IOStoken (IOST) Coin Nedir?

IOST coin, çevrimiçi servis sağlayacak kişiler için bir altyapı oluşturma amacıyla tasarlanan yeni nesil bir blok zincirdir. Yatay ölçeklenebilir bir teknoloji kullanılır.

IOST coin müşterileri için merkezi bulunmayan bir coin olarak çeşitli hizmetler ve alışveriş imkanı sunması haricinde geliştiriciler için birçok kullanıcı desteği ve yeteneği ile büyük ölçekli olarak dApps uygulaması imkanı da sağlar. Yeniliği oldukça seven bir coin olan IOStoken, çeşitli konsensuslar ile güvenliğini kontrol altına alır. Bu sayede sistemin verimliliği daha daha artırılmış olur.

Verimli Dağıtılmış Kırılma adlı bir teknik ile paralel işleme imkan sağlamıştır. Bu kırma tekniği ile bütün IOS ağlarını belirli alt uzaylara bölecek olan bir tekniktir. Bölünmüş olan her parça ile kendi konsesüsünde paralel olarak çalışabilen küçük ağlar oluşturur. Ağda işlem sayıları artmış olsa da alt ağlar ile sistem daha hızlı bir şekilde işleyebilir. Ayrıca Distrubuted Randomness isimli protokol ise kırma işleminde ağlar homojen olarak bölünebilir.

Devamı: https://koinbilgisi.com/iostoken-iost-coin-nedir/