גדר איסכורית פרט

היכרות עם המפרט הטכני המלא של גדר איסכורית יכולה לסייע מי שרוצה להשתמש בה למגוון רחב של צרכים ומטרות. במאמר הבא נרחיב על כך ונביא טיפים לבחירת גדר איסכורית פרט מתאים

פחי איסכורית יכולים לשמש לבניית סוגים שונים של גדרות. נכון להיום, השימוש בפח מסוג איסכורית נפוץ כי הוא עמיד, נוח וזול. בנוסף, את פחי האיסכורית ניתן להבריג למוטות מתכת שמקובעים לאדמה וכך לחזק אותם. בפועל, את פחי האיסכורית מחברים אחד לשני בצורה אופקית או אנכית הפח עצמו עשוי מתכת מגולוונת שעמידה בפני קורוזיה ושיתוך.

הדבר החשוב שאליו צריך להתייחס טרם התקנת הגדר הוא המפרט הטכני. בעזרת היכרות עם גדר איסכורית פרט ניתן לתכנן אותה בצורה מדויקת ואף לנצל את היתרונות שלה. לכן, יש לשים לב בעיקר לפרמטרים הללו שהם חלק בלתי נפרד מהמפרט המלא של איסכורית:

א. סוג החומר — איסכורית היא כאמור מתכת מגולוונת. תהליך הגלוון משפר את העמידות של הפח והופך אותו לפתרון אידיאלי עבור בניית גדרות במקומות פתוחים. המשמעות היא שגדר איסכורית לא צוברת קורוזיה או חלודה, היא מתאימה לחצר ולגינה וניתן להשתמש בה גם במקומות ציבוריים.

ב. עובי, גובה ואורך — המידות המדויקות של גדר איסכורית פרט משתנות לפי סוג הפח שאותו בוחרים. באופן כללי, עובי הפח נעי בין 0.35–0.5 מילימטר והגובה הנפוץ הוא של 1,960 מילימטר. לשם השוואה, אורך הפח עשוי להיות 2,140 מילימטר אך גם כאן יש הבדלים בין הדגמים והסוגים.

ג. משקל פח בודד — אי אפשר לבדוק את הנתונים על גדר איסכורית פרט בלי להתייחס למשקל. כאן בודקים בעיקר מהו משקל הפח הבודד שאותו מתקינים על גבי הגדר, כאשר ברוב המקומות משתמשים בפח בודד במשקל של 25 קילוגרם.

השימוש בגדר איסכורית

את אופי השימוש בגדר איסכורית בוחרים לפי המטרות שאותן רוצים להשיג. כאשר בונים גדר עם איסכורית בבתים פרטיים למשל, השאיפה היא לשלב בין בטיחות, פונקציונאליות ואסתטיקה. הגדר צריכה להיות גם יפה ודקורטיבית וגם חזקה, עמידה וזולה. אלו הקריטריונים שחשובים לאנשים פרטיים והם גם מתווים את הדרך בכל הנוגע לבניית גדרות סביב בניינים משותפים.

מנגד, יש מקרים שבהם משתמשים באיסכורית על מנת לגדר אתרי בנייה. כאן הדקורציה היא בכלל לא שיקול והעדיפות היא דווקא לגדר מאסיבית וחזקה. הסיבה לכך קשורה לאופן שבו משתמשים בפח איסכורית על מנת להגן על אתרי בניה מפני חדירת גורמים עוינים, גנבים, פורצים וכן הלאה.

בסופו של דבר, גדר איסכורית פרט הוא חלק משלל שיקולים שאליהם מתייחסים כאשר משתמשים בפח הזה. בעזרת בחירה נכונה של פח איסכורית ניתן לשדרג את הגדר ולחסוך בהוצאות. בהקשר הזה, המפרט הוא דרך להתאים את סוג הפח לאופי הגדר והשימוש הסופי בה.