W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Pawłem Parolem o języku P4 i programowaniu urządzeń sieciowych.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to absolwent telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej, wieloletni pracownik Orange Polska związany z sieciami SDN, podejściem DevOps, cloud i edge computing, obecnie na stanowisku senior network engineer of CodiLime, gdzie koordynuje pracami R&D, zarządza zespołami budującymi innowacyjne rozwiązania sieciowe w obszarze SDN, NFV i dzieli się swoją wiedzą. Moim i Waszym gościem jest Paweł Parol.

Cześć, Pawle! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście.

Cześć! Witam serdecznie!

Z Pawłem będę…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Sabiną Jurek o transformacji do chmury — czy jest to strategiczna decyzja czy konieczność wywołana przez pandemię.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Moim dzisiejszym gościem jest Sabina Jurek, kierownik zespołu rozwoju i serwisu aplikacji chmurowych w enova365. Z firmą Soneta i jej produktem ERP w chmurze związana od 11 lat.

Cześć, Sabino! Bardzo miło mi gościć Cię w podcaście.

Cześć, Krzysztofie! Mnie również jest bardzo miło. Dziękuję serdecznie za zaproszenie.

Z Sabiną będę dzisiaj rozmawiał o bardzo ważnym temacie, który jest na czasie, mianowicie o transformacji…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję opowiedzieć o marce osobistej w IT.

Posłuchaj mojej wypowiedzi w wersji audio 🎧 👇

Cześć!

Bardzo dawno już nie robiłem solowego odcinka, dlatego trochę mam tremę, ale ruszamy z tematem. Myślę, że jakoś to pójdzie.

Zawsze na początku pytam mojego gościa o to, jakie podcasty ma do polecenia. Z racji tego, że dzisiaj sam jestem gościem, zapytam siebie: „Krzysztofie, masz jakieś podcasty do polecenia? Może coś ciekawego, co zainteresowałoby słuchaczy?”.

W sumie mam tych podcastów całkiem sporo na liście. Tak jak kiedyś mówiłem, jestem trochę podcastoholikiem. Z takich, które ostatnio dodałem i…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Marcinem Zmaczyńskim o cyfrowej suwerenności Europy.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Moim gościem jest Head of Marketing CEE w Aruba Cloud, doświadczony manager odpowiedzialny za rozwiązania produktowe, strategie marketingowe oraz sprzedażowe, ich wdrażanie i realizację. Od ponad piętnastu lat związany z branżą IT, prywatnie pasjonat nowych technologii mobilnych, cloud computingu, cyber security oraz technologii blockchain. Moim i Waszym gościem jest Marcin Zmaczyński.

Cześć, Marcinie! Miło mi gościć Cię w podcaście.

Cześć! Witam serdecznie, Krzysztofie, Ciebie i Twoich Słuchaczy.

Dużo ostatnio mówi i robi się w obszarze…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Piotrem Zagórowskim o zdalnej pracy, rekrutacji i budowaniu zespołów w IT.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Moim dzisiejszym gościem jest specjalista od sieci zarządzający międzynarodowym zespołem w Cisco, miłośnik gadżetów i technologii oraz ich wpływu na człowieka. Osoba zafascynowana ludzką psychologią, lubi mówić o sobie people engineer. Ojciec, mąż, bloger i podcaster. Moim i Waszym gościem jest Piotr Zagórowski.

Cześć, Piotr! Niezmiernie miło mi gościć Cię w podcaście.

Cześć! Miło mi również gościć u Ciebie.

Z Piotrem będę chciał dzisiaj porozmawiać o zdalnej pracy, rekrutacji, budowaniu…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Michałem Skowronem i Pawłem Kowalukiem o roli technical writera.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć, dzisiaj moimi gośćmi są: Michał Skowron, który przez osiem lat pracował jako technical writer w małych, dużych firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Jest dużym zwolennikiem automatyzacji procesu dostarczania treści. W zeszłym roku został deweloperem narzędzi do dokumentacji. W codziennej pracy skupia się na tworzeniu i wdrażaniu narzędzi oraz rozwiązań, które pomagają wytwarzać dokumentację techniczną zgodnie z najlepszymi praktykami obowiązującymi w branży rozwoju programowania. Jego ulubionym językiem jest Phyton. …


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Mateuszem Grzechocińskim o tworzeniu, uruchamianiu i utrzymaniu aplikacji w chmurze publicznej.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to Head of Software Development w Chmurze Krajowej, Cloud Architect i certyfikowany inżynier Google Cloud Platform. Posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych i zarządzaniu projektami. Mentor i prelegent.

Moim i Waszym gościem jest Mateusz Grzechociński.

Cześć Mateusz! Miło mi gościć Cię w podcaście.

Cześć! Dzień dobry, mnie również jest miło. Dziękuję za zaproszenie.

Przyjemność po mojej stronie. Z Mateuszem będę rozmawiał dzisiaj o połączeniu dwóch światów…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Przemkiem Smyrdkiem o tym jak przejść na wyższy poziom w programowaniu.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to programista z ponad siedmioletnim doświadczeniem. Głównie z obszarów frontendu, lider zespołów, mentor, osoba prowadząca warsztaty. Dzieli się wiedza na blogu, czy kanale na YouTube. Współtwórca Przeprogramowanych, twórca kursów Opanuj JavaScript i LevelUp. Przedstawia się, jako osoba, która pomaga programistom rozwijać kompetencję techniczne i umiejętności miękkie.

Moim i waszym gościem jest Przemek Smyrdek.

Cześć Przemku! Miło mi Cię gościć w podcaście.

Cześć! Witaj serdecznie i dzięki za…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Kajetanem Duszyńskim o .NET.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to .NET developer z ponad 9-letnim, komercyjnym doświadczeniem w ASP .NET, tworzył oprogramowanie wykorzystywane przez Samsung Electronics czy Falck, twórca Szkoły Dotneta, kanału na YouTube o nazwie Porozmawiajmy o programowaniu, a także grupy na Facebooku Naucz się .NET.

Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Kajetan Duszyński.

Cześć, Kajetan! Bardzo miło mi gościć cię w podcaście.

Cześć, Krzysztof! Dziękuję bardzo za zaproszenie. Jest mi niezwykle miło, że będę mógł dziś z tobą porozmawiać na, mam…


W ramach podcastu “Porozmawiajmy o IT” miałem okazję porozmawiać z Markiem Glijrem o wykorzystaniu danych dzięki chmurze.

Posłuchaj naszej rozmowy w wersji audio 🎧 👇

Cześć! Mój dzisiejszy gość to cloud architect w Chmurze Krajowej, osoba z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu oprogramowania, przetwarzaniu danych big data, inżynier danych rozproszonych środowisk obliczeniowych R&D.

Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Marek Glijer. Cześć, Marku! Bardzo miło mi gościć cię w podcaście.

Cześć! Bardzo mi miło, dziękuję za zaproszenie.

Ostatnio bardzo dużo mówi i dzieje się w obszarze chmury obliczeniowej, dzisiaj z Markiem będę chciał porozmawiać o tym, jak wykorzystać dane, które bardzo…

Krzysztof Kempiński

IT expert. Ruby on Rails/iOS/Elixir programmer. Blogger. Podcaster.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store