Kombi Bakımı 0212 477 93 64

Kış aylarında konforu arttıran; ortamı ısıtmanın yanı sıra sıcak su ihtiyacının da karşılanmasını sağlayan kombiler; elektrik, su ve doğalgaz mekanizmaları ile çalışan cihazlardır.

İstisnasız tüm cihazlarda olduğu gibi kombilerin de belirli bir zaman sonra performansları azalmaya başlar. Düzenli kombi bakımı hizmetleri sayesinde kombiler uzun süre yüksek performansla kullanılabilirler.

Kombi Bakımı

Kombi bakımı; kombilerin komplike yapısı nedeniyle karmaşık işlemleri kapsar. Bu nedenle özellikle güvenlik açısından bu işlemin uzman bir kombi bakım servisi tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Böylece güvenlik risklerini elimine edebilir; kombilerinden çok daha yüksek performans sağlayabilirler.

“Kombi bakımı nasıl yapılır?” sorusunun yanıtlarına geçemeden önce kombi bakım sürecinde güvenliğin ön planda tutulması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu amaçla kombi bakımı işlemlerine geçmeden önce kombide doğal gaz ya da su kaçağı olup olmadığının netleştirilmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz.

Kombi Bakımı Sırasında Hangi İşlemler Yapılır?

· Kombi bakımı yaparken ilk olarak kombi içerisindeki kirli suyun tamamen tahliye edilmesi gerekir.

· Kirli suyun tahliyesi tamamlandıktan sonra genleşme tankının basıncı ölçülür. Basınç ideal değerlerin altındaysa hava basılarak genleşme tankındaki basınç yükseltilir.

· Yanma haznesinin temizliği yapılır, bu sırada brülör de fırça yardımıyla pisliklerden arındırılır.

· Ateşleme mekanizması kontrol edilir.

· Üç yollu vana temizlenir.

· Fan testi yapılır ve kirliliği doğrultusunda su ve yine bir fırça yardımıyla temizlenir.

· Gaz ayar kontrolleri gerçekleştirilir.

· Kalorifer filtresi temizlenir.

Tüm bu işlemlerden sonra çıkarılıp temizlenen ve bakımı yapılan kombi parçaları yerlerine takılır. Akabinde kombi çalıştırılır ve performansı ölçümlenir. Tüm bu işlemlerden sonra kombi bakimi tamamlanmış olur.

Kombi Bakımı Faydaları Nelerdir?

Kombi bakımları her sene yılda 1–2 kez tekrarlanmalıdır. Kombi bakımı düzenli olarak yaptıran kombi sahipleri birçok avantaj sağlar.

Kombi bakımı hizmetlerinin en önemli faydaları şu şekilde sıralanabilir:

· Kombi bakımı güvenlik sağlar: Kombiler bakımları yapılmadığında ya da arızalandığında ciddi güvenlik riski oluşturabilirler. Dönemsel kombi bakımı süreçleri sırasında gaz kaçaklarının olup olmadığı, patlama risklinin bulunup bulunmadığı gibi önemli parametreler kontrol edilir. Aynı zamanda karbon monoksit zehirlenmesi ihtimali de sorgulandığı için kullanıcıların güvenlik riskleri ortadan kaldırılır.

· Kombi bakımı enerji tüketimini azaltır: Dönemsel olarak gerçekleştirilen kombi bakımı işlemleri kombilerin daha verimli çalışmasını sağlayarak doğalgaz tüketimini azaltır. Böylece kombi sahipleri hem tasarruf etmiş hem de atmosferdeki karbon birikiminin artmasını önleyerek çevreyi korumuş olurlar.

· Kombi bakımı kombi tamiri masraflarını azaltır: Dönemsel olarak bakımları yapılan kombilerin potansiyel arıza nedenleri bakım işlemleri sırasında tespit edilebilir. Böylelikle ciddi bir arıza oluşmadan önce gerektiği takdirde aşınan parçalar değiştirilerek olası tamirat süreçleri engellenir.

· Kombi bakımı kombinin ömrünü uzatır: Kombi bakımlarının düzenli olarak gerçekleşmesi kombilerin ömrünü uzatır. Hem kombi aksamlarının temizlenmesi hem kombinin aksayan parçalarının tespit edilmesi hem de kombinin aşırı zorlanmasının engellenmesi açısından kombi bakım süreçleri elzem öneme sahiptir.

Kombi Bakım Servisi

Siz de kombi kullanıyor ve kombi kullanırken güvenliğinizi riske atmak istemiyorsanız kombi bakımlarını düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Sadece alanında uzman ve kurumsal kombi servisi çalışanlarından hizmet alarak güvenli bir kış geçirebilirsiniz.

İstanbul genelinde hizmet sunan KomKli kombi bakım servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizden ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaramızdan taleplerinizi iletebilirsiniz.

https://www.komkli.com/kombi-servisi/
Tel: 0212 477 93 64
Mobil:
0530 011 01 24