KAWIARNIE | #1 Kontekst w Poznaniu

W kawiarniach bywam niestety rzadko, ale mam nadzieję, że dzięki tej serii będę mogła pojawiać się w nich częściej. Dzisiaj przedstawię Wam moje (jak dotąd) dwie ulubione.


1. Nastawnia

O tym, że bardzo przepadam za miejscami, które mają wyjątkowy klimat chyba nie muszę mówić. Myślę, że swój urok zawdzięcza przede wszystkim swojemu położeniu przy torach kolejowych. Oprócz bardzo oryginalnego wystroju uwielbiam w niej herbatę, a może nie tyle ją co sposób jej podawania. Dla mnie jest to miejsce, z którym mam miłe wspomnienia i na pewno wrócę do niego w najbliższej przyszłości.

Park Wieniawskiego, ul. Noskowskiego

2. Da Vinci

Tę kawiarnię pewnie większość z Was kojarzy, bowiem jest ona jedną z popularniejszych w Poznaniu. Co mi się w niej spodobało? Przede wszystkim wystrój wnętrza — nie jest zbyt duża, więc sprawia wrażenie jeszcze bardziej przytulnej. Nastawnia kojarzy mi się raczej z latem, natomiast Da Vinci zdaję się być idealnym miejscem na zimowe dni.

plac Wolności 10

Cóż mogę więcej dodać? Nie mam zamiaru poruszać kwestii menu, ponieważ każdy ma zupełnie inny gust. Mam nadzieję, że ktoś z Was zdecyduje się odwiedzić którąś z nich, a potem mi podziękuje za polecenie.


Buziaczki
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.