10 ZASAD SUKCESU: JORDAN BELFORT, CZYLI WILK Z WALL STREET.

Wilk z Wall street, czyli tak naprawdę Jordan Belfort to niezwykle barwna postać. Założyciel maklerskiej firmy, która w szczytowym momencie osiągała 1,5 miliarda dolarów przychodu i zatrudniała ponad 1000 pracowników.
Jego życie przypominało sceny rodem z Hollywoodzkich filmów akcji. „Prostytuki, kokaina i kilkanaście innych narkotyków, masowe oszukiwanie klientów, pranie brudnych pieniędzy, jachty, ferrari, prywatny samolot, jacht, apartamenty” — to tylko część słów kluczowych, które opisują dawne życie Belforta. Za wszystkie żądzę i chciwość do pieniędzy przyszło mu jednak słono zapłacić. Spędził ostatecznie 2 lata w więzieniu i nałożono na niego obowiązek pokrycia strat oszukanych klientów w wysokości bagatela 110 milionów dolarów.
Całość jego niezwykłej i nieprawdopodobnej historii możesz przeczytać w tym artykule:
===> Jordan Belfort: seks, narkotyki i 100 mln $ na koncie.

Czy możemy się jednak czegoś nauczyć od Wilka Z Wall Street?

Jordan Belfort — jak twierdzi — skończył z poprzednim życiem i postanowił przejść na „jasną stronę mocy”.
Zajmuje się teraz między innymi doradztwem w zakresie sprzedaży, motywacji i zarządzania.
Możesz zerknąć na Jego obecną stronę internetową tutaj: www.http://jordanbelfort.com

Jakiś czas temu Jordan Belfort był w Polsce z rewelacyjnym szkoleniem. Nie można mu odmówić umiejętności perswazji i sprzedaży. Jest to człowiek o niezwykle wysokiej energii, pasji i charyźmie. Zostawmy zatem rozważania „etyczne”, a skupmy się na pozytywnych cechach Jordana, ponieważ możemy się nauczyć ogromnej ilości rzeczy od niego w temacie osiągnia celów, sprzedaży, zarządzania zespołem i nie tylko.

Czas zatem przejść do obiecanych: 10 zasad sukcesu w sprzedaży i życiu według Jordana Belforta.Oparte są one na moich notatkach ze szkolenia, autobiografii i przede wszystkim z jego dedykowanego programu szkoleniowego:
STRAIGHT LINE PERSUASION, który kosztuje nie mało — 1997 dolarów. Poniżej zatem otrzymasz dość cenną wiedzę, za którą nie będziesz musiał zapłacić dolara, ani nawet złotówki. Dlatego mam do Ciebie małą prośbę — Jeżeli ta wiedza okaże się dla Ciebie wartościowa to udostępnij proszę artykuł znajomym może też skorzystają.


10 zasad sukcesu według Jordana Belforta

Zasada #1: Prawdziwe pragnienie osiągnięcia wyznaczonego celu.

Bądźmy szczerzy. Wszyscy chcą osiągnąć sukces (dla każdego ten sukces będzie czymś innym) natomiast tylko garstka ludzi finalnie to zrealizuje. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje różnicą pomiędzy chęcią zrealizowania marzenia, a prawdziwej żądzy osiągnięcią celu bez względu na porażki czy niesprzyjające warunki. Jordan wskazuje na 2 czynniki, które są niezbędne, aby realizować swoje cele:

 1. Bycie zdolnym do wykorzystania okazji, kiedy ta pojawi się na naszej drodze życia.
 2. Zaangażowanie i poświęcenie wyznaczonemu przez nas celowi.

Spróbuj wykorzystać te wskazówki po przez wykonanie pewnego ćwiczenia. Przez jedynie 60 dni postanów działać z takim zaangażowaniem i pasją jak nigdy. Pracuj przez ten okres bardzo ciężko i staraj się wykorzystać każda okazję, która może przybliżyć Cie do celu. Poczujesz wtedy na własnej skórze efekty i niezwykłe zadowolenie, że w tak krótkim czasie udało Ci się osiągnąć tak wiele.

Zasada #2: Powinieneś MUSISZ opanować 4 podstawowe strategie.

 1. Musisz nauczyć się jak powodować, aby Twoje cele inspirowały Cię do nieprzerwanego działania bez względu na okoliczności. Jeżeli nie masz motywacji do działania to zapewne dlatego, że Twój cel/marzenie jest zbyt małe i nie rozpala Twojej „wewnętrznej pasji”. Musisz być ogarnięty obsesją zrealizowania wyznaczonego celu.
 2. Musisz używać słownictwa, które Cię wzmacnia. Najgłupsze słowo, które powinno być wykreślone z Twojego słownika to: „powinienem”. Albo coś robisz albo nie. Pewne rzeczy musisz robić czy to Ci się podoba czy nie.
 3. Musisz znaleźć swoje „dlaczego”. Cel nie wystarczy, cel jest płytki. Musisz posiadać większą wizję tego co chcesz w życiu osiągnąć, kim się stać i co po sobie zostawić. Wizja musi znacznie Cię przerastać, aby Cię inspirowała. Musisz wiedzieć jakie są prawdziwe motywy Twojego działania i co dla Ciebie jest naprawdę ważne w życiu.
 4. Musisz pozbyć się starych, negatywnych i destrukcyjnych przekonań typu: ciężko jest w dzisiejszych czasach zarobić pieniądze; nie nadaję się do sprzedaży; sprzedaż jest zła i nieetyczna; pochodze z biednej rodziny; życie jest jakie jest; nie mam wpływu na swoje życie.
  To wszystko to są Twoje cholerne historie, które zatrzymują Cię przed realizacją Twoich marzeń. Tak jak każdy komputer wymaga aktualizacji tak i Ty musisz stale „uaktualniać” swój sposób myślenia i działania.

Zasada #3: Na świecie żyją tylko 2 typy ludzi. Którym z nich jesteś?

===> 1. Ludzie, którzy osiągają w życiu wszystko czego pragną.

Ten typ ludzi to ludzie, którzy posiadają gromną wizją, nieugiętą wytrwałością i są gotowi na poświęcenia, aby osiągnąc cel. Biorą w pełni odpowiedzialność za swoje życie. Kropka.

===> 2. Pozostałe 95% ludzi, którzy nie mają celów i „płyną z prądem życia”.

To większość społeczeństwa, która obwinia wszystkich i wszystko dookoła za swoje życie nie biorąc za nie odpowiedzialności. To ludzie, którzy żyją z prądem życia i nie mają jasno określonej wizji życia.

Zasada #4: Cztery poziomy kompetencji.

Jordan wskazuje, że istnieją 4 poziomy naszych kompetencji.

 • 1 Poziom: Nieświadoma niekompetencja.

Na tym poziomie nie zdajesz sobie sprawy z tego czego nie wiesz. Jesteś ignorantem. Dla przykładu
nie zdajesz sobie sprawy, że z powodu Twojej niekompetencji nie udaje Ci się przez długi czas domknąć sprzedaży. Winą obarczasz wszystkich dookoła tylko nie siebie. Na tym poziomie nie jesteś w stanie nawet pracować nad negatywnymi cechami, z uwagi na to, że w ogóle ich w sobie nie dostrzegasz.

 • 2 Poziom: Świadoma niekompetencja.

Świadoma niekompetencja oznacza, że zdajesz sobie sprawę nad czym konkretnie musisz popracować, aby stać się lepszy w danym temacie. Znajomość swoich konkretnych wad daje Ci możliwość poprawienia ich. Na tym etapie możesz już zacząć świadomie pracować nad cechami lub umiejętnościami, które według Ciebie musisz niezwłocznie poprawić.

 • 3 Poziom: Świadoma kompetencja.

Na tym poziomie zdajsze sobie sprawę ze swoich umiejętności, natomiast aby z nich efektywnie korzystać musisz się mocno skoncentrować. Zwracasz pilną uwagę na tym co robisz i nie jest to jeszcze poziom na którym robisz coś automatycznie i bezrefleksyjnie.

 • 4 Poziom: Nieświadoma kompetencja.

Twoje umiejętności są już tak wysokie że nawet nie zwracasz uwagi na to, że wykonujesz pewne czynności w sposób mistrzowski i bez zastanowienia. Twoje umiejętności stają się nawykami i wykonujesz je bez wysiłku.

Musisz zatem dążyćdo tego, aby opanować swoje kluczowe kompetencje na poziomie: nieświadomej kompetencji.Naturalnie jeżeli zajmujesz się na przykład sprzedażą będą to umiejętności takie jak: błyskawiczne budowanie relacji, skuteczne nawiązywanie kontaktów, zamykanie sprzedaży itp.

Zasada #5: Pozbądź się swojej cholernej historii.

Większość, a tak właściwie to znakomita całość naszych wymówek to po prostu zwykłe historie, które sobie wmawiamy i dzięki którym się usprawiedliwiamy dlaczego nie zrealizowaliśmy swoich celów.

Zasada #6: Nie jesteś swoją przeszłością.

Nie ważne jak wyglądało Twoje życie do tej pory. Nie jesteś swoją przeszłością. Oznacza to, że możesz osiągnąć swoje cele i pragnienia nawet, jeżeli nie udało Ci się to wcześniej. Wyciągaj wnioski z tego co zrobiłeś, natomiast nie rozpamiętuj przyszłości i skup się na bieżącym życiu. Nie pozwól, aby Twoja przeszłość determinowała Twoją przyszłość.

Zasada #7: Ustaw poprzeczkę wysoko.

Stawiaj sobie ambitne cele. Musisz wyznaczać sobie wysokie standardy i oczekiwania wobec życia. Spodziewaj się i bądź przygotowany w życiu na najlepsze. Jeżeli będziesz się w pełni zadowalał z tego co masz lub osiągnąłeś — możesz stracić głód sukcesu. Nie pozwól, aby samozadowolenie spowodowało, że stracisz chęci i zapał do mierzenia jeszcze wyżej i dalej. Jeżeli jesteś na przykład sprzedawcą, powinieneś dążyć do tego, aby być najlepszy w swojej brażny lub być w 10% najlepszych sprzedawców (w zależności od Twoich oczekiwań).

Zasada #8: Traktuj porażki jako motywację do działania.

Jordan w swojej biografii opisuje jak motywował swoich brokerów w firmie (ten motywy został także użyty w filmie: Wilk z Wall Strett) do sprzedaży. Co ważne pokazuje to, że można wykorzystać problemy z jakimi się borykami i porażki do zmotywowania się i osiągnia celów. Oto co mówił Jordan Belfort:

„Nie możesz spłacić swoich kart kredytowych. Dobrze. Weź telefon i zacznij dzwonić. Nie możesz zapłacić rachunków za mieszkanie i chcą Cię eksmitować. Dobrze. Weź telefon i zacznij dzwonić. Twoja dziewczyna sądzi, że jesteś pierdolonym nieudacznikiem. Dobrze. Weź telefon i zacznij dzwonić.” Jordan Belfort.

A tutaj znajdziecie scenę z filmu (ten motyw również znajduje się w biografii Belforta):

Zasada #9: Bądź wilkiem.

Bądź wilkiem głodnym sukcesu i działaj w zespole. Musisz wykorzystywać pojawiające się w swoim życiu okazje i być na nie przygotowanym. Co więcej musisz perfekcyjnie działać w zespole, tak aby skutecznie osiągać cele. Wilki poruszają się w watahach — rzadko same. Pojedynczemu wilkowi ciężko jest upolować zwierzynę, natomiast działając w watasze są w stanie upolować nawet o wiele większą zwierzynę. Podobnie jest z wielkimi celami, rzadko kiedy będziesz w stanie osiągnąć je w pojedynkę. Osiąganięcie dużego celu wiąże się ze skuteczną współpracą wielu osób.
Zatem bądź wilkiem głodnym sukcesu i perfekcyjnie współpracującym w zespole.

Zasada #10: Nigdy się nie poddawaj.

Nic dodać — nic ująć:

„Jeśli chcesz być bogaty (cokolwiek), nigdy się nie poddawaj. Jeżeli jesteś wytrwały możesz zajść dalej niż większość osób. Jeśli coś robisz, możesz ponieść porażkę. Nie dlatego, że to Ty jesteś porażką. To dlatego, że nie miałeś wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Zrób to raz jeszcze w inny sposób. Pewnego dnia zrobisz to w końcu dobrze i osiągniesz cel. Porażka jest Twoim przyjacielem”. Jordan Belfort.

Jordana Belforta, czyli Wilka z Wall Strett możesz obserwować:

Facebook: https://www.facebook.com/jordanbelfort
Twitter: https://twitter.com/wolfofwallst
Strona WWW: www.jordanbelfort.com

Jeżeli podobał Ci się artykuł — podziel się proszę ze znajomymi.

===> www.biztop.pl