorzystaniu danych dzięki chmurze.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to cloud architect w Chmurze Krajowej, osoba z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu oprogramowania, przetwarzaniu danych big data, inżynier danych rozproszonych środowisk obliczeniowych R&D.

Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Marek Glijer. Cześć, Marku! Bardzo miło mi gościć cię w podcaście.

Cześć! Bardzo mi miło, dziękuję za zaproszenie.

Ostatnio bardzo dużo mówi i dzieje się w obszarze chmury obliczeniowej, dzisiaj z Markiem będę chciał porozmawiać o tym, jak wykorzystać dane, które bardzo…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Łukaszem Roth o tym kim jest senior developer.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to współzałożyciel i CTO Bitnoise. Tata trzech córek, entuzjasta szeroko pojętych nowych technologii, od ponad 18 lat związany zawodowo z branżą IT. Przygodę z programowaniem zaczął od Atari 65XE.

Obecnie współwłaściciel Bitnosie, również w roli CTO. Obserwuje świat It z dwóch perspektyw: inżyniera i biznesu. W wolnych chwilach kupuje gry, w które nie ma czasu grać, marnuje czas przy serialach, a zamiast spać, czyta książki. Bardzo dziwne hobby!

Balansu i…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Arturem Pajkertem o atakach na strony internetowe i ich zapobieganiu.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Gość dzisiejszego podcastu od osiemnastu lat dzieli się swoją wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu — jako manager, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki. Obecnie sprawuje funkcję Head of Marketing w cyber_Folks. Moim i waszym gościem jest dzisiaj Artur Pajkert. Cześć Artur! Bardzo mi miło gościć cię w podcaście.

Cześć! Bardzo mi miło, dziękuję za zaproszenie. Mega się cieszę, że mogę dzisiaj z tobą tutaj porozmawiać. …


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Adamem Lejmanem o kierunkach rozwoju software developmentu.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

https://porozmawiajmyoit.pl/poit-107-kierunki-rozwoju-software-developmentu/

Cześć! Mój dzisiejszy gość to CEO Altkom Software & Consulting wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej, programista Javy i pierwszy w Polsce certyfikowany trener Javy.

Do 2006 roku zajmował stanowisko dyrektora w dziale Enterprise Risk Services Deloitte, odpowiadał za projekty realizowane dla sektora bankowego. Od marca 2006 roku nieprzerwanie na czele software house’u Altkom Software & Consulting , najpierw w roli dyrektora operacyjnego, obecnie prezesa zarządu.

Od 2019 zarządza również spółką Altkom Experts, zajmującą się…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Szeranem Millo o user experience w IT.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to dyrektor zarządzający w firmie Symetria, osoba posiadająca szerokie doświadczenie w obszarach user experience, e-commerce, digital marketing usability, trener certyfikatu UX-PM, kierownik kierunku UX Design na SWPS w Poznaniu, wykładowca na uczelniach Wyższej Szkoły Bankowej.

Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Szeran Millo.

Cześć, Szeran! Bardzo miło mi gościć cię w podcaście.

Cześć, mi również bardzo miło. Dziękuję za zaproszenie.

W zapowiedzi twojej osoby wiele razy przewinęło się słowo user experience…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Maciejem Kalisiakiem o chmurze obliczeniowej i jej roli w transformacji cyfrowej.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość z wykształcenia jest inżynierem mikro- i optoelektroniki, studiował elektronikę i techniki informacyjne na Politechnice Warszawskiej. Od 2008 roku jest związany z branżą IT. Zaczynał jako inżynier wsparcia sprzedaży serwerów na rynku SMB i Enterprise, obecnie łączy funkcję lidera zespołu Hybrid IT PreSales oraz jest architektem rozwiązań z zakresu pamięci masowych oraz rozwiązań backup.

W roli Country Innovation Lead i Hewlett Packard Enterprise Polska poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Bartkiem Misiem o optymalizacji front-endu aplikacji webowych.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Moim i Waszym gościem jest frontend developer z wieloletnim doświadczeniem, programista PHP, DeVOps i mentor, co-founder oraz CTO w agencji i software housie Studio Sidekicks/Bigger Picture pod szyldem Web Dev Insider dzieli się wiedzą z zakresu optymalizacji webowej. Prowadzi kanał na YouTube i bloga właśnie o tej samej nazwie.

Moim i Waszym gościem jest Bartek Miś.

Cześć, Bartku! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście!

Cześć, Krzysztof! Dzięki za zaproszenie, bardzo mi miło, że…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Michałem Guzowskim o low-code / no-code.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to osoba z tytułem Microsoft MVP, od ponad 8 lat związany z technologiami tej firmy. Triathlonista, miłośnik książek i podróży. Ojciec, mąż, biohacker, posiadacz certyfikatów Microsoft, przedsiębiorca i organizator spotkań dla branży IT.

Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Michał Guzowski.

Cześć Michał! Bardzo się cieszę, witam cię w podcaście!

Cześć Krzysztofie, dziękuję za zaproszenie.

Z Michałem porozmawiam sobie dzisiaj o takim trendzie, można powiedzieć, który zwłaszcza w ostatnim roku się uwidocznił…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Kamilem Lelonkiem o utrzymywaniu wydajności umysłowej dla osób pracujących w IT.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to programista pracujący w branży IT od 10 lat. Swoją drogę z developmentem rozpoczął od aplikacji mobilnych i serwisów webowych, później zajmował się infrastrukturą, architekturą systemów, w końcu objął rolę kierowania zespołem jako team leader i CTO.

Z wykształcenia to także dietetyk, obecnie pomaga przedsiębiorcom, programistom, managerom w branży IT podnosić ich wydajność umysłową. …


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Arturem Figlem o drodze od studenta do programisty.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to absolwent informatyki na Politechnice Krakowskiej — swoją przygodę z IT rozpoczął w wieku 16 lat. Zaczynał od testów automatycznych, by pokierować swoją karierę w kierunku Ruby on Rails, a ostatnio Node.js.

Team leader w Netguru, pasjonuje się pływaniem, łucznictwem, narciarstwem i fotografią. Moim i Waszym gościem jest Artur Figiel.

Cześć, Artur! Bardzo mi miło gościć Cię w podcaście.

Cześć, Krzysztof! Bardzo dziękuję za zaproszenie. Dzięki śliczne.

Przyjemność po mojej…

Krzysztof Kempiński

IT expert. Ruby on Rails/iOS/Elixir programmer. Blogger. Podcaster.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store